Yardım Cihaz Aşırı Isınıyor

BK KingX

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yokki
Cihazım
Yok
Konular
21
Redmi Note 4X Snapdragon Miui 10 8.7.26
Cihaz Mobil Veride Pubg Oynarken 47 Derece Oluyor Elim Yanıyor Resmen
Bir Çaresi Varmıdır?

BK KingX

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yokki
Cihazım
Yok
Konular
21
Sorunu Birazda Olsa Çözdüm Gfx Tool Adlı Yazılım İle Fps Grafik Ayarları Yapmışdım Yapılandırmayı Silince Düzeldi Sağolun

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
geldi yaz ayları gevşer gönül yayları :D her gün bir ısınıyor konusuna hazır olun:)

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Dediğiniz gibi kendine zarar verecek sıcaklığa gelince otomatik kapatıyor ama kendini kapatacak kadar sıcaklığa gelen telefonu hiç görmedim. Üstadım Aynı kafaya sahibiz

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben gördüm sony z2 :D soguk suyla yıkamıslıgım bile var:D yapacak baska carem kalmamıstı :D:D:D nasıl bi cehaletle yapsıysam artık o anda soguk su en zrarlı yöntem :D
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Benim telefon 36dan aşağı inmiyor valla

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
bu aylarda cok normal ben pubg yi sildim oynamamak için

Oyla:

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
Oyunun aşırı optimize alması gerek bence de gereksiz Sd821 bile zorlayan bir oyun aslında güç olarak o kadar yormaması lazım.Sıcaklık konusuna gelirsek 47 derece batarya sıcaklığı büyük ihitmal normal diyen arkadaşlara aldanma. 43 derece sonrası cihaz bataryası ölmeye başlıyor ayrıca çok sıcak olduğundan cihaz içindeki devrelerinden yanma olasılığı var. Bu arada soğutmak için tavsiye güneş altında oynama , şarjdayken kesinlikle oyunu bırak cihazla da oynama . Klimalı odada Wifi üzerinden ayarları düşürüp oynamanı tavsiye ederim.
Yaklaşık 6 senedir bir mmorpg oyunu oynuyorum her gün 3 saat ve her sene baska marka telefonun en üst modelini alıp deneme şansım oldu
şu ana kadar 1 saat oyun oynarken 45 c den daha az ısınan bir cihaz görmedim duymadım
45 c zararlı derken hiç bozulan telefonum olmadı en azından ısı yuzunden
Zararsız demedim diyemem ama... Hiç 45c yuzunden bozulan telefonda duymadım zira öyle bir durum olsa idi bu durumdan en çok samsung firmasının etkilenmesi gerekirdi ısı rekoru kırıyor :) ama görünen oki Samsung en çok satılan telefon markası
oyunda 45c den aşağı ısınan bir cihaz henüz görmedim hem 45c aşırı bir tehdit oluşturmuyor samsung alıp deneyebilirsiniz 1 saat pubg ile 48c -50c arası ki yıllardır mmorpg oynadığım gibi şuan da oynuyorum cihazım Mi5s burdada 50c gördüm ve 15 aydır hergün 45 c görüyor cihazım bu nedenle büyütülecek bir olay degil dedim 45c yaz aylarında zaten hava sıcaklığına eşit dostum.

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Yaklaşık 6 senedir bir mmorpg oyunu oynuyorum her gün 3 saat ve her sene baska marka telefonun en üst modelini alıp deneme şansım oldu
şu ana kadar 1 saat oyun oynarken 45 c den daha az ısınan bir cihaz görmedim duymadım
45 c zararlı derken hiç bozulan telefonum olmadı en azından ısı yuzunden
Zararsız demedim diyemem ama... Hiç 45c yuzunden bozulan telefonda duymadım zira öyle bir durum olsa idi bu durumdan en çok samsung firmasının etkilenmesi gerekirdi ısı rekoru kırıyor :) ama görünen oki Samsung en çok satılan telefon markası
oyunda 45c den aşağı ısınan bir cihaz henüz görmedim hem 45c aşırı bir tehdit oluşturmuyor samsung alıp deneyebilirsiniz 1 saat pubg ile 48c -50c arası ki yıllardır mmorpg oynadığım gibi şuan da oynuyorum cihazım Mi5s burdada 50c gördüm ve 15 aydır hergün 45 c görüyor cihazım bu nedenle büyütülecek bir olay degil dedim 45c yaz aylarında zaten hava sıcaklığına eşit dostum.
Olayı ben mi yanlış anlattım acaba 43 derece üstünde cihaz çok kötü olacak ölecek patlayacak diye bişey demedim hocam.43 derece üstü zararlı dedim PubG oynadığında 45 derece kaçınılmaz olabilir.Demek istediğim o değil uzun vadede etkisi var kötü oalrak pilin ölüyor dedim. İşlemci sıcaklığı 90 derece batarya sıcakklığı 58 derece görmüş biri olarak cihazım patlamadı veya çalışmayan bir durum olmadı ben etkisinin olabileceğinden bahsediyorum. 100 derecede su kaynadığını varsayarsak işlemci sıcaklığının uzun vadede 90 - 95 derece olduğunda cihaz patlaması kaçınılmaz neyseki thermal.conf dosyası var ve sen istesende belli bir sıcaklık üzerine çıkamıyorsun cihaz kendini korumaya başlıyor zaten. Ama bu demek değil cihazın sıcaklığı her zmana 45-50 derece olunca sorun olmayacak anlamı taşımıyor. İnşallah kendimi doğru anlatabilmişimdir.

Oyla:

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
Olayı ben mi yanlış anlattım acaba 43 derece üstünde cihaz çok kötü olacak ölecek patlayacak diye bişey demedim hocam.43 derece üstü zararlı dedim PubG oynadığında 45 derece kaçınılmaz olabilir.Demek istediğim o değil uzun vadede etkisi var kötü oalrak pilin ölüyor dedim. İşlemci sıcaklığı 90 derece batarya sıcakklığı 58 derece görmüş biri olarak cihazım patlamadı veya çalışmayan bir durum olmadı ben etkisinin olabileceğinden bahsediyorum. 100 derecede su kaynadığını varsayarsak işlemci sıcaklığının uzun vadede 90 - 95 derece olduğunda cihaz patlaması kaçınılmaz neyseki thermal.conf dosyası var ve sen istesende belli bir sıcaklık üzerine çıkamıyorsun cihaz kendini korumaya başlıyor zaten. Ama bu demek değil cihazın sıcaklığı her zmana 45-50 derece olunca sorun olmayacak anlamı taşımıyor. İnşallah kendimi doğru anlatabilmişimdir.
Aynı şeyden bahsediyormuşuz eyvallah

Oyla:
Üst Alt