Ana Başlık Çin Tabanlı Miui 20.12.9 Rom Hakkında

byHaKn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan aslan
Cihazım
Redmi note 8
Konular
3
merhaba sorunun çözümünü buldum hem de en küçük bir silme format işlemi olmadan isterseniz yazabilirim. kendi telefonumda denedim redmi note 8 çalıştı

byHaKn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan aslan
Cihazım
Redmi note 8
Konular
3
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba arkadaşlar,bir süre Xiaomi çin kapalı beta cihazlara vermeyecek Android 10 projesi de kapatıldı biz de o yüzden Buse S. Yıldız hocam ile bu konuyu paylaşma ihtiyacı hissettik çünkü güncelleme gelmediği süre boyunca bu hata ile karşılaşan olacaktır.
Xiaomi.Eu'nun geçtiğimiz hafta paylaşmış olduğu 20.12.9 sürümü Note 8 için sıkıntı yaratıyor Twrp de Format,wipe ve install işlemlerinde hata oluşuyor

Bu sorun haliyle Eu beta da yaşandığı için Eu beta tabanını kullanan MiuiMix ve Mi Globe romlarında da var,bu romları kurarken bunu göz önünde bulundurun kurulum sırasında sorun yok ama sonrasında bir işlem yapmaya çalıştığınızda hata alacaksınız.
Twrp ile de OrangeFox ile de denendi bu sorun mevcut maalesef.
Çözüm

Disable Force Encrypt(Note 8 için denendi)

Biraz araştırma sonucu sorunun kolay bir çözümünü buldum. Kendi redmi note 8 telefonumda denedim ve sorunsuz çalıştı her hangi bir format işlemi gerçekleştirmedim eski updateler gibi üstüne kurulum sağlandı. aşağıda linkini vereceğim twrp yi flashlayıp telefonun ana dizinine istediğiniz romu atın. ardından her zamanki gibi güç + ses açma tuşuyla twrp yi açıp install den ana dizine attığınız zip dosyasını kurun decrypt işleminde her hangi bir sorun olmadan işlem tamamlanıyor.

twrp dosyası :

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Eu beta konusunda var bu twrp hocam teşekkürler yine de bilgilendirme için.

BorazanPower

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğretmen
Konular
6
Merhabalar, twrp'den cihaza sadece rom yükleme yapabiliyorum, format data bile yaptırmıyor cihaz. Sorunum şu;

3 farklı TWRP kurdum, 4 farklı magisk yükledim, magisk uninstaller flashladığımda system destroyed oldu. MiFlash'la stock rom da flashlayamıyorum. Bu attığınız dosya bu hatayı giderir mi?

Edit: Eu rom stabil 12.0.3.0 Romundayım, Twrp 3.5.0 sürüm. Magisk 21.4, 20.4 21.3 denendi çalışmadı.

Root izinli uygulamaları kullanabiliyorum, modül kuramıyroum. Twrp'de ne yapsam (romu tekrar flashlamak, kernel vs.) dşında wipe yaparken bile bu hatayı verip failed yazıyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20210218_163557_1.jpg
    IMG_20210218_163557_1.jpg
    3,2 MB · Görüntüleme: 20

alpeerkaraca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper Karaca
Cihazım
Redmi Note7
Konular
1
Konu için teşekkürler hocam.

schaheen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
mi 6 64 gb
Konular
1
Olayı tam anlamadım ama sabahtan beri bende de aynı ekran çıkıyor. Bootloader açık redmi note 8 cihazım. Twrp yi kuruyorum ama pc den magiski telefona atamıyorum. İnstal menüsüne girdiğimde sadece random harfler ve rakamlardan oluşan klasör görüyorum. Wipe data bile yapamıyorum yukarıdaki resimdeki not permitted diyen hata çıkıyor. İmei repair yapılamaz mı bu cihazda artık ?

Yunkaai

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Student/Translator
Konular
12
twrp de yaptığım her işlemde error opening operation not permitted hatası alıyorum. konudaki zipi flashladım ama yok. rom flaslıyorum telefon redmi yazısında loopta kalıyor.

mbilgili05

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Biraz araştırma sonucu sorunun kolay bir çözümünü buldum. Kendi redmi note 8 telefonumda denedim ve sorunsuz çalıştı her hangi bir format işlemi gerçekleştirmedim eski updateler gibi üstüne kurulum sağlandı. aşağıda linkini vereceğim twrp yi flashlayıp telefonun ana dizinine istediğiniz romu atın. ardından her zamanki gibi güç + ses açma tuşuyla twrp yi açıp install den ana dizine attığınız zip dosyasını kurun decrypt işleminde her hangi bir sorun olmadan işlem tamamlanıyor.

twrp dosyası :
merhaba attığınız twrp işe yaradı sağolun.

Üst Alt