Soru Çok Rom Var Detaylı tartışalım En İyi AOSP Rom Hangisi

Serhat Gümüş

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat Gümüş
Cihazım
mi mix 3
Konular
7
Başlıktaki bir durum yok, bir aosp rom'un ömrü, onu geliştiren geliştirici cihazını değiştirene kadardır. Cyanogenmod dan sonra bu iş bitti. Aosp rom yüklemek bu günlerde cihazı kendi elleriyle birine teslim etmek demek.

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
14 mayısda cihazıma geliyor abi duyurdular.
bundan eu geliştirme durduruldu.
Next MIUI weekly release will be released on 14 May
Hocam orda "bir dahaki güncelleme 14 mayısta" diyor yani haftalık güncellemeler gecikecek. Çinde 30 nisan ve 1-2 mayıs 3 gün tatil işçi bayramı. Bu yüzden haftalık güncelleme gecikecek.

Katibkes

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut Şahin Y
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
1
Stabil Android 11 şu anda yok.
Miui 12.5 için tam anlamıyla Stabil bir sürüm gelene kadar Android 10 miui 12'de kalman en doğrusu olur. Daha iyi şarj ömrü için Miui 11'e dönmelisin. Miui 12 pil konusunda çok kötü gelecek olan 12.5 ile daha iyi olacak ancak. AOSP romlar da güzeldir ama hep bir sorun çıkar hiç şaşmaz.
Fark ettim konuları incelerken hep bir sorun var evet miui 11 eu çok stabil pline bakacak kadar kullanamadım Ama Pil Ve Performans Canavarı Agi Kernal ile mükemmel oluyor ama agi de herkes hatalar alıyor düüzgün bir agi sürümü varmı bilimiyorum bilen varsa yazabilir

M.Sami

Xiaomi Mİ 11 - 12/256 Special Edition
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Mİ 11
Meslek
IT
Konular
7
Hocam orda "bir dahaki güncelleme 14 mayısta" diyor yani haftalık güncellemeler gecikecek. Çinde 30 nisan ve 1-2 mayıs 3 gün tatil işçi bayramı. Bu yüzden haftalık güncelleme gecikecek.
admine sordum 13 sürüm gelebilir dedi ondan dedim :)

Katibkes

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut Şahin Y
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
1
bana göre en iyi rom Miui 7 aittir en sorunsuz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

her yeni sürümde cihaz ek özellikle geliyor buda kaçınılmaz batarya yükleniyor işlemci GPU yükleniyor mesela arkadaş cihaz Anroid 2.6 kur telefon çok akıcı çalışır gibi veya senin bilgisayar windows xp yada 95 kur senin pc uçar bilmem anlatabilimmi.

Indonesia Stable denedinmi?
Indonesia Stable denemedim hocam miui 7 şuhanda mevcutmu bilmiyorum ihtimalde vermiyorum varsa Indonesia Stable ve miui 7 dinin linklerini atarmısınız Teşekkürler

Katibkes,
Forum kurallarımız gereği konu başlığınız ve konu içeriğinde yer alan mesajınız düzenlenmiştir.
Tamamı büyük harf kullanmayınız ve Forum kurallarımızı inceleyiniz.

Teşekkürler hemen inceliyorum benim hatam düzenleme için minnetdarım

12.5 güncellemesi durduruldu. 13 'e geçtiler. :)
Bunun haricinde çok fazla pil açısından güzel Miui 12.5 veya 12 rom var. :)
Mİui 12 De pil ve performans da memnun birtane kullanacı bulamadım çevremde dahi

Note 9 Pro ya ve çoğu cihaza gelmeyeceği haberi yayınlandı. Listesi yayımlandı hatta. Bulursam paylaşırım.
Neden note 9 a gelmiyormuş ki

Kendim de rom tasarımı yapıyorum ama şu greeshan romunu ne abarttınız ya :D
Cidden abarttığınız kadar iyi değil. Muimix in de son çıkardığı hatta benimde paylaştığım rom berbat. Eskisi kadar güzel işler yapmıyorlar. Hatta 9 Pro ya rom bile yapmıyor adamlar.
Yeni cihaz alalım en iyisi durumları düzeltip redmi note 10 hakkında fikirleriniz neler

Son düzenleme:

M.Sami

Xiaomi Mİ 11 - 12/256 Special Edition
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Mİ 11
Meslek
IT
Konular
7
Indonesia Stable denemedim hocam miui 7 şuhanda mevcutmu bilmiyorum ihtimalde vermiyorum varsa Indonesia Stable ve miui 7 dinin linklerini atarmısınız Teşekkürler

Teşekkürler hemen inceliyorum benim hatam düzenleme için minnetdarım

Mİui 12 De pil ve performans da memnun birtane kullanacı bulamadım çevremde dahi

Neden note 9 a gelmiyormuş ki

Yeni cihaz alalım en iyisi durumları düzeltip redmi note 10 hakkında fikirleriniz neler
Indonesia rom kullanın hocam ben yıllardır kullanıyorum

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
Konu Aosp romlar ama hep miui konuşulmuş.Cihazım mi 9T ama yazayım.
Aosp olarak Pixel Experience 10/10 Plus /11, Resurrection Remix , Arrow OS 11 , Evolution X ve çok kısa süreseler de MSM ve Lineage romlarını kullandım.
Bunlardan en sorunsuzu Pixel Experience 10 Plus idi.Performans olarak Evolution X iyiydi.Ama bence aşırı belirgin bir fark yok hemen hemen aynı şeyleri indiriyoruz.Ufak özelleştirme seçenekleri hariç inanın hiç farketmiyor.Ben o kadar yükledim merakımdan , kullandım ettim bu sonuca vardım.

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Başlıktaki bir durum yok, bir aosp rom'un ömrü, onu geliştiren geliştirici cihazını değiştirene kadardır. Cyanogenmod dan sonra bu iş bitti. Aosp rom yüklemek bu günlerde cihazı kendi elleriyle birine teslim etmek demek.
Yapma hocam cyanogen mod devam ediyor. Adı değişti sadece şimdiki adı lineage os.Şu anda kullandığınız bütün aosp romlar onun üstüne inşa ediliyor.
Kendim de rom tasarımı yapıyorum ama şu greeshan romunu ne abarttınız ya :D
Cidden abarttığınız kadar iyi değil. Muimix in de son çıkardığı hatta benimde paylaştığım rom berbat. Eskisi kadar güzel işler yapmıyorlar. Hatta 9 Pro ya rom bile yapmıyor adamlar.
Abartmıyoruz eldekilerin en iyileri bunlar diyoruz.
Dediğim gibi note 9 pronun satışı vs daha fazla ama nedense destek yok. Sebebini bilmiyorum. Bende 9s var. Miui pro rom kullanıyorum müthiş. Android 11 ama 12 (-1/+1) saat ekran süresi hız ve satbillik ile rom arayışım bitti.
Maalesef 9 pro için pek seçenek yok.

Konu Aosp romlar ama hep miui konuşulmuş.Cihazım mi 9T ama yazayım.
Aosp olarak Pixel Experience 10/10 Plus /11, Resurrection Remix , Arrow OS 11 , Evolution X ve çok kısa süreseler de MSM ve Lineage romlarını kullandım.
Bunlardan en sorunsuzu Pixel Experience 10 Plus idi.Performans olarak Evolution X iyiydi.Ama bence aşırı belirgin bir fark yok hemen hemen aynı şeyleri indiriyoruz.Ufak özelleştirme seçenekleri hariç inanın hiç farketmiyor.Ben o kadar yükledim merakımdan , kullandım ettim bu sonuca vardım.
9 pro için offical bir aosp rom yok. Lineage resmi rom yayınlamadı ve gayrıresmi derleme üstüne rom yapılıyor. Resmi lineage olmadığı için abuk sabuk kernel derlemeleri kullanılıyor ve portun portu gibi bir şey oluyor. Hemde 3 - 4 cihaz için ortak bir rom.

Onurakdmr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi note 10 pro
Konular
3
OneOs şuan kullanıyorum gayet stabil ve pilde iyi gittiyor pazartesi günü l1 güncellemesi gelicek
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Serhat Gümüş

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat Gümüş
Cihazım
mi mix 3
Konular
7
lineage rom ların indirme sayfası, buradakiler romlar lineage topluluğundaki insanların kullandığı telefonlarına yaptıkları rom lar.
Bu insanlar cihaz değiştirince o cihaza rom yapmayı bırakıyorlar yeni cihazlarına rom yapıyorlar. Xda bunların açtıkları konularla dolu.

Üst Alt