Rom Cherish OS Android 11 Mi 9 t Pro / K 20 Pro( 07. 08.2021)

ondercok

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
önder
Cihazım
mi 5s Plus
Konular
9
Ben Google aramayı kullanıyorum fakat kendi uygulamasına şimdi baktım.
1.Telefon uygulamasına tıklayın.
2.Sağ üstte üç nokta var ona tıklayın ve açılan sayfadan ayarlar seçeneğine tıklayın.
3.Açılan sayfada ses ve titreşim sekmesine girin.
4.Sayfanın sonunda Auto call recording var onu aktif edin.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Görsellik açısından soruyorsanız AOSP rom ile MIUI romlar siyahla beyaz gibi fark ederler. Bunu en iyi YouTube üzerinde romun adını yazıp inceleme videolarına bakarak görebilirsiniz.
Performans açısından AOSP romlar daha performanslıdır fakat kullanıma göre değişkenlik gösterebilir o yüzden kendinizin test etmesi gerekir.
Kamera açısından olumsuz bir performans çıkarmaz yani değişmez bence. Yinede kendinizin deneyimlemesi daha yerinde olur.
Hocam dediğiniz gibi ses ve titreşime girdim ama orada call recording yok vanillia varyantı kullanıyorum.

Sizden ricam ekran görüntüsü atabilir misiniz benmi göremiyorum acaba.

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Hocam dediğiniz gibi ses ve titreşime girdim ama orada call recording yok vanillia varyantı kullanıyorum.

Sizden ricam ekran görüntüsü atabilir misiniz benmi göremiyorum acaba.
Benimde Vanilla varyantı.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210721-154206122 (1).jpg
    Screenshot_20210721-154206122 (1).jpg
    274,6 KB · Görüntüleme: 16

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
Romu kullanmayı düşünenler için hızlı şarjda sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Batarya sıcaklığı 30 - 32 derecede iken aldığım max şarj hızı 12-13 watt. Biraz daha ısınınca 8 wattlara düşüp normal şarj hızında devam ediyor. Denediğim diğer romlarda genelde 30w ile başlayıp 24 e düşerdi.uzunca bir süre 24 te devam edip batarya 70-80 lere ulaştığında hız azalirdi. Bu sebeple şarj süresi uzun.

Chatin1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi mi note3
Konular
1
H
LionKing17, detayli inceleme ve yorumlarınız için tesekkurler. Launcher konusunda size katılıyorum kendi launcher yetersiz hatta çok kötü. Ana ekran ayarlarinda 2-3 ayar var en basitinden. Sırf bu yüzden root atıp op launcher kurdum. Anx camera ile birlikte şimdilik sorunsuz çalışıyorlar. Ancak yine de launcherin stok olarak gelmesini yeglerdim. Root istemediğimden arada 2.6 sürümüne mi geçsem diye düşündüğüm oluyor. Ama anx kamera güzel bir deneyim sunuyor. Custom Romlara geçtiğimden beri telefonla resim çekmez oldum nerdeyse. gcam dahil pek hoşuma gitmiyor.

Ben telefonu şifresiz kullanıyorum ancak yine de parmak izini denedim Ve cidden dediğiniz gibi hızlı ve sorunsuz çalışiyor.patlama vs gibi sorunlar gozlemlemedim.

Telegram konusu birkaç kraldan çok kralcı haricinde aktif ve yardımsever insanlarla dolu. Problem yaşanması halinde hızlıca çözüm bulunacaktır. Ayrıca güvenlik güncellemelerinin hızlıca gelmesi güzel bir ayrıntı.

Ortam ekranıni sizin için denedim ve dediğiniz gibi oluyor hocam. İkinci çift tiklamada tepkisiz kalıyor. Ben çift tıklayınca ekranı aydınlatıp bildirimlere bakıyorum ve tekrar çift tıklayınca kilitleme olarak ayarladıgim için sorun yok.

Pil yönetimini başarılı buldum ben de.gunluk kullanımda 24-30 saat bekleme, 10 saat ekran rahatlıkla görülebilir.hocam

Romu kullanmayı düşünenler için hızlı şarjda sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Batarya sıcaklığı 30 - 32 derecede iken aldığım max şarj hızı 12-13 watt. Biraz daha ısınınca 8 wattlara düşüp normal şarj hızında devam ediyor. Denediğim diğer romlarda genelde 30w ile başlayıp 24 e düşerdi.uzunca bir süre 24 te devam edip batarya 70-80 lere ulaştığında hız azalirdi. Bu sebeple şarj süresi uzun.
Hocam aosp romlarda klon uygulama özelliğini kullanabiliyor müyüz?

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Bu durumu sordum bir özellik olduğunu söylediler. Batarya güvenliği için sanırım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

aosp romlarda klon uygulama özelliğini kullanabiliyor müyüz?
Bildiğim kadarıyla MIUI'daki gibi yerleşik klon uygulaması yok. Google Play'den ekstra uygulama indirilerek yapılıyormuş.

ondercok

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
önder
Cihazım
mi 5s Plus
Konular
9
Benimde Vanilla varyantı.
Hocam dikkatsizlik. Gapps versiyon kuruluymuş. Vanilla kurdum hallettim. Rom akıcı ve stabil görünüyor bakalım önümüzdeki süreçte neler olacak. İyi giderse ben bunda takılmaya devam ederim

ondercok

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
önder
Cihazım
mi 5s Plus
Konular
9
Rom sorunlu, uygulamalarda kitlenmeler oluyor güncelleme gelmedi hala ben yarın silip başka roma geçeceğim kuracakların bilgisine.

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Rom sorunlu, uygulamalarda kitlenmeler oluyor güncelleme gelmedi hala ben yarın silip başka roma geçeceğim kuracakların bilgisine.
Hangi uygulamalarda nasıl bir kitlenme oluyor? Bende bu romdayım denemek isterim problemli durumu.

furkanodaa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan oda
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
8
Miui dan geçiş yapacaksanız vendor-rom-GApps-magisk-DFE şeklinde kurulumu yapınız.
ne yaptıysam olmadı hocam cihaz fastboota düşüyor. vendoru flashlıyorum. rom dosyasını kurmaya başlatıyorum kırmızı yazı ile hata veriyor sonra cıhaz fastboot mode kalıyor.

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
furkanodaa, Aldığınız uyarının ekran görüntüsünü atarsanız belki yardımcı olabiliriz hocam.

Üst Alt