Soru Chrome kaydırma ekran alıntısı sorunu

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Mi 9
Android 10
Miui 11.0.7.0 Resmi kararlı

Arkadaşlar bir süredir Chrome uygulamasında kaydırarak ekran alıntısı alamıyorum. Kaydırma işlevi çalışmıyor. Diğer uygulamalarda çalışıyor. Tam zamanını bilmiyorum fakat Android 10 sürümüne geçtikten sonra olmuş olabilir. Uygulama güncellemelerini kaldırmayı, verileri temizlemeyi, tüm izinleri sıfırlayıp yeniden vermeyi denedim fakat bir çözüm olmadı. Acaba başka kimsede var mı bu hata yoksa bana özel mi?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

LmaR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9
Konular
11
Sanıyorum ekran görüntüsü alırken kaydırma işleminin ne olduğunu bilmeyen arkadaşlar var. Cevaplardan bunu anlıyoruz. Böyle bir işlevsel özellikten habersiz kalmalarını istemem.
Konuyu açan arkadaşımızın söylediği ekran kaydırma işlemi, ekran görüntüsü alırken sadece o anda ekranda görünen görüntü değil, ekranı kaydırdığımızda göreceğimiz görüntüleri de almasıdır.

Misal : Chrome ana sayfayı kaydırdığımızda şöyle bir görüntü alabiliyoruz.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Bu özelliğin çalışması, kullandığımız roma göre siteden siteye hatta uygulamadan uygulamaya farkediyor. Bazılarında çalışırken bazılarında çalışmıyor. Bizim sitemizde ve Xiaomi.eu sitesinde çalışmıyor mesela. Gerçi yeni sekme ekranı dışında çalıştığı bir yeri uzun zamandır görmedim sanırım.

MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çok iyi bi özellik bir xiaomi kullanıcısının bu özelliği bilmemesi ayıp olurdu zaten wp konuşmalarında vs çok işe yarıyor

Oyla:

Güllü_

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Asım
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
2
Mi 9
Android 10

Arkadaşlar bir süredir Chrome uygulamasında kaydırarak ekran alıntısı alamıyorum. Kaydırma işlevi çalışmıyor. Diğer uygulamalarda çalışıyor. Tam zamanını bilmiyorum fakat Android 10 sürümüne geçtikten sonra olmuş olabilir. Uygulama güncellemelerini kaldırmayı, verileri temizlemeyi, tüm izinleri sıfırlayıp yeniden vermeyi denedim fakat bir çözüm olmadı. Acaba başka kimsede var mı bu hata yoksa bana özel mi?

Yıl 2021 hala aynı sorun var. YouTube ve benzeri uygulamalarda çalışıyor fakat chrome'da sayfa açtığımda aynı senin söylediğin gibi, ekran görüntüsü ekranında kaymıyor bir türlü fakat tamamlandı dediğimde sayfa tamamen aşağı kaymış oluyor. Muhtemelen Chrome'un algoritma ve programlama şeklinden kaynaklıdır.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Yıl 2021 hala aynı sorun var. YouTube ve benzeri uygulamalarda çalışıyor fakat chrome'da sayfa açtığımda aynı senin söylediğin gibi, ekran görüntüsü ekranında kaymıyor bir türlü fakat tamamlandı dediğimde sayfa tamamen aşağı kaymış oluyor. Muhtemelen Chrome'un algoritma ve programlama şeklinden kaynaklıdır.

Bu özellikle yapılmış bir engelleme nedeniyle kaynaklanıyor olduğunu sanıyorum.

Ancak bunun bir çözümü mevcut.Henüz kullanıma sunulmamış test aşamasında bir özellik. Çözümünü bir kaç ay önce farklı bir web sitesinde paylaşmıştım, şimdi buraya resimleri falan kopyalamak vaktimi alır ancak kısaca anlatmak gerekirse;

Bunun için öncelikle Chrome tarayıcımızı açıp adres satırına chrome://flags yazıp ilerliyoruz.
Ardından açılan sayfadan arama çubuğuna "share" yazıyoruz. Sonuçlar arasında "Share Screenshots" ve "Share long screenshots" seçeneklerini "Enebled" olarak ayarlıyoruz. Ardından Chrome uygulamasını sonlandırıp, uygulama önbelleğini temizliyoruz.

Ancak ekran görüntüsü alma işlemini her zamanki gibi yapmıyorsunuz. Ekran görüntüsü alacağınız web sayfasındayken üst taraftaki Chrome seçenekleri tuşuna(üç nokta üst üste) basıp paylaş butonuna tıklıyorsunuz.

Son düzenleme:
Oyla:

tasamek

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi4s mipad mi6
Meslek
teknisyen
Konular
50
Bu özellikle yapılmış bir engelleme nedeniyle kaynaklanıyor olduğunu sanıyorum.

Ancak bunun bir çözümü mevcut.Henüz kullanıma sunulmamış test aşamasında bir özellik. Çözümünü bir kaç ay önce farklı bir web sitesinde paylaşmıştım, şimdi buraya resimleri falan kopyalamak vaktimi alır ancak kısaca anlatmak gerekirse;

Bunun için öncelikle Chrome tarayıcımızı açıp adres satırına chrome://flags yazıp ilerliyoruz.
Ardından açılan sayfadan arama çubuğuna "share" yazıyoruz. Sonuçlar arasında "Share Screenshots" ve "Share long screenshots" seçeneklerini "Enebled" olarak ayarlıyoruz. Ardından Chrome uygulamasını sonlandırıp, uygulama önbelleğini temizliyoruz.

Ancak ekran görüntüsü alma işlemini her zamanki gibi yapmıyorsunuz. Ekran görüntüsü alacağınız web sayfasındayken üst taraftaki Chrome seçenekleri tuşuna(üç nokta üst üste) basıp paylaş butonuna tıklıyorsunuz.

Hocam teşekkürler yanlız ben flags falan yazmadım direk Chrome da üç nokta paylaş uzun ekran görüntüsü telefona kaydet ile işlem bitmiş oldu

Son düzenleme:
Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Hocam teşekkürler yanlız ben flags falan yazmadım direk Chrome da üç nokta paylaş uzun ekran görüntüsü telefona kaydet ile işlem bitmiş oldu

Beta kullanıcısı olabilirsiniz. Bu özellik uzun zamandır beta olarak mevcut. Yada belkide artık herkese açılmış olabilir.

Oyla:

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Sinan
Cihazım
12 pro+ 5g
Meslek
Tekniker
Konular
99
Bu soruna şöyle bir çözüm buldum.
Adres çubuğundaki linki paylaş kısmına tıklayıp uzun ekran görüntüsü seçilebilir. Yan uygulamalar kullanmaktan başka tek çözümü bu maalesef.
chrome://flags düzeltmek işe yaramadı

Oyla:

engin1bozkurt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
engin Bozkur
Cihazım
mi note 10 Pro
Konular
1
Mi 9
Android 10

bende ekran görüntüsü üzerinde düzenleme yapamıyordum ayarlar uygulamalar sistem uygulamaları galeri editörünü bul kaldır. tekrar ekran görüntüsü aldığımda eklenti yüklensin mi diyor Evet dediğimde düzeldi kardeşim

Oyla:
Üst Alt