Rom Cihazıma Uygun Endonezya Rom Arıyorum.

Hibozsoy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Redmi note 10
Konular
3
Hocam benim cihaz Global, ben de aldığımdan beri bir sürü rom denedim. MIUI 14 öncesi custom romlar kasıyordu ya da lag vardı o yüzden stock romları kullanıyordum ama MIUI 14 ile bu sorun ortadan kalktı.

MIUI 14 olarak bir sürü rom denedim, şu an MI-EU Stock V1.0 China Edition | Android 13 romunu kullanıyorum ve bayağı güzel bence. Tabi yine tercih sizin :)
Hocam pil tüketimi nasıl? Kaç saat ekran süresi alıyorsunuz acaba? MIUI 14 romu aramaktan bıktım artık. Eliteromlite dan iyi midir pil tüketimi olarak?

fatih erdoğan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
fatih
Cihazım
note 10 pro
Konular
4
EU ROMU BENDE BEĞENDİM İŞTE RESMİ OLMAMASI BENİ CAYDIRDI

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Hocam pil tüketimi nasıl? Kaç saat ekran süresi alıyorsunuz acaba? MIUI 14 romu aramaktan bıktım artık. Eliteromlite dan iyi midir pil tüketimi olarak?
Hocam uzun zamandır Eliteromlite kullanmadım o yüzden kıyaslayamam ama benim yoğun kullanıma göre 5-6 saat alıyorum.
Memnunsanız geçmeye değmez. Pil performansı olarak pek fark olacağını sanmam

Hibozsoy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Redmi note 10
Konular
3
Hocam uzun zamandır Eliteromlite kullanmadım o yüzden kıyaslayamam ama benim yoğun kullanıma göre 5-6 saat alıyorum.
Memnunsanız geçmeye değmez. Pil performansı olarak pek fark olacağını sanmam
Hocam kaç tane MIUI 14 romu denedim genel olarak hepsinin şarj tüketimi yüksek. Cihaz gece telefonu kullanmadığım halde şarj yiyor. Pil tüketimine bakıyorum android sistemi çok yüksek. Telefonu yoğun kullanmadığım halde gün içerisinde kendi kendine şarj tüketiyor.Ne yapsam anlamadım. Aosp rom mu kullansam acaba diye düşünüyorum.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Hocam kaç tane MIUI 14 romu denedim genel olarak hepsinin şarj tüketimi yüksek. Cihaz gece telefonu kullanmadığım halde şarj yiyor. Pil tüketimine bakıyorum android sistemi çok yüksek. Telefonu yoğun kullanmadığım halde gün içerisinde kendi kendine şarj tüketiyor.Ne yapsam anlamadım. Aosp rom mu kullansam acaba diye düşünüyorum.
Hocam kullandığınız uygulamalar ya da varsa modüller de şarjı sistem üzerinden tüketiyor olabilir. Root varsa gms modülü ile Google uygulamalarını da pil tasarrufu moduna alabilirsiniz. AOSP romlar gerçekten hızlı ve pil olarak da başarılı ama sanki çoğu özellikten mahrum kalıyormuşuz gibi hissettiriyor :D

Üst Alt