Soru Cihazımın bootloader kilidini nasıl açarım?

HasanEmir13

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hasan
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Lit
Konular
1
Cihazıma rom atmak istiyorum bunun için başta bootloader kilidi açmak gerekiyormuş en kolay şekilde nasıl açarım?

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Merhaba,
Bootloader kilidi açma,
Kilit açma işlemiyle telefon sıfırlanacağı için tüm bilgiler silinir, işlemlere başlamadan yedek alınız.
64 bit işletim sistemine sahip bir bilgisayar sahip olmalısınız.
1) Mi Flash Unlock adresinden Miflash unlock dosyasını indirin.

2) İndirdiğiniz dosyadan Mi Account hesabınıza giriş yapın. (Telefonunuzdaki Mi Cloud Hesabı olmalıdır)
3) Telefonunuzdan Ayarlar-Telefon Hakkında-Miui Sürümüne 5 kez tıklayın. (Geliştirici Seçenekler Açılacaktır.)
4) Ayarlar - Ek Ayarlar - Geliştirici Seçenekler kısmından "Mi Kilit Açma Durumu"na tıklayın "Hesap ve Cihaz Ekle" kısmına tıklayın. (Ekleme gerçekleşmez ise Hesaptan çıkış yapıp tekrar giriş yapınız.)
5) Geri gelip "Oem Kilit Açma" butonunu aktif ediniz.
6) Telefonunuzu Kapatınız.
7) Ses Kısma ve güç tuşlarına basınız. Ekranda Fastboot yazısı ile Android maskotu gelince bırakınız. Sonra bilgisayara bağlayınız.
8) Miflash unlock ile bootloader işlemini tamamlayın. (Süre verdiğinde o süre sonunda Tekrar Yapınız.)
Kilit açma işlemi 72 ile 360 saat arasında değişkenlik gösterebiliyor.
Kilidiniz açıldığında telefonun açılış ekranın da Unlocked yazıyorsa kilit açma işleminiz başarılıdır.

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Merhaba,
Bootloader kilidi açma,
Kilit açma işlemiyle telefon sıfırlanacağı için tüm bilgiler silinir, işlemlere başlamadan yedek alınız.
64 bit işletim sistemine sahip bir bilgisayar sahip olmalısınız.
1) Mi Flash Unlock adresinden Miflash unlock dosyasını indirin.

2) İndirdiğiniz dosyadan Mi Account hesabınıza giriş yapın. (Telefonunuzdaki Mi Cloud Hesabı olmalıdır)
3) Telefonunuzdan Ayarlar-Telefon Hakkında-Miui Sürümüne 5 kez tıklayın. (Geliştirici Seçenekler Açılacaktır.)
4) Ayarlar - Ek Ayarlar - Geliştirici Seçenekler kısmından "Mi Kilit Açma Durumu"na tıklayın "Hesap ve Cihaz Ekle" kısmına tıklayın. (Ekleme gerçekleşmez ise Hesaptan çıkış yapıp tekrar giriş yapınız.)
5) Geri gelip "Oem Kilit Açma" butonunu aktif ediniz.
6) Telefonunuzu Kapatınız.
7) Ses Kısma ve güç tuşlarına basınız. Ekranda Fastboot yazısı ile Android maskotu gelince bırakınız. Sonra bilgisayara bağlayınız.
8) Miflash unlock ile bootloader işlemini tamamlayın. (Süre verdiğinde o süre sonunda Tekrar Yapınız.)
Kilit açma işlemi 72 ile 360 saat arasında değişkenlik gösterebiliyor.
Kilidiniz açıldığında telefonun açılış ekranın da Unlocked yazıyorsa kilit açma işleminiz başarılıdır.
Arkadaşın yerine ben teşekkür ederim hocam,böyle şeyler çok trajikomik geliyor bana artık,kimin nasıl davranacağını biliyorum gibi bişey bu

Oyla:

HasanEmir13

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hasan
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Lit
Konular
1
Yaptım 360 saat sonra diyor o otomatik olarak Unlocked olcak değil mi? Daha yapmam gereken bir işlem yok değil mi?

Oyla:

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
Oyla:

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
peki unlock açıldıktan sonra tekrar kapatma şansı varmı risk olurmu? yoksa nasıl kapanır?

Oyla:

redmipro

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
sarp
Cihazım
Redmi Pro
Konular
13
peki unlock açıldıktan sonra tekrar kapatma şansı varmı risk olurmu? yoksa nasıl kapanır?
çoğu garanti firması (delta gibi) cihazınızı garanti dışı bırakıyor. tekrar kapatma gibi bi olayı yok ama garantiyle işim olmaz diyorsanız yapabilirsiniz

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
çoğu garanti firması (delta gibi) cihazınızı garanti dışı bırakıyor. tekrar kapatma gibi bi olayı yok ama garantiyle işim olmaz diyorsanız yapabilirsiniz

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Delta servis garanti dışı bırakmıyor bilginize. Ayrıca isterseniz ilerde bootloader kilidini kapatabilirsiniz.

MI 5s Eu Beta 9.3.14

Oyla:
Üst Alt