Yardım Çin Mi Storeden Mi 8 'im geldi. Ama.....

İbrahim BAŞAR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibasar
Cihazım
XİAOMİ Mİ 8
Konular
3
Herkese iyi akşamlar. Çin Mi Storeden gelen Mi 8'im bugün elime ulaştı. Telefonda MIUI 9.5 Stable yüklü. Dil seçeneklerinde İngilizce ve Çince var. Global yükleme rom yükleme bootlader vs vs bir sürü yazı okudum ama sıralamayı çözemedim. Telefonumun güncelleme olsun şebeke olsun sıkıntısız bir şekilde nasıl bir yol izlemem gerek? Yarında pasaport kaydını yaptımayı düşünüyorum. Bu gece bu işi çözmem gerek :) Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden çok teşekkürler...

fatih8134

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Bende geçen hafta çinden aldırdım henüz elime ulaşmadı ama bi kaç güne gelir umarım.. İmei kontrol yaptım çin romu yüklü.. Forumda yazanları okuduktan sonra biraz tırstım gerçi ama bakalım nasıl kullanıcaz..
hocam ben temmuzdan beri china rom ile kullanıyorum gereksiz çin uygulamaları dikkatimi dahi çekmiyor.bl kilidini bile açmadım.ingilizce kullanmak sorun olmaz diyorsanız china rom gayet stabil iyi.sorun yaşamazsınız.

Oyla:

frennze

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
frennze
Cihazım
xiaomi mi 8
Konular
0
hocam ben temmuzdan beri china rom ile kullanıyorum gereksiz çin uygulamaları dikkatimi dahi çekmiyor.bl kilidini bile açmadım.ingilizce kullanmak sorun olmaz diyorsanız china rom gayet stabil iyi.sorun yaşamazsınız.
güncelleme geliyormu sorunsuz birşekilde? Birde play store nasıl olucak onu pek çözemedim.. Çinde google appleri kullanılmıyor die biliyorum..

Oyla:

abilgen73

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bilgen
Cihazım
Xiaomi Mi8EE
Konular
164
Bende mi 8 explorer edition kullanıyorum Çin den geldi ve Çin rom u ile kullanmaya devam ediyorum. İngilizce benim için sorun olmuyor. Güncelleme sorunsuz geliyor hatta miui 10 güncellemesi geldi kurdum. Bende çok xiaomi telefonu kullandım ve çok rom yükledim. Fakat bu sefer cesaret edemedim. Bence şu an rom yükleme işine girmeseniz iyi olur. Çünkü mağdur olan çok arkadaş var. Genede son karar sizin.

Sent from my MI 8 Explorer Edition using Tapatalk

Oyla:

İbrahim BAŞAR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibasar
Cihazım
XİAOMİ Mİ 8
Konular
3
Teşekkürler Hiboz ve diğer arkadaşlar. Girişi yaptım bootlader ekranı geldi ilk seçenek yeşil tik oldu ama şu kadar saat diye bir uyarı veya mesaj gelmedi sıkıntı olurmu?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende mi 8 explorer edition kullanıyorum Çin den geldi ve Çin rom u ile kullanmaya devam ediyorum. İngilizce benim için sorun olmuyor. Güncelleme sorunsuz geliyor hatta miui 10 güncellemesi geldi kurdum. Bende çok xiaomi telefonu kullandım ve çok rom yükledim. Fakat bu sefer cesaret edemedim. Bence şu an rom yükleme işine girmeseniz iyi olur. Çünkü mağdur olan çok arkadaş var. Genede son karar sizin.

Sent from my MI 8 Explorer Edition using Tapatalk

Mağdurluk derken nasıl bir sıkıntı hocam?

Yani "current account is not bound to this device" uyarısı alıyorum arkadaşlar... Bu yazıdan sonra 3-4 gün kadar bekleyip tekrar bu işlemleri yapacağım değilmi?

Tamam tamam :) "current account is not bound to this device" olayını çözdüm arkadaşlar. 360 hours of trying.... falan diye devam ediyor. 15 gün bekleyeceğiz yani :) Anlaşılan o. Teşekkür ederim hepinize. 15 gün sonra görüşmek üzere...

Son düzenleme:
Oyla:

Pardayyan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Orta
Cihazım
Mi5s
Konular
1
China rom ile kullanabilmek için yapılması gerekenler (google servisleri ve gerekli uygulamalar gibi) neler? Bununla ilgili bir rehber var mı forumda

Oyla:

yavuzsinem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yavuz
Cihazım
Xioami Mi8
Güventepe mah. Veysel Şatıroğlu cad. No:1
Konular
0
Merhaba nasıl getirtdiginizi söyleyebilir misiniz ? birde ne kadar fiyata aldiginizi
Çin’de arkadaşım var. Ben bu hafta aldım. 2600 e geldi bana. Sürekli gidip geliyor. Saolsun kırmadı getirdi

Oyla:

İbrahim BAŞAR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibasar
Cihazım
XİAOMİ Mİ 8
Konular
3
China rom ile kullanabilmek için yapılması gerekenler (google servisleri ve gerekli uygulamalar gibi) neler? Bununla ilgili bir rehber var mı forumda

Kullanan ve sıkıntı yaşamayan arkadaşlar varmış. Bazı yerlerde geçiyor. Ama ben kilidi açtırmak için başvurdum, bugün yarında pasaporta kaydettirip devamındaki işlemleri gerçekleştireyim diyorum. Türkçe'nin gözünü seveyim :) Zor İngilizce Çince, çekilmez :D

Bende geçen hafta çinden aldırdım henüz elime ulaşmadı ama bi kaç güne gelir umarım.. İmei kontrol yaptım çin romu yüklü.. Forumda yazanları okuduktan sonra biraz tırstım gerçi ama bakalım nasıl kullanıcaz..

Benimde ilk başta tereddütlerim vardı ama arkadaşlar yardımcı oluyorlar sağolsun. 1.000lira fark var Türkiye ile arada. Onun için korkunun ecele faydası yok :) Hayırlı olsun şimdiden. Tecrübelerini paylaş hocam :)

Son düzenleme:
Oyla:

fatih8134

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 8
Konular