Yardım Çözümü bilene yemek ısmarlayacağım

Hakan Altun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MADNESS
Cihazım
Mi 10 Lite 5g
Konular
12
Herkese merhabalar.

İki arkadaş Mi 9 lite kullanmaktayız. Arkadaşıma ve bana 3.3.1-11.17 tek tuşla twrp aracı ile trwp kurulumu yaptım.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

İkimiz de rom olarak eu beta kullanır ve her hafta güncellemeyi düzenli olarak yaparız

Arkadaşımın telefonunda Cache (önbellek) 4 mb görünmesine rağmen bende 0.2 mb görünüyor. ( 1. resim)

Arkadaşımın telefonunda twrp den yedek alındığı halde benim telefonumda alınmıyor. 2. resimde görüldüğü gibi dahili hafızada dosyaya rastlanmama hatası ( Hata kodu 255) veriyor. Daha önce Mi 9 t kullanıyor ve asla yedek alamıyordum.

Test amaçlı olsun diye arkadaşımın ve benim telefonlarımıza resmi twrp 3.3.1.0-pyxis img yi de kurdum. Arkadaşımın telefonu yine yedek alırken. benim telefonum önbelliği 0 mb olarak görüyor ve yedek almıyor.

Sorunun nerede olduğunu, çözümünü bilen kişiye yemek ısmarlayacağım.

Not: Eu rom'u kurup hiç uygulama yüklemezsem yedek alabiliyorum. Ama uygulamalarımı yükledikten sonra bu hatayı alıyorum.

Mi 9t kullanırken bir kaç kez yardım konusu açtım ama bilen olmadı.

emreagacli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emre
Cihazım
Mi9 Lite
Konular
0
Eğer cihazına imei atılmadıysa , direk fastboot rom kur kurtul. Eğer atıldıysa EFS yedeğini alabiliyorsan al daha sonra fastboot rom kur ve efs yadeğini geri yükle yada yeniden imei repair yaptır. Kuvvetle muhtemel düzelir.

Oyla:

sincerelym

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alpaslan
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
Dostum, twrp den dahili bellek dahil sıfırlayıp yeniden rom kuracaksın, kurduğun romda magisk olmasana özen göster, yoksa twrp yüklemen gerekir yeniden ve bootloopta kalır. Telefon normal bir şekilde açılacak kurulum yap/yapma ama ana ekranı görmen gerekir. Mi9T kullanıyorsan mi-room portalındaki twrp'yi kullan, ve mi-room rom kurmanı tavsiye ederim. Eğer başka rom denemek istiyorsan dahili bellek dahil sıfırlamayı her sefer yapman gerek. En azından bende öyle gerekiyor ve ben bu yüzden rom değiştirmiyorum.

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Eğer Yedekleme yaparken tüm alanları seçerek yapıyorsanız bu seçim şekli de sorun oluşturabilir.
O yüzden de özellikle Fotoğraf ve videoları TWRP üzerinden yedeklemek yerine bilgisayar aracılığıyla yedeklemenizi tavsiye ederim.
Diğer alanları da tek tek yedeklerseniz daha iyi olur ve yedek alma yerini telefon üzerinden ayarla.
Yedekleme işlemi bittikten sonra da aldığınız yedekleri bilgisayara aktarınız. Çünkü, telefonda her hangi bir şekilde silinebilir ve dolayısıyla aldığınız yedekler bir işe yaramaz.

Bunların dışında aşağıdaki konuyu takip etmenizde yarar görüyorum.

TWRP Yedekle/Backup Seçenekleri Kullanımı (Görsel Ekli) | MIUI Türkiye Forumu

Oyla:

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
Tekrar olacak ancak burada anlatılanı deneyin ben de de aynı sorun vardı o yöntemle çözmüştüm.

Bilgiyi paylaşmak güzeldir. MI 9 LİTE den yazıldı.

Oyla:

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Herkese merhabalar.

İki arkadaş Mi 9 lite kullanmaktayız. Arkadaşıma ve bana 3.3.1-11.17 tek tuşla twrp aracı ile trwp kurulumu yaptım.

İkimiz de rom olarak eu beta kullanır ve her hafta güncellemeyi düzenli olarak yaparız

Arkadaşımın telefonunda Cache (önbellek) 4 mb görünmesine rağmen bende 0.2 mb görünüyor. ( 1. resim)

Arkadaşımın telefonunda twrp den yedek alındığı halde benim telefonumda alınmıyor. 2. resimde görüldüğü gibi dahili hafızada dosyaya rastlanmama hatası ( Hata kodu 255) veriyor. Daha önce Mi 9 t kullanıyor ve asla yedek alamıyordum.

Test amaçlı olsun diye arkadaşımın ve benim telefonlarımıza resmi twrp 3.3.1.0-pyxis img yi de kurdum. Arkadaşımın telefonu yine yedek alırken. benim telefonum önbelliği 0 mb olarak görüyor ve yedek almıyor.

Not: Eu rom'u kurup hiç uygulama yüklemezsem yedek alabiliyorum. Ama uygulamalarımı yükledikten sonra bu hatayı alıyorum.

Konudaki gibi adımları yapın, Rehber - Twrp Data Yedeğini Geri Yükleme Hatası Çözümü (createTarFork() process ended with ERROR=255)
Ardından konudaki twrp yükleyin ve yedek alıp aynı yedeği geri yükleyin umarım sorunsuz geri yükler

Oyla:

hasanusluoğlu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9 Lite / Mi5s
Konular
31
Sorun tlf.yüklü klon ( face vs ) uygulama olabilir ve Android 10 da bu sorun varmış bir arkadaş deneyip cevap yazacak
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Herkese merhabalar.

Sorun tlf.yüklü klon ( face vs ) uygulama olabilir ve Android 10 da bu sorun varmış bir arkadaş deneyip cevap yazacak tlf.klon uyg.var mı? Yada diğer sorunsuz cihazda klon uyg. var mı yok mu?

Oyla:

Hakan Altun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MADNESS
Cihazım
Mi 10 Lite 5g
Konular
12
Konudaki gibi adımları yapın, Rehber - Twrp Data Yedeğini Geri Yükleme Hatası Çözümü (createTarFork() process ended with ERROR=255)
Ardından konudaki twrp yükleyin ve yedek alıp aynı yedeği geri yükleyin umarım sorunsuz geri yükler
Sayın hocam; bir cihazda bu sorunun olmayıp, aynı model de olmasını neye bağlarsınız?

Ayrıca, bu yöntemi uygulayıp haber vereceğim. Fakat şöyle bir şey aklıma geldi. Root kaldırıldaktan sonra bu sorunu yaşamayacak mıyım?

Sorun tlf.yüklü klon ( face vs ) uygulama olabilir ve Android 10 da bu sorun varmış bir arkadaş deneyip cevap yazacak

Sorun tlf.yüklü klon ( face vs ) uygulama olabilir ve Android 10 da bu sorun varmış bir arkadaş deneyip cevap yazacak tlf.klon uyg.var mı? Yada diğer sorunsuz cihazda klon uyg. var mı yok mu?
İki telefonda da klon uygulama var.

Mi 9t ile aynı sorunu yaşıyordum. Hiç klon uygulama yoktu.

İki telefonda da klon uygulama var. Mi 9t kullanırken klon uygulama olmamasına rağmen yedek almana izin vermiyordu aynı şekilde.

Oyla:

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Sayın hocam; bir cihazda bu sorunun olmayıp, aynı model de olmasını neye bağlarsınız?
Ayrıca, bu yöntemi uygulayıp haber vereceğim. Fakat şöyle bir şey aklıma geldi. Root kaldırıldaktan sonra bu sorunu yaşamayacak mıyım?
aynı modelde twrp ve roma bağlı bu sorunlar yaşanabiliyor.

Oyla:
Üst Alt