Yardım Çok şaşırtan miRoom şarj performansı..

Sneijder

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
51
45 gündür Eu beta, masik, eu stabil arası gezdim durdum miroom' a çok ön yargılıydım ama şarj süresi beni mest etti diyebilirim ve çok stabil kamera sorunu vs yaşamadım kısacası bayıldım bu rom'a tavsiye ederim..

Not: en son telefonu ilk aldığımda 2 gün şarjı gitmişti..

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

buseturk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
2
Bu da benim note7 surem :) Biraz youtube takilmistim o gun :) Fakat memnun degilim. Onceki surum (Suanki 10.3.10) daha iyiydi. Pil performansi icin miui11 guncellemesini bekletip yapmiyorum. 11-14 saat arasi degisken ekran suresi aliyorum
Ben yanlış yapmışım keşke 11 güncellemeseydim :(

Oyla:

34ca17

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
C. AYDIN
Cihazım
Redmi note 7
Konular
2
Pil istatistikleriniz çok güzel. Tavsiyem parlaklığı biraz düşürüp kullanırsanız daha da uzun ekran süresi alabilirsiniz. Ayrıca güncelleme yapmaktan korkmayın. Ben arkadaşıma yaptırdım çok memnun şu anda. Şarjda değişen yok ama multitasking konusunda cihaz daha da rahatlamış
Sabah güneş ışığı geldiği için ekranı göremiyorum tam :) Ben normalde sürekli ekran parlaklığı düşük kullanırım. En fazla %25 olarak kullanıyorum. Hem gözlerimi yormaması için, hem pili daha etkin kullanmak için hem de toplu taşımada sağda solda insanların telefonumda ne yaptığımı görmemesi için :D

Ben yanlış yapmışım keşke 11 güncellemeseydim :(
Şimdi sana şöyle bir açıklama yapsam daha doğru olur diye düşünüyorum. Temmuz sonunda ilk Xiaomi ürünümü (Redmi Note 7) aldım. Fiyat/ Performans ürünü olduğu için ve özellikleri piyasada ki 4/5 bin tl lik telefonlarla neredeyse kafa kafaya olduğu için. Fakat daha önce araştırma yapmamıştım. Güncellemeleri, telefonları vs. sorun var mı diye. Taa ki ağustos sonunda gelen 10.3.10 güncellemesi ile birlikte şarj sıkıntım başlayana kadar. Bu zamandan sonra ciddi olarak araştırmalar yapmaya başladım. Anladım ki Xiaomi yazılım ekibi, Miui güncellemeri konusunda çok yetersiz. Şuandaki 10.3.10 sürümümde şarjımı %100 yapıyorum telefonun ekranı açıyorum 1 dk içinde %99 şarja düşüyor :). Bu sürümde olan bir çok kişi de bu durumdan şikayetçi. Burda ki en kesin çözüm Miui11 ve sonraki gelecek Miui güncellemelerini yapmamak olacaktır. Tabii, düzelticek güncelleme yayınlarsalar o ayrı.

Bizim milletimiz biraz güncelleme meraklısı olduğu için her şeye saldırıyor :D Ben, benim gibi xiaomi telefon kullanan arkadaşlarıma söyledim yapmayın diye. Fakat hepsi yaptı ve pişman. "Yeni güncelleme yayınlarlar ve şarj sorununu çözerler" diyen arkadaşlar da var. Fakat bu sorun çözülecek olsaydı 10.3.10 sürümünde çözülürdü. 3-4 aydır çözülemeyen sorun miui11 ile çözülmesini beklemek çok güç. Bir çözüm olabilirmi bilmiyorum ama, garantiye gönderip, şarj sorununu söyleyerek; ürün değişim talebi yapabilirsin, telefonu satıp tekrardan aynı telefondan (ya da farklı) alabilirsin. Miui güncellemeleri dışında gayet iyi telefon ama :D Tabii bu arada güncellemeleri kapatmayı ve yapmamayı unutma :D. Yani uzun lafın kısası MIUI güncellemerini yapmayın :)

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Sabah güneş ışığı geldiği için ekranı göremiyorum tam :) Ben normalde sürekli ekran parlaklığı düşük kullanırım. En fazla %25 olarak kullanıyorum. Hem gözlerimi yormaması için, hem pili daha etkin kullanmak için hem de toplu taşımada sağda solda insanların telefonumda ne yaptığımı görmemesi için :D

Şimdi sana şöyle bir açıklama yapsam daha doğru olur diye düşünüyorum. Temmuz sonunda ilk Xiaomi ürünümü (Redmi Note 7) aldım. Fiyat/ Performans ürünü olduğu için ve özellikleri piyasada ki 4/5 bin tl lik telefonlarla neredeyse kafa kafaya olduğu için. Fakat daha önce araştırma yapmamıştım. Güncellemeleri, telefonları vs. sorun var mı diye. Taa ki ağustos sonunda gelen 10.3.10 güncellemesi ile birlikte şarj sıkıntım başlayana kadar. Bu zamandan sonra ciddi olarak araştırmalar yapmaya başladım. Anladım ki Xiaomi yazılım ekibi, Miui güncellemeri konusunda çok yetersiz. Şuandaki 10.3.10 sürümümde şarjımı %100 yapıyorum telefonun ekranı açıyorum 1 dk içinde %99 şarja düşüyor :). Bu sürümde olan bir çok kişi de bu durumdan şikayetçi. Burda ki en kesin çözüm Miui11 ve sonraki gelecek Miui güncellemelerini yapmamak olacaktır. Tabii, düzelticek güncelleme yayınlarsalar o ayrı.

Bizim milletimiz biraz güncelleme meraklısı olduğu için her şeye saldırıyor :D Ben, benim gibi xiaomi telefon kullanan arkadaşlarıma söyledim yapmayın diye. Fakat hepsi yaptı ve pişman. "Yeni güncelleme yayınlarlar ve şarj sorununu çözerler" diyen arkadaşlar da var. Fakat bu sorun çözülecek olsaydı 10.3.10 sürümünde çözülürdü. 3-4 aydır çözülemeyen sorun miui11 ile çözülmesini beklemek çok güç. Bir çözüm olabilirmi bilmiyorum ama, garantiye gönderip, şarj sorununu söyleyerek; ürün değişim talebi yapabilirsin, telefonu satıp tekrardan aynı telefondan (ya da farklı) alabilirsin. Miui güncellemeleri dışında gayet iyi telefon ama :D Tabii bu arada güncellemeleri kapatmayı ve yapmamayı unutma :D. Yani uzun lafın kısası MIUI güncellemerini yapmayın :)
Işte tipik yeni Xiaomi kullanıcı profili... Xiaomi almamın öncelikli sebebi, haftalık çeşitli güncelleme veriyor olması, seç seç istediğin romu yükle, çeşit o kadar bol ki

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Oyla:

34ca17

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
C. AYDIN
Cihazım
Redmi note 7
Konular
2
valla bizim cihazlar çöp o zaman yada bir fabrika hatası var.. mi8 cihazımda bugüne kadar maximum 7 saat gördüm o da bir kaç bölüm dizi izleyerek... bu 10-12 saatler nasıl oluyor anlamış değilim..

aslında diğer bir anlamadığım konu da şu: gün içerisinde 12 saat zamanı telefon ekranına bakarak nasıl geçiriyorsunuz :)
Bu işin ortası yok gibi birşey. Ekran süresi ya az ya da çok. 6-7 saat ekran süresi durumu bende olsa, hemen garantiye götürür ürün değişimi talep ederdim. Youtube girdiğimde acayip bir şekilde dizilere felan bakıyorum. Bir ara öğlen 12 den başlayıp öğleden sonra saat 3 e kadar dizi izlemiştim. %100 şarjdan %75-70 civarına düşmüştü. Ayrıca gün içinde 12 saat zaman olayını sadece bir gün olarak düşünmeyin. 2/ 2.5 günde bir şarj edenler de var benim gibi. Zaten sabahtan akşama kadar %40-50 civarı şarj gidiyor. ertesi günüde kurtarıyor telefon :D

Oyla:

Veyis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veyis
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
CNC Makine
Konular
26
Maşallah harika bir ekran süresi en iyi ekran süresini note6pro cihazımda alıyordum bir daha gün yüzü görmedim onu satım başka cihaz aldıklarımda. Mi8se ve mi9t kullandım 7 saati nazlı geçiyor.

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Şimdi bunu durup dururken yazarsam tabiki doğru olmaz, ancak ben bunu sevgili hocam ve yöneticimiz Sayın Ironsides ın mesajını alıntılayarak yazmış isem, doğrudur ve Sizi rahatsız etmemeli... Sizin mesajınızı alıntılayıp, Miui Can'dır, Mi ise Canan, EU ise (cihaz'da) akan Kan'dır dersem, o zaman bu doğru olmaz

Kesinlikle haklısınız hocam.

Oyla:

34ca17

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
C. AYDIN
Cihazım
Redmi note 7
Konular
2
Işte tipik yeni Xiaomi kullanıcı profili... Xiaomi almamın öncelikli sebebi, haftalık çeşitli güncelleme veriyor olması, seç seç istediğin romu yükle, çeşit o kadar bol ki

Tabi olabilir birşey diyemem. Önceki mesajda da belirttim daha önce Xiaomi telefon kullanmadım. Kullandığım süre boyunca da gözlemlediklerimi yazdım. Benim almamın sebebi bütçeme uygun alabileceğim en iyi cihaz. Güncellemeydi felan işim hiç olmaz benim. Konunun üzerine o kadar ağırlık veren, kafa yoran ve Xiaomi telefonlar hakkında çok bilgi sahibi biri değilim. Sadece istediğim özellikteki telefon olsun ve kullanayım olarak bakıyorum olaya. Belki önceki sürümüm kadar iyi değil pil durumum ama şuanda da işimi görüyor. :)

Oyla:

buseturk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
2
Neden, sorun ne

Şarjı fert ediyorum benim ki KVK garantili onlara versemde değişim yapacaklarını sanmıyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

KVK garantiye versemde yeni cihaz vereceklerini düşünmüyorum

Oyla:
Üst Alt