Yardım [Çözüldü]Telefonumu Brick Yaptım

• Konbuyu başlatan bmys9
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 11
  • Görüntüleme 824

bmys9

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Brick
Telefon Modeli
Xiaomi Redmi 5 Plus
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba arkadaşlar elimdeki Xiaomi Redmi 5 Plus telefonumu TWRP kurmaya çalışırken maalesef brick yaptım elimden gelen herşeyi denedim ama çözemiyorum yardımcı olur musunuz ?

Önce TWRP yi kurdum ilk açılışta başladı sonra ayarlardan root kurdum arada kırmızı bir yazı geçti ve root kurmayı bitirdi sonrasında telefonu yeniden başlattım telefon kendini direkt fastboot a attı sonrasında twrp yi tekrardan kurdum sonra install dan miui sitesinden uygun olan romu bulup indirdikten sonra ordan kurdum bu sefer telefon açıldı ama kurulum başlarken sürekli ekran durup dururken miui yazısına geçti normal kurulum ekranı geldi sonra 2 saniye sonra tekrar android başlatılıyor dedi sonra yine kurulum geldi sonra tekrardan android başlatılıyor ekranına geldi bu şekilde sürekli loop yaptı sonra bu seferde miuiflash dan kurmayı denedim This miui version can't be installed this device hatası verdi bu şekilde kaldım daha ne yapabilirim bilmiyorum bu arada doğru versiyonu indirmişim kontrol ettim

Son düzenleme:

İbrahim kavak

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Poco X3 (Karna)
Konular
34
Hocam twrpden veri biçimlendir yapıp romu tekrar kurmayı denediniz mi?

Oyla:

snbsbrk53

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BS
Cihazım
Yok
Konular
20
Bl kilidini kapatmissiniz oyle gorunuyor. Forumdan Zenex hocam yardimci olabilir size diye dusunuyorum. Fikir verebilir size.

Oyla:

bmys9

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Mı flash ile yükleme esnasında nasıl bir hata alıyorsanız ekran görüntüsü ekleyin hocam.

Hocam hata kısmını çözdüm ama romu kurarken normal kurulum esnasında dili türkçe seçtikten sonra bölge olarak sadece çin gösteriyor ondan sonra onaylayıp devam ettikten sonra normal şekilde telefonu açarken MİUİ logosuyla android başlatıyor ekranı var ya bi ona dönüyor bi kuruluma bu şekilde loop ediyor. Yanımda telefonu çekebileceğim bir cihaz yok

Oyla:

bmys9

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Sorunu çözdüm arkadaşlar teşekkürler fastboot ile Çin romu yükledim sonra da xiaomitool ile global rom

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Sorunu çözdüm arkadaşlar teşekkürler fastboot ile Çin romu yükledim sonra da xiaomitool ile global rom
Geçmiş olsun, tekrar recovery ve root yapmak isterseniz linkteki recovery kullanabilirsiniz, daha sorunsuz çalışacaktır

Oyla:
Üst Alt