Sohbet Çin xiaomi 14 ultra almak

FikretAdil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fikret Adil
Cihazım
Xiaomi 13 T
Konular
7
Arkadaslar merhaba.

Benim bir sorum olacak. Cok arastirdim ama cevabini bulamadim yardimlariniza ihtiyacim var.

Çin xiaomi 14 ultra almak istiyorum fakat,
1 cihazda cin rom yuklu, ingilizce ve çince. Bu cihazin bl kilidi acilabilir mi ? Global cihazlarda hyperos da kendimi hesabim ile acabiliyorum. 5. Levelim. Ama bazi yerlerde çin cihazlarinin bl acilamadigi yaziyor.
2 farz edelim bl actik eu rom yukleyebilir miyiz ?
3 bl acamiyoruz rom atamiyoruz, google play yukleyip google servisleri kullanabilir miyiz ?

Simdiden cevap veren arkadaslara tesekkur ederim

Hattushil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Bilg. Müh.
Konular
14
Ben 14 pro titanyum kullanıyorum.
Şuan Google uygulamalarını yükleyerek İngilizce kullanıyorum.
Klavye olarak ta SwiftKey kullanıyorum.

BL kilidini açıp rom yüklemedim.

FikretAdil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fikret Adil
Cihazım
Xiaomi 13 T
Konular
7
Tesekkurler cevabiniz icin

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
8
Bu cihazlara kayıt olmadığı ve olmayacağı belirtildi ilerleyen Zamanlarda detayları çıkar 😃

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Çin Xiaomi 14'lerde şu anda bootloader kilidi açılmıyor. İleride bir yolu bulunur ama tek sıkıntı bu değil...

IMEI tamiri henüz yapılamadı. Bir süre daha da yapılacak gibi değil.

Asıl sorun kamera sensörü global ile farklı ve global rom kurulduğunda kamera çalışmıyor. Yani Çin romu kullanmanız zorunlu. Dil paketi, gapps vs yükleyerek kullanmaya çalışsanız da sonuçta Çin romu ülkemizde günlük kullanıma uygun olmuyor. Alternatifleri de görünce pişman olmamak elde değil. Çin tabanlı olduğu için xiaomi.eu rom kullanılabilir belki, bilemiyorum ama EU da eski EU değil. Stabil çalışmıyor pek çok özelliği kısarak veriyorlar artık.

Band 20 muhabbetine zaten herkes aşina. tekrar açıklamaya gerek yok herhalde...

Özetle bu kadar önemli sıkıntılar üst üste gelince fiyatı da göz önüne alırsak -çoktan almış arkadaşları tenzih ederek belirtiyorum- bu telefonu almak pek akıl karı değil gibi geliyor. Ben olsam başka modellere ve markalara bakardım.

FikretAdil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fikret Adil
Cihazım
Xiaomi 13 T
Konular
7
Çin Xiaomi 14'lerde şu anda bootloader kilidi açılmıyor. İleride bir yolu bulunur ama tek sıkıntı bu değil...

IMEI tamiri henüz yapılamadı. Bir süre daha da yapılacak gibi değil.

Asıl sorun kamera sensörü global ile farklı ve global rom kurulduğunda kamera çalışmıyor. Yani Çin romu kullanmanız zorunlu. Dil paketi, gapps vs yükleyerek kullanmaya çalışsanız da sonuçta Çin romu ülkemizde günlük kullanıma uygun olmuyor. Alternatifleri de görünce pişman olmamak elde değil. Çin tabanlı olduğu için xiaomi.eu rom kullanılabilir belki, bilemiyorum ama EU da eski EU değil. Stabil çalışmıyor pek çok özelliği kısarak veriyorlar artık.

Band 20 muhabbetine zaten herkes aşina. tekrar açıklamaya gerek yok herhalde...

Özetle bu kadar önemli sıkıntılar üst üste gelince fiyatı da göz önüne alırsak -çoktan almış arkadaşları tenzih ederek belirtiyorum- bu telefonu almak pek akıl karı değil gibi geliyor. Ben olsam başka modellere ve markalara bakardım.
Degerli dostum cok cok tesekkur ederim. Cok ayrintili yazmissiniz cok aciklayici oldu.
Peki size sunu sormak isterim. 13 ultra icin ne dersiniz. Onunda fake rom sıkıntısı var. Bu sorun hepsinde var midir ?
Bi tanidigim 13 ultra satiyor, direnc kayitli, romun fake olmadigini nasil kontrol edebilirim ? Bu konuda bir bilginiz var mi ?

14 ultra yerine 13 ultraya mi yonelsem diye dusunuyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Çin modeli almayın global rom da sorun çıkıyor
13 ultra da ayni mi acaba ? Direnc kayitli alsam ? Malumunuz onlarinda hepsi çin, ama cogu fake rom diyorlar.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Degerli dostum cok cok tesekkur ederim. Cok ayrintili yazmissiniz cok aciklayici oldu.
Peki size sunu sormak isterim. 13 ultra icin ne dersiniz. Onunda fake rom sıkıntısı var. Bu sorun hepsinde var midir ?
Bi tanidigim 13 ultra satiyor, direnc kayitli, romun fake olmadigini nasil kontrol edebilirim ? Bu konuda bir bilginiz var mi ?

14 ultra yerine 13 ultraya mi yonelsem diye dusunuyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

13 ultra da ayni mi acaba ? Direnc kayitli alsam ? Malumunuz onlarinda hepsi çin, ama cogu fake rom diyorlar.
13 Ultra beğendiğim bir cihaz hocam. IMEI kaydı dirençli şekilde yapılıyor. Çin cihaz olsa da global rom yükleniyor, bootloader açılıyor. Tek eksi Band 20 olayı. Fake romla gelse bile bootloader açar global veya xiaomi.eu rom yükleyebilirsiniz. Mutlaka Ultra olsun diyorsanız bence de 14 yerine 13 daha mantıklı. Tabii kararınızı netleştirmeden forumda 13 ultra kullanan arkadaşlarımızın görüşlerini almayı da ihmal etmeyin :)

FikretAdil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fikret Adil
Cihazım
Xiaomi 13 T
Konular
7
13 Ultra beğendiğim bir cihaz hocam. IMEI kaydı dirençli şekilde yapılıyor. Çin cihaz olsa da global rom yükleniyor, bootloader açılıyor. Tek eksi Band 20 olayı. Fake romla gelse bile bootloader açar global veya xiaomi.eu rom yükleyebilirsiniz. Mutlaka Ultra olsun diyorsanız bence de 14 yerine 13 daha mantıklı. Tabii kararınızı netleştirmeden forumda 13 ultra kullanan arkadaşlarımızın görüşlerini almayı da ihmal etmeyin :)
Aslinda 13 ultra kullandim, eli biraz yoruyordu. Birde cihaz bendeyken daha kayit yaptirmamistim hyperos yukledim. Bi de o arada kayit yapilamiyor, hyperos yuklemeyin sorunlu filan denilince korkup sattim.
Birde o cihazda fake romdu

Üst Alt