Rom Crdroid rom sagit 9.0 (pie) Official

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
Aynen. Bir çok romda bu konuda açık olduğunu okumuştum bir yerde. Sanırım güvenilir olanlar githupda paylasiyormus detayları
Guvenlik konusu evet suanlik 9.0romlarda selinux permissive oldugu icin iyi degil. Fakat gelistirici bilindik birisi bir sorun olacagini sanmiyorum. Yinede ozel bilgileriniz ve onemli isleriniz icin mobil cihaz kullaniyorsaniz selinux enforcing romlar daha iyi olur sizin icin. İlla aosp kullanicaksaniz los official 8.1 oneririm yoksa miui da kalin
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aynen. Bir çok romda bu konuda açık olduğunu okumuştum bir yerde. Sanırım güvenilir olanlar githupda paylasiyormus detayları
Guvenlik konusu evet suanlik 9.0romlarda selinux permissive oldugu icin iyi degil. Fakat gelistirici bilindik birisi bir sorun olacagini sanmiyorum. Yinede ozel bilgileriniz ve onemli isleriniz icin mobil cihaz kullaniyorsaniz selinux enforcing romlar daha iyi olur sizin icin. İlla aosp kullanicaksaniz los official 8.1 oneririm yoksa miui da kalin

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98

Note 5 cihazım için en iyisi şuan pixel sanırım

tanertuna2687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taner
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
27
umittahakaratas hocam aex ve los arasında kaldım hangisini tercih etsek üzülmeyiz?

Son düzenleme:

karnesa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
14
Ekran yanmasi derken? Romla alakasi nedir

Stock kerneli iyi memnun kalmazsaniz vantom deneyin vantomda daha cok ozellik var

Dostum bilemiyorum Samsung s6 edge de bu tarz romlar kullandım ekran yanması oldu, Samsung s9 aldım bu romlar la kullandım onda da ekran yanması oldu, 2-3 ay kullanıyorum ekran lar hemen pembeleşip leke yapıyor bu rom lar da, belki ekranla ilgilidir bilemiyorum ama bence romlar la bi alakası var. Sırf o ekran yanmasından dolayı amoled ekran kullanmayı bıraktım şuan bu romu çok beğendim ama kurmaya korkuyorum ekrana bi şeyler olacak diye

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
Dostum bilemiyorum Samsung s6 edge de bu tarz romlar kullandım ekran yanması oldu, Samsung s9 aldım bu romlar la kullandım onda da ekran yanması oldu, 2-3 ay kullanıyorum ekran lar hemen pembeleşip leke yapıyor bu rom lar da, belki ekranla ilgilidir bilemiyorum ama bence romlar la bi alakası var. Sırf o ekran yanmasından dolayı amoled ekran kullanmayı bıraktım şuan bu romu çok beğendim ama kurmaya korkuyorum ekrana bi şeyler olacak diye
Hmm mi6 da amoled yok dostum rahatca kullanabilirsin lcd yanmaz :) neden yaniyo bilmiyorm tabi bu romlar gönüllülük esasli acik kaynak kodlu herkesin birseyler katarak olusturdugu calismalar. Bir firmanin uzman ekibinin cikardigi gibi stabil olmaz. Fakat aosp benim daha hosuma gidiyor. Hem pil suresi hemde hiz olarak miui dan daha iyi. Üstelik ram kullanimi cok iyi ve gereksiz hicbirsey yok cihazda.
Kullanmak isteyenlere oneririm ben bayadir bu arkadasin yaptigi romlardayim.

HaKaaN35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Alüminyum kompozit
Konular
41
Hayırlı sabahlar kardeşim, linege OS 15.1 den batarya yüzünden miui pro ya geçtim. Arayüz ve özellikler çok güzel özellikle yüz tanıma çok stabil, batarya 5 saat ekran süresi veriyor, dün magisk kurdum şu an test ediyorum. Linege OS a hiç ısınamadım miui tabanlı rom özelleştirme açısından daha cazip geliyor. Benim sorum şu miui pro dan bu roma geçmeye değermi?

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
Hayırlı sabahlar kardeşim, linege OS 15.1 den batarya yüzünden miui pro ya geçtim. Arayüz ve özellikler çok güzel özellikle yüz tanıma çok stabil, batarya 5 saat ekran süresi veriyor, dün magisk kurdum şu an test ediyorum. Linege OS a hiç ısınamadım miui tabanlı rom özelleştirme açısından daha cazip geliyor. Benim sorum şu miui pro dan bu roma geçmeye değermi?
Pil suresi icin mi gecmek istiyorsunuz? Pil suresi tatmin eder ozellestirme de bazi acilardan iyi ama pie surum oldugu icin hala yeni. Denemeden bilemezsinoz bence bi deneyin sevmezseniz donersiniz geri :)

HaKaaN35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Alüminyum kompozit
Konular
41
Evet pil ömrü için geçmek istiyorum, daha önce miui pro ile ilgili bi yorumun vardı ona nazaran geçtim miui pro ya, fena değil ama pil konusunda daha tatmin edici bir rom arıyorum.bu romu kurduktan sonra twrp yedeğime dönebilirmiyim. Yoksa sıfırdan kurulum yapıp o şekilde mi dönerim?

Üst Alt