Yardım Cihazım durmadan restart oluyor. Şarjı bitene kadar bu işlemi yapmaya devam ediyor.

valtinbas

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Volkan
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Merhaba arkadaşlar,

Bildirimler üzerinden gelen MU11 güncellemesini yaptım. Genelde güncellemeleri her zaman bir süre öteler ve kararlı sürüme kadar güncelleme yapmam. Bu sefer nasıl olduysa beklemedim. Güncelleme yaptığım günden sonra telefonu kullandım bir sorunum yoktu. Ertesi sabah telefonumu kapalı olan wireless'i aktif edip bir uygulama açmaya kalmaya çalıştığımda uygulama açıldı ve kullanırken bir süre sonra telefon garip bir davranış sergileyip ekran karardı sonra bir süre kapanıp kapanıp açılmaya başladı. Sonra Mi logosunun olduğu ekrana düşerek bazen 2 bazen 6 - 7 sn de restart etmeye devam etti. Bu sırada internette sorunla ilgili bir bilgi varmı diye araştırdım ve reboot etme yöntemini buldum. Olmadı telefonu bırakiyim işlere döniyim dediğimde kendiliğinden açılış ekranına gelmişti ve 1 saat içinde yine aynı şekilde restart döngüsüne girdi. Taki şarj bitene kadar.

Internette çeşitli yabancı forumlardada gezindim ama bir çözüm bulamadım. Yapmaya çalışsamda telefon izin vermedi.

Örneğin Power + Ses aç tuşuna basıp açsam ile reboot işlemine gelmeden yine kendini restart ediyor. Yada buna bassamda Logo kısmından aşağıda Android yazısı ve loader'ın olduğu alana bir süre gösterip yine restart etmeye devam etti. Şimdiye kadar bu cihaza herhangi bir yazılım atmadım ve içerisindeki verilerin bir çoğu cloud'da olmasına rağmen kaybetmemem gereken verilerimde mevcut.

Evden çalışma yürttüğüm bu dönemde işlerimi inanılmaz aksattığı için acil bir şekilde çözmem gerekiyor.

Yazılımcı olduğum için düzgün yönlendirmenizle hızlı şekilde çözüme ulaştırabileceğimizi düşünüyor ve yardımlarını rica ediyorum.

Teşekkürler

MUMU

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Melih
Cihazım
RedMi Note 7
Konular
3
Aynı sorun dün başıma geldi yarım saat sonra kendiliğinden telefon açıldı. Şu an bir sorun yok aşırı ısınıyor ve şarjım su gibi akıyor.

Oyla:

mi5hakan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
mi5
Konular
3
Ben sürümden ziyade power tuşunda sıkıntı var diye düşünüyorum ben cihaza kendiliğinden fastboot modda kalınca 11.0.6.0 kurmuştum o günden beri herhangi bir problem yaşamadım çünkü power tuşunu hiç kullanmıyorum screen off ile kapatıp parmak izi veya ekrana çift tık ile açıyorum telefonu. Telefonu kurtardıgımda power tuşuna bastıgımda kendi kendine aç kapa yapıp sapıttığı oldu muhtemelen kendi içinde basılı kalıyordu ellerim terlediği için sıvı teması olmuş olabilir ya da deforme oldu bilemiyorum. Şu anda tuş zaten tek basışta algılamıyor uzun basmam gerekiyor her 4-5 tıklayışın birini algılıyor bozuldu yani :D

Oyla:
Üst Alt