Diğer Chrome Eklentisi Paylaşımları

asocial

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
asocial
Cihazım
xiaomi
Konular
47
Merhaba herkese,

Chrome masaüstü versiyonu için kendi kullandığım ve yararlı olabileceğini düşündüğüm eklentileri sizlerle paylaşmak istiyorum.
Başka tarayıcılar için destekleri var mı bilmiyorum ama yine de göz atın isterim. İşinize yarayabilir.

Aynı şekilde sizler de kendi eklentilerinizi paylaşarak işe yarar bir konuya dönüşmesini sağlayabilirsiniz, teşekkür ederim.

İlk tanıtacağım eklentim "Dark Reader".
Kendim gözlük kullanıcısıyım ve parlak renklere karşı gözlerim epey hassas. Bu nedenle birkaç yıldır "karanlık mod" hissiyatı veren ve bizzat uygulayan eklentiyi kullanıyorum. Kullanımı basit ve özelleştirmeleri de gayet yeterli. Tüm web sayfalarının renklerini ters düz ederek size karanlık bir zemin üzerinde internet deneyimi sunuyor. Çoğu site karanlık moda geçmemişken ben bu eklenti ile çoktan aktif ettim diyebilirim. Zaman ve konum ayarı sayesinde de gündüzleri kapalı, akşam güneşin batmaya yakın kısmında da açık durumda kullanıyorum.

Evet belki çok abartılacak bir eklenti gibi görünmese de, benim için büyük nimetlerden biri diyebilirim. Okuma kolaylığı ve göz sağlığı için gayet işe yarar çünkü.

Chrome mağaza linki

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

asocial

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
asocial
Cihazım
xiaomi
Konular
47
İyi akşamlar dostlar,

Bugün paylaşmak istediğim eklenti "Distill Web Monitor".

Neyin zımbırtısı bu eklenti derseniz olayı çok basit.
Örneğin bir ürün alacaksınız ve fiyatını takiptesiniz. Her dakika siteyi ziyaret edip düşüp düşmediğini kontrol etme takıntınızı da üstüne varsayarak katalım. İşte bu eklenti ile ya "sitenin tamamını" ya da "belli bir kısmını" seçiyorsunuz, eklentinin siteyi takibini yenileme sıklığını ve olacak değişikliklerde nasıl bildirim vermesini istiyorsanız bunları da ayarlıyorsunuz. Gerisi eklentiye kalmış. Sağ olsun üç gündür Amazon' da takibe aldığım ürünün fiyatı değişmedi ve eklenti bildirimini test edemedim. Az evvel forum ana sayfasını tümüyle seçip, bildirim şeklini de "yeni pencerede sayfayı aç" olarak seçtim. Üst üste açılan sekmeleri kapatmakla uğraşıp :D , forum üzerinde ne gibi değişiklik olduğunu da gözlemlemiş oldum anlık olarak.

Chrome mağaza linki
Örnek görsel:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

abdulbakidrs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulbaki
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Öğrenci
Konular
3
Hocam benimde adını verdiğim, sayfalardaki Imgur resimlerini DuckDuckGo ara sunucularını kullanıp İmgur'un yasaklı olduğu ülkelerde de gözükmesini sağlıyordu. Eklentiyi paylaştıktan sadece birkaç hafta sonra Imgur engeli kalktı ülkede haha-- hala Türk Telekom mobil ve ev internetlerinde resimler gözükmediği için kullanmak isteyenler kullanabilir. Basit bir eklenti, açık kaynak, geliştirmeyi düşünüyorum. Gönderiyi beğendim, benimde kullanıp önerdiğim birkaç eklenti: , , .

asocial

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
asocial
Cihazım
xiaomi
Konular
47
Hocam benimde adını verdiğim, sayfalardaki Imgur resimlerini DuckDuckGo ara sunucularını kullanıp İmgur'un yasaklı olduğu ülkelerde de gözükmesini sağlıyordu. Eklentiyi paylaştıktan sadece birkaç hafta sonra Imgur engeli kalktı ülkede haha-- hala Türk Telekom mobil ve ev internetlerinde resimler gözükmediği için kullanmak isteyenler kullanabilir. Basit bir eklenti, açık kaynak, geliştirmeyi düşünüyorum. Gönderiyi beğendim, benimde kullanıp önerdiğim birkaç eklenti: , , .
Teşekkürler hocam ilginiz ve paylaşımlarınız için.

asocial

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
asocial
Cihazım
xiaomi
Konular
47
Selamlar dostlar,

Bu sefer ki paylaşmak istediğim eklentim "Hover Zoom"

Çoğu web sitesindeki görselleri büyütülmüş halde önizlemeye yarayan eklentimiz ile ayrıca önizlenen görsele atadığınız kısayol tuşu ile direkt olarak indirme şansınız da bulunuyor. Daha nesini anlatayım, bu kadar basit işte :D

Chrome mağaza linki
Örnek görsel:
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

hakankocatepe

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
iPhone 11
Meslek
Memur
Konular
8
, ve IDM eklentilerini kullanıyorum.

hakankocatepe

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
iPhone 11
Meslek
Memur
Konular
8
UBlock' u ben de kullanıyorum, reklamdan eser yok.
bence de harika bir reklam engelleyici. diğerlerinin kaçırdığı reklamları sızıntısız engelliyor. gizli modda da çok kullanışlı.

Alperenscs

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi note 6pro
Meslek
9 Eylül Hukuk Fak.
Konular
59
Sanırım bunları ben de kullanacam haha--haha--

Ethnic

yunus
Yönetici
Co-Admin
Geliştirici Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
128
Ufak bir not eklemek gerekirse UBlock gibi eklentileri telefonunuzda yandex browser ile de kullanabilmeniz mümkün. Chrome web mağazasındaki eklentilerin bir çoğu sorunsuz kullanılabiliyor.

Üst Alt