Soru Chrome kaydırma ekran alıntısı sorunu

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Mi 9
Konular
100
Mi 9
Android 10
Miui 11.0.7.0 Resmi kararlı

Arkadaşlar bir süredir Chrome uygulamasında kaydırarak ekran alıntısı alamıyorum. Kaydırma işlevi çalışmıyor. Diğer uygulamalarda çalışıyor. Tam zamanını bilmiyorum fakat Android 10 sürümüne geçtikten sonra olmuş olabilir. Uygulama güncellemelerini kaldırmayı, verileri temizlemeyi, tüm izinleri sıfırlayıp yeniden vermeyi denedim fakat bir çözüm olmadı. Acaba başka kimsede var mı bu hata yoksa bana özel mi?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Mi 9
Konular
100
Chorome da 3 parmak kaydırarak ekran görüntüsü almaktan bahsediyorsanız bende çalışıyor.11.0.7.0 sürümündeyim

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam bir üst mesajda anlatıldığı şekilde bir ekran görüntüsü almaktan bahsediyorum. Siz de bu şekilde bir interne sayfası yada bir uygulama dan bu şekilde görüntü alabiliyormusunuz? Aynı telefonu, aynı sürümü kullanıyoruz.

Hocam Chrome 79 sürümü sıkıntılı.Ben de telefon aşırı kasmaya başlamıştı.Sekmeleri siliyordu.chrome geçmişini senkronize etmiyordu ve daha birçok şeyi. Geçen webtekno da 'Chrome 79 yüklemeyin' isimli yazıyı gördüm.Chrome uygulama bilgisine girip güncellemeleri kaldırdım.Apkpure den chorme 78 sürümünü indirip eski güncelleme in üstüne kurdum.Cihaz resmen rahatladı.Siz de bir deneyin fakat öncesinde chromedeki bilgilerinizi yedekleyin.

Güncellemeleride kaldırdım denedim olmadı sonra son sürüme güncelledim denedim yine olmadı.

Sanıyorum ekran görüntüsü alırken kaydırma işleminin ne olduğunu bilmeyen arkadaşlar var. Cevaplardan bunu anlıyoruz. Böyle bir işlevsel özellikten habersiz kalmalarını istemem.
Konuyu açan arkadaşımızın söylediği ekran kaydırma işlemi, ekran görüntüsü alırken sadece o anda ekranda görünen görüntü değil, ekranı kaydırdığımızda göreceğimiz görüntüleri de almasıdır.

Bu özelliğin çalışması, kullandığımız roma göre siteden siteye hatta uygulamadan uygulamaya farkediyor. Bazılarında çalışırken bazılarında çalışmıyor. Bizim sitemizde ve Xiaomi.eu sitesinde çalışmıyor mesela. Gerçi yeni sekme ekranı dışında çalıştığı bir yeri uzun zamandır görmedim sanırım.

MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam açıklamanız için teşekkürler.

Bense site farkedilmeksizin almıyor, önceden bu şekilde kullandığım sitelerdeı de alamıyorum. Hatta sorun sadece tarayıcılarda oluyor ve benimde aklıma Android 10 ile alakalı olması geliyor. Birde mesela llk görüntüyü aldıktan sonra kaydırmaya çalışıyorum kaymıyor, ancak işlemi iptal edip sayfaya görü döndüğümde sayfa kaymış aşağıya kadar inmiş oluyor.

Oyla:

cavit63

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cavit
Cihazım
mi10 pro
Meslek
Emekli
Konular
1
Maalesef choremada almıyor

Oyla:

Yargısızcem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Xioami Redmi 6
Konular
26
Hocam bir üst mesajda anlatıldığı şekilde bir ekran görüntüsü almaktan bahsediyorum. Siz de bu şekilde bir interne sayfası yada bir uygulama dan bu şekilde görüntü alabiliyormusunuz? Aynı telefonu, aynı sürümü kullanıyoruz.

Güncellemeleride kaldırdım denedim olmadı sonra son sürüme güncelledim denedim yine olmadı.

Bense site farkedilmeksizin almıyor, önceden bu şekilde kullandığım sitelerdeı de alamıyorum. Hatta sorun sadece tarayıcılarda oluyor ve benimde aklıma Android 10 ile alakalı olması geliyor. Birde mesela llk görüntüyü aldıktan sonra kaydırmaya çalışıyorum kaymıyor, ancak işlemi iptal edip sayfaya görü döndüğümde sayfa kaymış aşağıya kadar inmiş oluyor.
Maalesef bende de olmuyor

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99

Resimlerde de görüldüğü gibi sadece yeni sekme varken bende sıkıntısız kayıyor. Sitelerde ise diğer resimlerde görüldüğü gibi saçmalıyor, ekran arkaplanda kaydığı halde resimde kaymıyor.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Mi 9
Konular
100
Resimlerde de görüldüğü gibi sadece yeni sekme varken bende sıkıntısız kayıyor. Sitelerde ise diğer resimlerde görüldüğü gibi saçmalıyor, ekran arkaplanda kaydığı halde resimde kaymıyor.
Evet hocam bende şimdi baktım ilk açılış sayfasını alıyor ama diğerlerinde olmuyor. Sadece tarayıcılarda bu olması garibime gitti, fakat hemen hemen hepsinin aslı Chromium olduğundan belkide oradan gelen bir problem.
Bunu da bozdular demek ki, güncellemelerde falan. smoking~~
Faydalı oluyordu arada ilgi çeken makale, sayfa falan komple alıp sonrası için arşivliyordum. Sağlık olsun kimsede çalışmıyorsa yapacak bir şey yok.

Teşekkürler bilgilendirme için konuya katılım sağlayan herkese. flower~~

Oyla:

Macoo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Macit
Cihazım
Mi 9
Konular
9
Ben de sıkıntı yok gibi hocam

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Mi 9
Konular
100
Ben de sıkıntı yok gibi hocam

Hocam bu şekilde doğrudan alıyor fakat, o ekran kaydını aldığınızda sağ üst tarafta "Kaydır" ve "Gönder" diye bir tuş çıkıyor, kaydır tuşuna basarsanız sayfanın gerikalanı da aşağı ya doğru kaydırarak tek bir resim olarak alabiliyorsunuz.

Örnek youtube tam sayfa ekran görüntüsü 12.700 pixel;

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:

Mehmet KARAHANLİ

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi9
Konular
9

Bende de aynısı oluyor global and10

Oyla:

ankylosauria

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali rıza
Cihazım
Mi 8
Meslek
Vergi Denetçisi
Konular
1
android 10 güncellemesi -> yenilikler kısmında aynen şöyle yazıyor: "Onarım: Kaydırılan ekran görüntülerinde üst üste binen resimler."

Chrome'da hala olmuyor ama Xiaomi'nin kendi tarayıcısından denediğimde kaydırmada sorun çıkmıyor.

Oyla:

esgalci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Esen
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Bilgisayar Mühend.