Yardım Couldn't add. Please go to Mi Community to apply for authorization Hatası

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8

seco.can.can

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SercanSubaşı
Cihazım
Xiaomi 14 ULTRA
Konular
18
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

videonun yakamoz843 ile alakası yoktur. Ben arkadaşın esprisine istinaden attım.
vallahi hocam bu aklıma geldi :)

aslında hocam hem espri hem de gerçek zaten biz dışarıdan cihaz alıp kullanmaya karar verince bir çok şeyden vazgeçmiş olmuyor muyuz
gerek gizlilik gerek garanti çok şeyi göz ardı edip alıyoruz malum sebeplerden o yüzden kendinizi koruma hissiniz gayet doğal ama madem böyle kaygılarınız var uzak durun derim içiniz rahat olur

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
vallahi hocam bu aklıma geldi :)

aslında hocam hem espri hem de gerçek zaten biz dışarıdan cihaz alıp kullanmaya karar verince bir çok şeyden vazgeçmiş olmuyor muyuz
gerek gizlilik gerek garanti çok şeyi göz ardı edip alıyoruz malum sebeplerden o yüzden kendinizi koruma hissiniz gayet doğal ama madem böyle kaygılarınız var uzak durun derim içiniz rahat olur
hiç bir şeyden feragat etmiyorsunuz rahat olun. en az 12 13 yıldır root/jailbreak kullanırım daha hiç dolandırılmadım. Bu sebeple dolandırılana da rastlamadım. Kendisi asker, polis savcı vb. tanıtıp da para isteyenlere para göndermemek yeterli.. Yurtdışı cihazların benim gözümde tek sorunu her modelde olmamakla beraber güncelleme yapılamaması..

seco.can.can

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SercanSubaşı
Cihazım
Xiaomi 14 ULTRA
Konular
18
hiç bir şeyden feragat etmiyorsunuz rahat olun. en az 12 13 yıldır root/jailbreak kullanırım daha hiç dolandırılmadım. Bu sebeple dolandırılana da rastlamadım. Kendisi asker, polis savcı vb. tanıtıp da para isteyenlere para göndermemek yeterli.. Yurtdışı cihazların benim gözümde tek sorunu her modelde olmamakla beraber güncelleme yapılamaması..
benim de öyle hocam uzun yıllardır yurtdışı özellikle xiaomi kullanırım şimdiye kadar benimde başıma o tarz bir durum gelmedi aslında ücretlerde bence makul aslında tepki gösterilecek pahalılık yok neticede pat küt olmuyor ciddi anlamda zor iş cihazı servisteki gibi söküp işlem yapmak ben kendi cihazım yapılırken oturup izledim verdiğim parada hiç gözümde değil onu anlatmak istemiştim ama 38 bine kit ile beraber cihazı aldım yurtdışından 2 kılıf birde evdeki eski cihazımın imei leri toplamda 45 i bulmadı ama bakıyorum en indirimli hali 69 du en son

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
benim de öyle hocam uzun yıllardır yurtdışı özellikle xiaomi kullanırım şimdiye kadar benimde başıma o tarz bir durum gelmedi aslında ücretlerde bence makul aslında tepki gösterilecek pahalılık yok neticede pat küt olmuyor ciddi anlamda zor iş cihazı servisteki gibi söküp işlem yapmak ben kendi cihazım yapılırken oturup izledim verdiğim parada hiç gözümde değil onu anlatmak istemiştim ama 38 bine kit ile beraber cihazı aldım yurtdışından 2 kılıf birde evdeki eski cihazımın imei leri toplamda 45 i bulmadı ama bakıyorum en indirimli hali 69 du en son
geçen bir haberi gülerek izledim. Cafede ücretli şarj ederken hesaplarına girmeye çalışmışlar. Hepimiz bu cihazları kullanıyoruz, usb hata ayıklama açarken bir sürü izin, google play harici apk kurarken bir sürü izin 1 sayfa dolusu uyarı düşüyor karşımıza. Böyle bir şey mümkün mü? Uzman diye de bir abimizi konuşturmuşlar muhabir haberin içini doldurmak için ondan çok konuşuyor. Abimizin telefonun icadından haberi yok gibi :@

yakamoz843

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tunç
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
1
dostum sen yurtiçi cihaz al bence belli ki CIA için falan çalışan birisisin kaçak telefona girme sen
Ona ben karar veririm. 90 dolar az para değil onu ödeyip ödemeyeceğime de ben karar veririm. Ne olduğu belli olmayan bir işlem için 90 dolar ödenir mi? Bunu ödeyeni sorgulamak lazım ödemeyeni değil.

Biz u telefonlarla bankalara giriyoruz. Binance a giriyoruz. Bir sürü müşterimizin bilgileri cihazlarımızda. Yani senin gibi düşünürsek yandık. Cihaza kurulacak işletim sistemiyle neler yapılabilir hiç düşündün mü? Cihazını arkaplanda atack için dahi kullanabilirler. Ruhun duymaz. O yüzden legal yolla açılıyorsa ve resmi siteden indirilen Rom kurulabiliyorsa amenna. Onun dışında bir işlem düşünmüyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

videonun yakamoz843 ile alakası yoktur. Ben arkadaşın esprisine istinaden attım.
Konunun benimle alakası olmadığına eminim ama benim amacım nereye ödediğimi bilmediğim 90 dolarla muhittin topalak kezbanla kazlıçeşmede benim 90 doları ezemesin :))

Benim cihazım Çin'den alındı, Çin'e yılda 4 - 5 defa gidiyoruz. Bir sorun yaşarsak garantisi de var yani. Yurtiçi alınmış cihaz gibi sağlıklı ve garantili olarak kalmasını istiyorum. Legal yollarla unlock edip rom atmaya çalışıyorum.

Legal yollarla unlock edemeyeceksek bu forumda neden toplandık? Birilerine her birimiz 90'ar dolar ödemek için mi? :) Bir şeye gülünecekse bence bunu normal kabul edenlere gülünmeli.

Son düzenleme:

seco.can.can

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SercanSubaşı
Cihazım
Xiaomi 14 ULTRA
Konular
18
Ona ben karar veririm. 90 dolar az para değil onu ödeyip ödemeyeceğime de ben karar veririm. Ne olduğu belli olmayan bir işlem için 90 dolar ödenir mi? Bunu ödeyeni sorgulamak lazım ödemeyeni değil.

Biz u telefonlarla bankalara giriyoruz. Binance a giriyoruz. Bir sürü müşterimizin bilgileri cihazlarımızda. Yani senin gibi düşünürsek yandık. Cihaza kurulacak işletim sistemiyle neler yapılabilir hiç düşündün mü? Cihazını arkaplanda atack için dahi kullanabilirler. Ruhun duymaz. O yüzden legal yolla açılıyorsa ve resmi siteden indirilen Rom kurulabiliyorsa amenna. Onun dışında bir işlem düşünmüyorum.

Konunun benimle alakası olmadığına eminim ama benim amacım nereye ödediğimi bilmediğim 90 dolarla muhittin topalak kezbanla kazlıçeşmede benim 90 doları ezemesin :))

Benim cihazım Çin'den alındı, Çin'e yılda 4 - 5 defa gidiyoruz. Bir sorun yaşarsak garantisi de var yani. Yurtiçi alınmış cihaz gibi sağlıklı ve garantili olarak kalmasını istiyorum. Legal yollarla unlock edip rom atmaya çalışıyorum.

Legal yollarla unlock edemeyeceksek bu forumda neden toplandık? Birilerine her birimiz 90'ar dolar ödemek için mi? :) Bir şeye gülünecekse bence bunu normal kabul edenlere gülünmeli.
Güzel Kardeşim Kolay Gelsin Hayırlı Cumalar.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Ben'de IT'ciyim böyle bir işlem için bu kadar ödeme yapmak bana pek mantıklı gelmedi. Yarın Çin'den aldığım satış temsilcisiyle görüşücem çözüm olmazsa da muhtemelen cihazımı satıcam. Almak isteyen olursa kutulu faturalı şarj cihazı vs. dahil şekilde 14 Ultra (ÇİN) cihazım satılıktır.

Satış temsilcisiyle görüşebildiniz mi hocam? Verdikleri cevabı paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Yıllardan beri Xiaomi Çin için ürettiği cihazların globalde kullanılmasını istemiyordu ve süreçte gittikçe artan zorluklar çıkardı. Geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamayla Çin cihazlarında bootloader kilidi açılamayacağını bildirdi. Daha doğrusu resmi Çince forumunda çok üst düzey bir kullanıcı olmayanların açamayacağını belirtti. Aktif olarak Çin forumunu kullanamadığımız için de bu değişiklik biz global kullanıcılar için Çin cihazının bootloader kilidini açamayacağımız anlamına geliyordu. Kaçak getirilen cihazlara bu nedenle "fake rom" yüklenerek satılıyor. Zannediyorum sizden talep edilen bu 90 dolar üst düzey bir çin forum kullanıcısının hesabına erişim için (ya da servis yetkisi için-çünkü servisler de açabiliyor-) istenen tutar.

Bence de nereye verdiğinizi bilmeden böyle bir tutarı vermek ve hatta bu hesaba/kişiye cihazınıza tam erişimi sağlamak çok mantıklı değil. Eğer Çin ile iletişiminiz orada arkadaşlarınız varsa uzun süreli Xiaomi kullanmış bir arkadaşınızın kilit açma yetkisi olabilir onlardan da destek isteyebilirsiniz.

Diğer yandan resmi IMEI kayıt ücretleri çok yüksek olduğu için bu cihazlarda genellikle IMEI değiştiriliyor. IMEI değiştirilmesi için de direnç değiştirilmesi gerekli ve bunun için de her halükarda işçiliğine çok güvendiğiniz bir telefoncuya gitmeniz gerekecek. Direnç sonrasında ise global rom yükleyip kullanabilirsiniz. Tabii ki her bir SIM için 4 ay olmak üzere kayıt ettirmeden de kullanabilirsiniz fakat 8 ay sonunda direnç yaptırmanız gerekecek. Kilit açmakla uğraşıp, masraf etmek yerine Security Developer hocamın da belirttiği üzere süreyi beklemeden direnç ile kayıt yaptırarak kullanmak daha mantıklı bir çözüm olabilir.

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11

Çine nasıl bu kadar güvendiniz peki ? Allah bilir ne yükleyip gönderdiler size..

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Çine nasıl bu kadar güvendiniz peki ? Allah bilir ne yükleyip gönderdiler size..
Değerli arkadaşımız fikirlerini açıklamış saygı duyarım ama düzeltilmesi gereken 2 kısım var;

1- Cihazın içindeki rom yani halk arasındaki ismiyle fake rom 3. şahıslar tarafından derlenip yüklenen romlardır. Bire bir güvenlik açığı doğurmaktadır.
2- Alınan 90 dolar ücret çin'e gidiyor arkadaşımızın dediği gibi bu işlemi yapan kişilere kalmıyor. Keşke öyle olsa ama değil maalesef. Ben açık konuşayım 80 dolara yaptığım işlemin bana maliyeti 75 dolar. USDT olarak binance üzerinden Çin'e gönderiliyor..

Fake romlar sıkıntı dikkatli kullanmak gerek. Hatta fake romlarla ilgili videolarda düştü telegram youtube bulunabilir.

Üst Alt