Çözüldü Çözüldü... Banka uygulamalarında ki uyarı hk.

hakvl

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi9T PRO
Meslek
Programcı
Konular
11
Merhabalar, telefonuma mi rom stabil 11.0.0.8 kurdum. Gayette guzel bir rom. Yalniz bankacılık uygulamalarını surekli kullanan biriyim. Surekli '' telefonun jailbreak veya rootlu oldugu'' seklinde uyari alıyorum. Teli rootlamadan twrp ile kurdum romu. Anladigim kadari ile rom kendinden rootlu.

Soruma gelecek olursam, icindeki rootu kaldırma gibi bir ihtimal var mi? Var ise, nasil kaldırabilirim? Yardımcı olabilecek arkadaşlara simdiden teşekkür ederim.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Buyurun

mirdem

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Yazılımcı
Konular
3
Rootlu olup olmadığına adlı uygulama ile bakabilirsiniz. Eğer Rootlu ise (Muhtemelen Magisk ile rootlanmıştır) Twrp üzerinden flaşlayıp rootu kaldırabilirsiniz.

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Merhabalar,
Mi room kendi içerisinde Rootlu olarak gelmektedir.
Magisk Hide yaparak seçtiğiniz uygulamayı gizleyebilirsiniz.

hakvl

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi9T PRO
Meslek
Programcı
Konular
11
Öncelikle, her birinize cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum.

Root'u kökten kaldırmak istedim. Gönderdiğiniz ikici linki denedim sonuç başarısız. Dosya yüklenmiyor. Magisk ile herhangi bir dosya, klasör ve/veya herhangi bir isim, hiç bir dizinde geçmiyor. Başka bir root şekli veya programı var mı acaba?

Buyurun

Root görünmüyor sanırım. Kök dizin ile ilgili birşey bulamadı.

Rootlu olup olmadığına adlı uygulama ile bakabilirsiniz. Eğer Rootlu ise (Muhtemelen Magisk ile rootlanmıştır) Twrp üzerinden flaşlayıp rootu kaldırabilirsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhabalar,
Mi room kendi içerisinde Rootlu olarak gelmektedir.
Magisk Hide yaparak seçtiğiniz uygulamayı gizleyebilirsiniz.

Hızlı şekilde cevap vermişsiniz teşekkür ediyorum.

Magisk yüklü değil telefonda. Magisk'i tekrardan kurup, sonra tamamen kaldırma işlemi yapsam sorunumu çözer mi acaba? Var mıdır bununla igili bir fikriniz? Aslında araştırma yapmadan kolay kolay konu açmam. Bu durum biraz istisnai bir durum oldu. Farklı çözüm önerilerinizede açığım :)

ibrahimiyice

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
38
Magisk kurulumu yapın daha sonda magisk üzerinden hata veren uygulamalara gizleme yapın

Glorious

Teknoloji Delisi, Supporter
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Poco X4 Pro 5G
Konular
28
Merhabalar, telefonuma mi rom stabil 11.0.0.8 kurdum. Gayette guzel bir rom. Yalniz bankacılık uygulamalarını surekli kullanan biriyim. Surekli '' telefonun jailbreak veya rootlu oldugu'' seklinde uyari alıyorum. Teli rootlamadan twrp ile kurdum romu. Anladigim kadari ile rom kendinden rootlu.

Soruma gelecek olursam, icindeki rootu kaldırma gibi bir ihtimal var mi? Var ise, nasil kaldırabilirim? Yardımcı olabilecek arkadaşlara simdiden teşekkür ederim.
MiRoom ile sadece Magisk core dosyaları yüklenir hocam. Aşağıdaki linkten Magisk manager'i yükleyin ve yukarıda belirtilen yöntemlerdeki Magisk Hide bölümünü kullanın.

hakvl

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi9T PRO
Meslek
Programcı
Konular
11
Bilgi paylaştıkça güzel.

Sorunum siz değerli insanların yardımı ile çözüldü. Olurda bir başkasınada yardımı dokunur diye direkt yapılacak olanı yazayım. Sadece "mi rom 11.0.0.8" için yazıyorum. Olurda root'u kaldırmak isterseniz; TWRP yardımı ile, uygun magisk programını telefona flashlayıp, daha sonra yukarıda "mirdem" arkadaşımızın vermiş olduğu "magisk unistalleri" twrp yardımı ile çalıştırmanız sorunu çözmüş olacaktır.

Test ettim. Bankacılık uygulamalarında, yukarıda bahsi geçen uyarıyı vermemektedir. Ben root'u gizlemek yerine tamamen kaldırmayı tercih ettim.

Saygılar...

ibrahimiyice

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
38
Bilgi paylaştıkça güzel.

Sorunum siz değerli insanların yardımı ile çözüldü. Olurda bir başkasınada yardımı dokunur diye direkt yapılacak olanı yazayım. Sadece "mi rom 11.0.0.8" için yazıyorum. Olurda root'u kaldırmak isterseniz; TWRP yardımı ile, uygun magisk programını telefona flashlayıp, daha sonra yukarıda "mirdem" arkadaşımızın vermiş olduğu "magisk unistalleri" twrp yardımı ile çalıştırmanız sorunu çözmüş olacaktır.

Test ettim. Bankacılık uygulamalarında, yukarıda bahsi geçen uyarıyı vermemektedir. Ben root'u gizlemek yerine tamamen kaldırmayı tercih ettim.

Saygılar...
Geçmiş olsun

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Bilgi paylaştıkça güzel.

Saygılar...
Rootsuz cihaz kullanmadım bugüne kadar ve banka uygulamalarımı da senelerdir sorunsuz kullanmaktayım

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Üst Alt