Yardım [Çözüldü] Fastbootta kaldım

HanVincenzo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
S7 Edge
Konular
41
cihazım fastbootta kaldı reiwa hocamın konusunda videodaki gibi rom kurulumu yapacaktım format data diğer wipeleri yaptım romu kuracakken gitti şimdi twrp de yüklenmiyor mi flash toolu yükledim ondada cihaz driverı yüklenmiyor yani görmüyor..BL kilidi açık mı diye baktım True yazıyo yani açık suan fastboot ekranı duruyor telefonu kapatamıyorum da lütfen yardımcı olun
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bu arada kapatmaya çalıştıgımda tekrar fastboota giriyor mi yazısında bi süre bekledikten sonra unlocked yazması lazım ama o kadar beklemiyor 1 2 sn mi yazısı görünüyor fastboota atıyor.Komuttan baktıgımda Bl kilidinde true yazıyor

bu arada kapatmaya çalıştıgımda tekrar fastboota giriyor mi yazısında bi süre bekledikten sonra unlocked yazması lazım ama o kadar beklemiyor 1 2 sn mi yazısı görünüyor fastboota atıyor.Komuttan baktıgımda Bl kilidinde true yazıyor

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Benim konudaki twrp tool indir , eskiden yeniye dene

Bu denemeleri telefonu kapatıp tam olarak el ile ses kısma tuşuna basarak fastboot alarak dene ,

bunun dışında twrp açılında gene tüm wipe işlemlerini yap ( reboot recoveru de ) sonra eu 10.2.2.0 indir onu twrp açıkken pc bağla kopyala , yükle çıkmadan twrp tool içinde 1217 versiyonu olan recovery.img dosyası var onu kopyala tele onuda yükle ,

hem rom hem twrp çalışır ,

bunun dışında başka bir şey yapma çin romu flash tool v.s

daha detaylı konuda yazıyor zaten , 12 sayfaya bak

Oyla:

HanVincenzo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
S7 Edge
Konular
41
çin filan yapmadım hocam adb driverları yüklü sizinn eski sayfalarda vermiş oldugunuz bi rom vardı miui_MI8SE_V10.2.2.0.PEBCNXM_711395aa40_9.0 bunu indirmiştim romu yükledim ingilizce ve çince vardı sonra 10.2.3 ü yükleyecektim twrpden komple romu sildim sanırım şuan sizin twrp toolda açılmıyor açıldığı gibi kapanıyor.

sizinkini açabildim şuan hocam failed : to load / authenticate boot image : load error hatası veriyor zaten pc de görmüyor telefonu ama fastboot komutlarını uyguluyor şuan telefonu kapatmak için bi fastboot komutu yokmu ekranda leke kalcak diye korkuyorum malum amoled

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Çince rom varsa o çin romudur , yanlış yükleme yapmışsınız ,

Twrp gitmeside normal ,

Açılırken mi altında unlock yazıyorsa , abd için driver v.s konuda var indire bilirsin , sonrada az önce dediğim gibi uygun twrp versiyonunu bulmalısın.

Oyla:

HanVincenzo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
S7 Edge
Konular
41
Rehber - Eu 10.2.2.0 Stabil Rom Detayları

sizin bu konudaki romu yükledim ve sadece ingilizce ve çince dilleri vardı sonra 10.2.3 ü yüklemek için twrp girdim orda sanırım komple romu sildim gerçi videodaki gibi yaptım.. Yüklediğiniz twrpde ki 4 dosyayı da denedim hepsinde failed to load hatası veriyor açılırken altında unlock yazmıyor çok hızlı şekilde fastboota geçiyor fakat fastbootta komut verdiğimde bl kilidi açık görünüyor yani true yazıyor

Bl Kilidi sanırım açık
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Son düzenleme:
Oyla:

Skylonely61

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muammer
Cihazım
Mİ 9 T PRO
Meslek
yazılım
Konular
9
Rehber - Eu 10.2.2.0 Stabil Rom Detayları

sizin bu konudaki romu yükledim ve sadece ingilizce ve çince dilleri vardı sonra 10.2.3 ü yüklemek için twrp girdim orda sanırım komple romu sildim gerçi videodaki gibi yaptım.. Yüklediğiniz twrpde ki 4 dosyayı da denedim hepsinde failed to load hatası veriyor açılırken altında unlock yazmıyor çok hızlı şekilde fastboota geçiyor fakat fastbootta komut verdiğimde bl kilidi açık görünüyor yani true yazıyor

Bl Kilidi sanırım açık
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
öncelikle cin romu mi flash tool ile telefona atacaksınız atarken sistemi kilitlemeyin clean all seçerek sonrasında twrp kurularak istediğiniz romu kurabilirsiniz

Oyla:

HanVincenzo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
S7 Edge
Konular
41
flash all except storage mi işaretli olacak hocam ? yalnız miflash cihazı görmüyor adb driverler vs hepsi yüklü birde miflashtan rom atınca bl kilidi açık kalabiliyor değil mi ?

Oyla:

Skylonely61

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muammer
Cihazım
Mİ 9 T PRO
Meslek
yazılım
Konular
9
flash all except storage mi işaretli olacak hocam ? yalnız miflash cihazı görmüyor adb driverler vs hepsi yüklü birde miflashtan rom atınca bl kilidi açık kalabiliyor değil mi ?
evet açık kalıyor benim dediğim yeri işaretlerseniz yapamazsanız bir team id ve şifre verin halledelim

Oyla:

HanVincenzo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
S7 Edge
Konular
41
hocam şimdi cihazımı gördü miflash buna uygun bi rom bulup indiricem flashtool da 3 seçenek var clean all / save user data / clean all and lock sanırım clean all seçmem yeterli olucak romu indireyim yapamazsam size ulaşırım hocam çok teşekkür ederim yardım için

Oyla:

Skylonely61

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muammer
Cihazım
Mİ 9 T PRO
Meslek
yazılım