Yardım Çözümü bilene yemek ısmarlayacağım

Hakan Altun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MADNESS
Cihazım
Mi 10 Lite 5g
Konular
12
Herkese merhabalar.

İki arkadaş Mi 9 lite kullanmaktayız. Arkadaşıma ve bana 3.3.1-11.17 tek tuşla twrp aracı ile trwp kurulumu yaptım.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

İkimiz de rom olarak eu beta kullanır ve her hafta güncellemeyi düzenli olarak yaparız

Arkadaşımın telefonunda Cache (önbellek) 4 mb görünmesine rağmen bende 0.2 mb görünüyor. ( 1. resim)

Arkadaşımın telefonunda twrp den yedek alındığı halde benim telefonumda alınmıyor. 2. resimde görüldüğü gibi dahili hafızada dosyaya rastlanmama hatası ( Hata kodu 255) veriyor. Daha önce Mi 9 t kullanıyor ve asla yedek alamıyordum.

Test amaçlı olsun diye arkadaşımın ve benim telefonlarımıza resmi twrp 3.3.1.0-pyxis img yi de kurdum. Arkadaşımın telefonu yine yedek alırken. benim telefonum önbelliği 0 mb olarak görüyor ve yedek almıyor.

Sorunun nerede olduğunu, çözümünü bilen kişiye yemek ısmarlayacağım.

Not: Eu rom'u kurup hiç uygulama yüklemezsem yedek alabiliyorum. Ama uygulamalarımı yükledikten sonra bu hatayı alıyorum.

Mi 9t kullanırken bir kaç kez yardım konusu açtım ama bilen olmadı.

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
Aynı şey benim içinde geçerli. Her seferinde bu işlemi yapmak gerekecekse bu çok can sıkıcı.
Gerekmiyor hocam ben bir kaç rom yükledim, yedekledüm, denedim geri yükledim sınıkntı çıkarmadı.

Oyla:

Hakan Altun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MADNESS
Cihazım
Mi 10 Lite 5g
Konular
12
Gerekmiyor hocam ben bir kaç rom yükledim, yedekledüm, denedim geri yükledim sınıkntı çıkarmadı.

Zengin hocam. İşlemleri yaptım. Yedeklemeye girdiğimde Cache (Önbellek) 2.8 mb boyutundaydı. Bir gün sonraki denemede ise 0.2 mb idi ve yedekleme yapmadı. Sanırım bunun çözümü yok.

Oyla:

Hakan Altun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MADNESS
Cihazım
Mi 10 Lite 5g
Konular
12
Sorun çözüldü mü?

Hayır hocam. root işlemini yaptıktan sonra yedek alabildim. Ertesi gün( Bu sabah) yine deneme yaptım. Yine aynı hatayı verdi. Bence sorun Önbelleğin sıfır olarak görülmesi.

Flash tool ile temiz kurulum yaptım. Herşeyi sildim. Sizin önerdiğiniz twrp yi kurdum. Eu beta rom kurup, uygulamalarımı yükledim. yeniden twrp de yedek almayı denedim. Önbellek 2.8 mb olarak görünüyordu. Yedekleme yaptı. iki saat sonra tekrar test için baktım. Önbellek 0 mb ve yedek almadı yine.

Yedekleme başarıldığında şöyle bir sorun oldu. Genelde yedekleme 7-8 dk kadar sürmesi gerekirken, yarım saatten uzun sürdü.

Oyla:

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
Hayır hocam. root işlemini yaptıktan sonra yedek alabildim. Ertesi gün( Bu sabah) yine deneme yaptım. Yine aynı hatayı verdi. Bence sorun Önbelleğin sıfır olarak görülmesi.

Flash tool ile temiz kurulum yaptım. Herşeyi sildim. Sizin önerdiğiniz twrp yi kurdum. Eu beta rom kurup, uygulamalarımı yükledim. yeniden twrp de yedek almayı denedim. Önbellek 2.8 mb olarak görünüyordu. Yedekleme yaptı. iki saat sonra tekrar test için baktım. Önbellek 0 mb ve yedek almadı yine.

Yedekleme başarıldığında şöyle bir sorun oldu. Genelde yedekleme 7-8 dk kadar sürmesi gerekirken, yarım saatten uzun sürdü.
Sd karta yedekleme yaklaşık 15 dakikayı buluyor dahili hafızaya ise 5 dakikada sürmüyor.

Bilgiyi paylaşmak güzeldir. MI 9 LİTE den yazıldı.

Oyla:

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498

Onbellek ile alakası yok hocam. 999 klasörleri yedek alırken veya yedek geri yüklerken sorun çıkartıyor. Yedeği geri yüklemeden önce aynı işlemi twrp içindeki terminal ile yapın. Magisk yüklü olmalı ve root yetkisi terminale verilmeli

Oyla:

hasanusluoğlu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9 Lite / Mi5s
Konular
31

Yazdığım gibi her seferinde terminal emülatör ile yetki verip yedek alacaksınız, yada twrp de yedek almayacaksınız

Oyla:

hasanusluoğlu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9 Lite / Mi5s
Konular
31