Çözüldü Cihazım fastbootta kaldı

lifekiss1907

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Mi 13T PRO
Meslek
Katip
Konular
6
bl açıktı fakat şuanda kapanmış mıdır emin değilim. Malum telefonda hiçbirşey yapamıyorum. fastbootunu flashlama nedir hocam anlamadım tam olarak.
hocam anlatımlarınızdan yola çıkarak. bl kilidinizin kapalı veya kapanmış olabileceğini düşünüyorum.
0s hatasını bl kilidi kapalı şekilde global rom yüklemeye çalışırken verir diye hatırlıyorum.
cin versiyonlu romu bulup onu flashlayın olmazsa fastbootunu flashlayın.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bl açık hocam kontrol ettim Mi Unlock ile.

kemalozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 12 Lite
Konular
0
bl açıktı fakat şuanda kapanmış mıdır emin değilim. Malum telefonda hiçbirşey yapamıyorum. fastbootunu flashlama nedir hocam anlamadım tam olarak.

Rom - Mi 9 SE - Global Kararlı Miui V10.3.3.0 Fastboot İndirme Bağlantısı
bu konuda fastboot dosyası var hocam fakat bu global bunun cin versiyonu var onun linkini bulursam atarım.
telefon açılırken mi yazısının altında unlocked yazmıyorsa kilitlidir. global sürümü yüklemeyi engeller. cin versiyonunu kurduktan sonra bootloader kilidini tekrar açıp global versiyonun flashlanması lazım

lifekiss1907

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Mi 13T PRO
Meslek
Katip
Konular
6
Dediğinizi anladım fakat Bl açık cihazda kontrol sağladım Mi Unlock ile. Zaten Mi logosunda felanda takılı kalmıyor. Power + Ses açma yapsamda Fast botta. Sadece power yada ses kısma tuşuna basılı tutsamda fastbootta.

kemalozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 12 Lite
Konular
0
Dediğinizi anladım fakat Bl açık cihazda kontrol sağladım Mi Unlock ile. Zaten Mi logosunda felanda takılı kalmıyor. Power + Ses açma yapsamda Fast botta. Sadece power yada ses kısma tuşuna basılı tutsamda fastbootta.

https://forum.miuiturkiye.net/konu/...-v10-3-3-0-fastboot-indirme-baglantisi.52741/
hocam ilk burdaki fastboot romunu miflash ile flashla bl kilidinin kapanmamasına dikkat edin. cleanall storage secenegi ile yapmanzı tavsiye ederim.

https://forum.miuiturkiye.net/konu/...v10-2-11-0-fastboot-indirme-baglantisi.41871/
yukardaki fastboot romu olmazsa cin versiyonu burda miflashla bunu deneyin. ikisinden biri olucaktır.
eğer çin versiyonu olursa globali telefon açılınca tekrar flashlarsınız.

Nurulika

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mikail
Cihazım
Redmi Pro
Konular
51
bende mi 8 se de aynı sıkıntı olmuştu telefona öncelikle çin yazılımı kur DİKKAT:Mi flashtan atarken clear and lock değil clear all olmalı
sonrasında cihaz açılınca fastboot a al twrp yükleme sadece twrp yi boot et ÖRNEK: fastboot boot twrp.img hangi twrp sürümü açıyorsa sonra o twrp yi kur

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
...... kurulum başarı diyor fakat twrp açılmıyor. Fastboota geçiyor sürekli....
Telefonda fastboot dışında hiçbirşey yok şuanda. Twrp yüklenmiyor. Daha önce kullandığım sürüm şuan kurulmuyor. Farklı sürüm neden kurulsun ki zaten daha önce çalışmıştı. Ayrıca tekrar söylüyorum Ekranda Fastboot yazısı dışında hiçbirşey yok.
İlk mesajınızdan alıntıladığım kısımda twrp kurulmuyor değil, kurulum başarılı diyor fakat twrp açılmıyor, sürekli fastboot'a geçiyor yazmışsınız. Buna istinaden farklı twrp sürümleri denemenizi tavsiye ettim. Birçok cihazda bu sorun farklı twrp sürümleri ile aşılabilmektedir. Sizinki de bu şekilde çözüme kavuşabilir.
Eğer farklı bir durum varsa, bizlere ekran görüntüleri ile, aldığınız hata mesajları varsa onların görüntüleri ile yardımcı olun ki, sizin sorununuz da kolayca ve doğru bir şekilde çözüme ulaşsın. Telefon fastboot modunda iken de yapılacak bir sürü şey vardır. Kestirip atarsanız, ekranda başka bir şey yok ki, hiçbir şey yapılamıyor yazarsanız, o zaman atın çöpe gitsin diyebilirler. Lütfen bu negatif düşüncenizden kurtulun.

Fastboot komutlarıyla cihazın unlock durumu görülebilir. Forumda gerekli komutları bulabilirsiniz.

lifekiss1907

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Mi 13T PRO
Meslek
Katip
Konular
6
Çin sürümü hemen indirip deneyeceğim. Tabi dediğim gibi MiFlash programı da ben de hep sıkıntılıydı. Succes yazıyor ama 1 saniye bile sürmüyor yazması telefonda ise bi değişiklik olmuyordu :)
https://forum.miuiturkiye.net/konu/...-v10-3-3-0-fastboot-indirme-baglantisi.52741/
hocam ilk burdaki fastboot romunu miflash ile flashla bl kilidinin kapanmamasına dikkat edin. cleanall storage secenegi ile yapmanzı tavsiye ederim.

https://forum.miuiturkiye.net/konu/...v10-2-11-0-fastboot-indirme-baglantisi.41871/
yukardaki fastboot romu olmazsa cin versiyonu burda miflashla bunu deneyin. ikisinden biri olucaktır.
eğer çin versiyonu olursa globali telefon açılınca tekrar flashlarsınız.

Öyle şey olur mu ben kestirip atmıyorum ki. Biliyor olsam sizlere danışmazdım zaten. Sadece elimde o şekilde kaldı sinirlerim bozuldu çözemiyorum aşamıyorum sorunu.
İlk mesajınızdan alıntıladığım kısımda twrp kurulmuyor değil, kurulum başarılı diyor fakat twrp açılmıyor, sürekli fastboot'a geçiyor yazmışsınız. Buna istinaden farklı twrp sürümleri denemenizi tavsiye ettim. Birçok cihazda bu sorun farklı twrp sürümleri ile aşılabilmektedir. Sizinki de bu şekilde çözüme kavuşabilir.
Eğer farklı bir durum varsa, bizlere ekran görüntüleri ile, aldığınız hata mesajları varsa onların görüntüleri ile yardımcı olun ki, sizin sorununuz da kolayca ve doğru bir şekilde çözüme ulaşsın. Telefon fastboot modunda iken de yapılacak bir sürü şey vardır. Kestirip atarsanız, ekranda başka bir şey yok ki, hiçbir şey yapılamıyor yazarsanız, o zaman atın çöpe gitsin diyebilirler. Lütfen bu negatif düşüncenizden kurtulun.

Fastboot komutlarıyla cihazın unlock durumu görülebilir. Forumda gerekli komutları bulabilirsiniz.

Bu arada adb komutlarını kullandığımda device '(null)' not found yazıyor.

Son düzenleme:

Nurulika

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mikail
Cihazım
Redmi Pro
Konular
51
Çin sürümü hemen indirip deneyeceğim. Tabi dediğim gibi MiFlash programı da ben de hep sıkıntılıydı. Succes yazıyor ama 1 saniye bile sürmüyor yazması telefonda ise bi değişiklik olmuyordu :)

Öyle şey olur mu ben kestirip atmıyorum ki. Biliyor olsam sizlere danışmazdım zaten. Sadece elimde o şekilde kaldı sinirlerim bozuldu çözemiyorum aşamıyorum sorunu.

Bu arada adb komutlarını kullandığımda device '(null)' not found yazıyor.
öncelikle ses kısma tuşunu basılı tutun telefon kapanıp fastboot açılacak sonra yagıt yöntecisinden bakın driver kurulu mu

metinkarakus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
PC Programmer
Konular