Çekiliş --- 10 kişiye Çeşitli Hediyeler ---

oruba

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mesajlar
Beğeniler
216
Puanları
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Yaş
37
Katılım
19 Nisan 2015
#26
Erdemli'nin önemli turizm merkezi olan Kızkalesi Erdemliye 23, Mersin'e 60 km mesafededir. Özellikle yaz aylarında büyük bir canlılığın yaşandığı kasabaya, ulaşım minibüslerle sağlanmaktadır. Kasabada taşıma kooperatifi olduğu için ulaşım problemi yoktur. Günün her anında Mersin ve Erdemli İlçesi'ne ulaşmak mümkündür. Buranın tarihi adı Korykos'tur.
 

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

siranusta

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Mesajlar
575
Beğeniler
31
Puanları
Adım
Mi 5sPlus'lu
Cihazım
Masum Köylü
Katılım
1 Haziran 2014
#27
Bu sadece başlangıç.

GÖBEKLİ TEPE

Dünyada insanlık tarihini değiştiren tapınak. Yirmiye yakın tapınak olduğu ondokuz senede altı tanesinin gün yüzüne çıktığı biliniyor. Günümüzden tam 12.000 yıl önce yapılmış bu tapınaklar dünyanında ilk tapınağı En eski yapıttan 7500 yıl daha eskiye ait:Göbeklitepe bu zamana kadar bilinen en eski yapıt ve tapınaktan 7500 yıl daha eskiye ait. Göbeklitepe'nin keşfine kadar bilinen en eski tapınak ise Malta'da bulunmakta ve 5000 yaşında. Ayrıca Stonehenge'den 7000, Mısır piramitlerinden ise 7500 yıl daha yaşlı.

BALIKLIGÖL
Hz. İbrahimin ateşe atıldığı yer.
Balıklı göl Urfanın Güneybatısında yer alıp, devrin zalim Babil hükümdarı Nemrut tarafından Hz. İbrahim mancılıkla ateşe atıldığı sırada oluşmuştur. Allah tarafından peygamberlik görevi verildikten sonra putlarla mücadele eden Hz. İbrahim Nemrutun dikkatini çekmiş ve Hz. İbrahime düşman olmuştur. Rivayete göre Nemrut bir gece rüyasında yıldız görür. Bu rüyadan çok etkilenen Nemrut rüyasını yorumlatır.

Rüya yorumcuları o yıl dünyaya gelecek erkek çocuğunun hükümdarlığı elinden alacağını söylüyorlar. Bunun üzerine Nemrut o sene doğan tüm erkek çocukları öldürtme emri veriyor. Hz İbrahimin babası bu emri duyarak doğum yapmak üzere olan hanımını mağraya götürüyor. Ve hanımı orada doğum yaptıktan sonra evladını orada bırakarak köye geliyor.

Bir müddet sonra gittiğinde bakıyorki evladı yaşıyor ve bir ceylan tarafından besleniyor. Yaradan rabbim yaşatmak istediğinde her şekilde yaşatıyor.

HARRAN

Şehrin adının ilk geçtiği buluntular MÖ 2250 yıllarına ait Ebla'da bulunan çivi yazılıtabletlerdir. Bu tabletlerde şehir "Ha-ra-an" olarak adlandrılmaktadır. MÖ 2. binyıl başlarına tarihlenen ve Kültepe'yle Mari'de bulunan çivi yazılı tabletlerdeyse kentin adı "Har-ra-na" veya "Ha-ra-na" diye geçmektedir.
Kuran'ı Kerim'de adı geçen Nuh'un kavmi olarak kabul edilen ve ehli kitaptan sayılan Sabii'lerin ana vatanı olarak kabul edilir.Harran'ı n en çok ilgi çeken yanı, bindirme tekniğinde yapılmış külah biçimindeki konik kubbeli evleridir. Kubbeli evlerin tarihi, M.Ö. VI. bine kadar gitmektedir. Kubbeli ev geleneği, Mezopotamya, Transkafkasya ve Ege'de M.Ö. III. bine kadar devam ettirilmiştir.

HALFETİ
Halfeti Şanlıurfa ilinin bir ilçesidir. M.Ö.855 yılında Asur kralı III. Salmanassar tarafından zapt edildiği zaman Şitamrat adını taşıyordu. Yunanlılar bunu değiştirerek Urima adını vermişlerdir. Süryaniler ise Kal’a Rhomeyta ve Hesna the Romaye adlarını kullanmışlardır. Şehir Arapların eline geçtikten sonra Kal’at-ül Rum adı takılmıştır. II. yüzyılda Bizanslıların eline geçince bu kez Romaion Koyla adını almıştır.
1280 yılında Beysari komutasındaki Memluk ordusu tarafından kuşatılmış, sonuç alınamayınca şehirdeki Hıristiyan mahalleleri beş gün süreyle yağmalandı. 1290 yılında bu kez Memluk Sultanı Eşref tarafından feth edildi. Ve son kez Memlükler tarafından tamir edilen şehre Kal’at-ül Müslimin adı verildi. Yavuz Sultan Selim zamanında Osmanlılara geçen şehir, zamanımızda da kullanılan Urumgala ve Rumkale adlarını alarak 1954 yılında ilçe haline getirilmiştir
 

Ekli dosyalar

cihan

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Mesajlar
22
Beğeniler
6
Puanları
Adım
cihaan
Cihazım
xiaomi mi4
Yaş
25
Katılım
18 Ocak 2016
#28
IMG_20160430_154421.jpg

Burası Balıkesir Değirmen boğası tabiat parkı. bir ilkbahar ayında keşiflerde doğa sanatının aynası su yansıması bizi muhteşemliğiyle etkilemişti. Sudaki bu yansımaya baktığımda normal başımı kaldırıp gökyüzüne bakması gibi .Yerdeki ağaç kökleri olmasa galiba herkes gökyüzü çekmiş gibi zannederler. Belki bunu yazmasam bakanlarda aynı şeyi düşünecekler. Aslında doğanın yansıması hayatımızın bir sanatıdır...
 

erhan52

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mesajlar
45
Beğeniler
6
Puanları
Adım
erhan
Cihazım
mi5s
Yaş
27
Katılım
18 Mart 2016
#29
Burası da Ordu şehir merkezine 530 mt yükseklikteki Boztepe. Muhteşem Ordu manzarası ve mavinin ve yeşilin buluştuğu yer :) ordugiresun.jpg
 

Damenda

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Mesajlar
27
Beğeniler
2
Puanları
Adım
Merthan
Cihazım
Xiaomi Mi4
Yaş
19
Katılım
25 Ocak 2016
#30
Ayder Yaylası

350 m. yükseklikteki Ayder yaylası Karadeniz yaylalarının en bilinenidir. Her türlü alt yapı hizmeti tamamlanmış olan yayla kasaba görünümündedir. Zengin flora ve faunasının yanı sıra kaplıcası ile ünlenmiştir.50 C derce sıcaklıkta kaplıca suyu; romatizma, kadın hastalıkları ve mide rahatsızlıklarına şifa olmaktadır. Kaçkar dağlarına tırmanış güzergahında bulunan yayla çevresinde, çengel boynuzlu dağ keçisi, vaşak, ayı, kurt gibi yaban hayvanları yaşadığı ortamda izlenebilir.
 

Ekli dosyalar

hilmi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mesajlar
309
Beğeniler
40
Puanları
Adım
hilmi
Cihazım
Mİ3 WCDMA
Yaş
40
Katılım
26 Mayıs 2014
#31
beysehir.jpg
konya beyşehir ilçesi milli parkı beyşehir gölü ve toros dağları.
 

ada53

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Mesajlar
30
Beğeniler
5
Puanları
Adım
OSMAN ADALI
Cihazım
Mİ4
Yaş
38
Katılım
3 Haziran 2016
#32
Sümela Manastırı, Trabzon ili, Maçka ilçesi, Altındere vadisi sınırları içerisinde yer alan deresinin batı yamaçlarında Kara tepesi üzerinde deniz seviyesinden 1.150 m yükseklikteki eski Rum Ortodoks manastır ve kilise kompleksidir
 

HiddeNKinG

Admin
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mesajlar
Beğeniler
Puanları
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Mi Mix 3
Meslek
Uçak Tek.
Katılım
30 Nisan 2014
#33
Ege’nin Şirin Köyü: Birgi, Ödemiş

Bozdağlar’ın serin yamaçlarında yemyeşil bir coğrafya içerisinde gizlenmiş Birgi, asırlık çınar ve ceviz ağaçlarının arasından görülebilen yüksek taş duvarlı, alaturka kiremitli, ahşap pencereli evleri ile gidilesi, görülesi şirin bir köyümüz.
 

Cenkay

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mesajlar
27
Beğeniler
9
Puanları
Adım
Cenkay
Cihazım
Mi5s Plus
Yaş
20
Katılım
19 Nisan 2015
#34
Kapuzbaşı Şelaleleri, 500 metrekarelik bir alan içerisinde 7 adet şelaleden ibaret doğa çatlağından, kayalar arasından fışkıran, 30-76 metre yüksekliklerden çok büyük su debisi ile dökülen, ayrıca yaz ve kış aylarında devamlı surette akan kaynak şelaleleridir.
Kapuzbaşı-Şelalesi-Nerede.jpg s-6a14719958d3f3faaf47a43c4d99461d76bd2fbc.jpg s-9bba0e90369e2d1883dc687083aa20dbf7d00d89.jpg
 

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mesajlar
Beğeniler
367
Puanları
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Katılım
1 Şubat 2016
#35
Eşsiz güzelliği ile Galata Kulesinden görünen görkemli Süleymaniye Camii
Süleymaniye Camii ,Klasik Osmanlı mimarisinin en önemli örneklerinden biridir.Yapımından günümüze dek İstanbul'da yüzü aşkın deprem gerçekleşmesine karşın, caminin duvarlarında en ufak bir çatlak oluşmamıştır. Dört fil ayağı üzerine oturan caminin kubbesi 53 m. yüksekliğinde ve 27,5 m çapındadır. Bu ana kubbe, Ayasofya'da da görüldüğü gibi, iki yarım kubbe ile desteklenmektedir. Kubbe kasnağında 32 pencere bulunmaktadır. Cami avlusunun dört köşesinde birer minare bulunmaktadır. Bu minarelerin camiye bitişik iki tanesi üçer şerefeli ve 76 m. yüksekliğinde, cami avlusunun kuzey köşesinde soncemaat yeri giriş cephesi duvarının köşesinde bulunan diğer iki minare ise ikişer şerefeli ve 56 m. yüksekliğindedir. Cami, içindeki kandil islerini temizleyecek hava akımına uygun inşa edilmiştir.Yani cami içinde, yağ lambalarından çıkan islerin tek bir noktada toplanmasını sağlayan bir hava akımı yaratacak şekilde inşa edilmiştir.

Galata Kulesi, İstanbul'un Galata semtinde bulunan bir kule. 528 yılında inşa edilen yapı, şehrin önemli sembolleri arasındadır. İstanbul Boğazı ve Haliç, kuleden panoramik olarak izlenebilmektedir.UNESCO, 2013'te kuleyi Dünya Geçici Miras Listesi'ne dahil etti.
Yerden, çatısının ucuna kadar olan yüksekliği 69,90 metredir. Duvar kalınlığı 3.75 m, iç çapı 8.95 m dış çapı da 16.45 metredir. Yapılan statik hesaplamalara göre ağırlığı yaklaşık 10.000 ton, kalın gövdesi işlenmemiş moloz taşındandır.
Derinliğinde bulunan çukurların altındaki kanalda birçok kafatası ve kemik bulunmuştur. Orta boşluğun bodrumu zindan olarak kullanılmıştır. Kulenin tarihinde bazı intihar olayları kayıtlara geçmiştir. 1876 tarihinde, bir Avusturyalı, nöbetçilerin dalgınlığından faydalanıp kendini kuleden aşağı atmıştır. 6 Haziran 1973 günü ise ünlü şair Ümit Yaşar Oğuzcan'ın 15 yaşındaki oğlu Vedat kuleden atlayarak intihar etmiştir. Oğuzcan bunun üzerine Galata Kulesi adlı şiiri yazmıştır.

Türk Bayrağı, bayraktaki al, kan kırmızısıdır ve şehitlerin dökülen kanlarını temsil eder. Geceyarısı bu kanların üzerine yansıyan hilal biçimindeki ay ve bir yıldızla beraber Türk Bayrağının görüntüsü oluşur.
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
 
Son düzenleme:

srcn09

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mesajlar
111
Beğeniler
92
Puanları
Adım
Sercan
Cihazım
Mİ NOTE 3
Meslek
Makine Mühendisi
Yaş
25
Katılım
13 Ağustos 2016
#36
Venedik ismi, milattan önce 10. yüzyılda burada yaşayan Veneti insanlarınan gelmektedir. Ayrıca şehir eskiden Venedik Cumhuriyeti'nin başkentiydi. Venedik "La Dominante", "Serenissima", "Adriyatiğin Kraliçesi", "Sular Şehri", "Maskelerin Şehri", "Köprülerin Şehri", "The Floating City", ve "Kanallar Şehri" olarak bilinir. Luigi
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
Barzini The New York Times Gazetesi'nde Venedik'i "kuşkusuz bir insan tarafından yapılan en güzel şehir" ayrıca Times Online Gazetesi de "Avrupa'nın en romantik şehri" olarak tanımlamışlardır.

kusadasi merkeze uzakligindan dolayi 1950 li yillara kadar kasabanin kadinlari tarafindan tercih edilen plaj. 1950'li yillarin baslarinda istanbul'lu bir anne kizin kusadasi'nda erkeklerle beraber denize girmesi once kucuk bir depreme yolacmis, daha sonra bu tabu da mazideki yerini almis. kadinlar plaji da sadece bir isme donusmus. 1980 li yillara kadar temmuz ayinda gun ortasinda cift kale mac yapabileceginiz (ve gunesten fenalik gecireceginiz) kadar genis ve tenha bir kumsala sahip iken daha sonraki turizm talani ile bugunku seklini almis. kumsalin bir tarafinda marti ve imbat otelleri bulunurken, diger tarafi kismen mezbele bir haldedir. bu mezbele olan bolgede 1960 yillarda elde olta suyun icinde yuruyerek kucuk bir kovayi dolduracak kadar lidaki kolayca yakalanabildigini de not edelim. bugun ise asiri kullanim, ag atan balikcilar vb sorunlar nedeni ile birkac mirmir ya da sargoz yakalamak dahi nerede ise hayaldir. bu sahilin sirtlarinda zeytinliklerin bulundugu ise dogrudur. bolgede kalan son zeytinlik 90li yillarin sonunda talan edilip yerini atil bir tatil sitesine birakmistir. bolgeye ilk caminin yapilisi da bu yillara rastlar. bir sabah yatakta ezan sesi duydugumda yasadigim saskinlik hala aklimdadir. izleyen yillarda kusadasi asiri yapilasma ile turistik cazibesini yitirince kadinlar plaji da altin yillarini geride birakti. 2000li yillarda sahil yolu trafige kapatilinca bolge biraz olsun islah edilebilse de eski guzel gunler cok ama cok uzaklardadir. ilk asik oldugum, ilk sarhos oldugum, futbol oynarken dizimi ilk parcaladigim yerdir. yillarla her tarafi degisse de tek degismeyen guzelligi gunes batarken ortaya cikan harika deniz manzarasidir ve baska hicbiryerde boyle guzel manzara gorulmemistir.
Kapadokya, 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur verüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkan bölge.

 

chatin_62

Süper Üye
Yönetici
Co-Admin
Moderatör
MIUI Expert
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mesajlar
Beğeniler
Puanları
Adım
Çetin
Cihazım
MiMix2/MiNt2
Meslek
Bilgi Teknolojileri
Yaş
51
Katılım
7 Mayıs 2014
#37
Ovacık Gözeleri

Tunceli kent merkezine 80 Km., Ovacık ilçe merkezine 17 Km. uzaklıkta yer almaktadır. Munzur Dağlarının eteklerinden yaklaşık 200-300 metrelik alanda, karstik kaynaktan irili ufaklı 40 göz halinde fışkıran beyaz köpüklü buz gibi sular, yamaçlardan aşağılara doğru küçük şelaleler oluşturarak akmakta ve Munzur Suyunun oluşturmaktadır. Karstik kayaların, gözelerin ve Munzur Suyunun bir arada oluşturduğu doğal çevre eşine ender rastlanan özellikleri ve görsel değerleriyle il ve bölge ölçeğinde önemli bir rekreasyon ve turizm odağı olma potansiyeli taşımaktadır.

Munzur Gözelerinin 20 hektarlık kısmı, 1963 yılında Orman İçi Dinlenme Yeri olarak ayrılmıştır. Yöre halkının en yoğun kullandığı mesire yerlerinden biridir. Munzur Gözeleri, sularından çıkarılan lezzetli alabalıklarıyla ünlüdür. Ancak yerel olanaklarla yapılmış birkaç beton masa, oturaklar, çocuk oyun alanı ile bir lokantadan başka herhangi bir tesis yoktur. Munzur Gözelerinin kuzey kesiminde bulunan ağaçlandırma alanına 2000 yılında çam, ladin, huş ve akasya fidanları dikilmiştir.

Gözeler ile Munzur Suyu arasında kalan kısımlarda yürütülen çevre düzenleme çalışmaları kapsamında beton setler, küçük havuzlar, yürüme yolları, oturma mekanları ve köprüler yapılmıştır.

57538212.jpg suc_ic2.jpg Tunceli-Yapılacak-Şeyler-Munzur-Vadisi-Milli-Parkı.jpg

Alıntı:
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
İn Delikleri (Derviş Hücreleri)

Çemişgezek ilçe merkezinin batısında Tahar Çayı Vadisinin yukarıya doğru uzanan sarp kalker kayalarına konut amaçlı oyulmuş 20 civarında oda bulunmaktadır. İn deliklerinin kimler tarafından yapıldığı bilinmemektedir. İn Delikleri, üç kat halinde sıralı odalar ve bu odaları aydınlatan büyük pencereler ile uzun koridorlardan oluşmaktadır. Ayrıca su gereksinimini karşılamak üzere, kayaların arasından sızan suların toplandığı sarnıçlar, yukarıdaki odalara ulaşmak için kayalardan yapılan merdivenler ve galeriler bulunmaktadır.

11646534.jpg

Alıntı:
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
 

KeremUyar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Mesajlar
73
Beğeniler
16
Puanları
Adım
Kerem
Cihazım
Mi5Pro
Katılım
28 Ağustos 2016
#38
Katılım Şartı :
Ülkemizde yer alan doğal güzelliklerden bir tanesinin görselini paylaşıp kısa bilgi vermeniz gerekmektedir.

Kazananlar Cuma günü açıklanacak. Ürün gönderimler C.tesi olacaktır. Kargo ücreti 3.99TL alıcı ödeyecektir.

Xioami Ürünleri :

1 adet Xioami Mi Key
1 adet Xiaomi Type-C Adaptör

BlitzPower marka Ürünler

Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.


2 adet Micro Usb Kablo
2 adet Type-C Kablo
2 adet iPhone Kablo
1 adet Su geçirmez Led Lamba
1 adet VR gözlük
Saat kaç gibi açıklanacak hocam ?
 

12dyl1983

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mesajlar
298
Beğeniler
38
Puanları
Adım
Velid Kaya
Cihazım
Mİ 8 6/128
Meslek
Eczacı Teknisyeni
Yaş
34
Katılım
4 Mayıs 2014
#40
Herkese merhabalar bu çekiliş sonucunu açıklamak bana düştü herekese teşekkürler katılımları için.
kazananlar:
06 Farslan
14 dracula_55
16 KeremUyar
17 hakantr
20 cınarım
21 Hot.Coffee
23 arzuaranci
26 oruba
27 siranusta
35 byAndroid

Yedekler

10 kensopoy
30 Damenda

Çekiliş sonucu 6 farklı kişinin rastgele söylediği sayılardan seçilmiştir. Sayılar mesaj numaranızı göstermektedir.

Kazanan arkadaşların HiddeNKinG adlı arkadaşa adres bilgisi, telefon numarası, isim soyisim ve kullanmış oldukları telefon modellerini özel mesaj olarak en geç pazar gününe kadar göndermesi gerekmektedir.

Hafta içi hediye gönderimleri yapılacaktır. Kargo alıcı ödemeli olacaktır. Tahmini kargo ücreti (4TL)

Herkese iyi günler.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

chatin_62

Süper Üye
Yönetici
Co-Admin
Moderatör
MIUI Expert
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mesajlar
Beğeniler
Puanları
Adım
Çetin
Cihazım
MiMix2/MiNt2
Meslek
Bilgi Teknolojileri
Yaş
51
Katılım
7 Mayıs 2014
#43
Tebrikler arkadaşlar. Söylenen numaraların bu işe yarayacağını bilseydim kendi numaramı söylerdim. :D
Elazığ size uğurlu geldi arzuaranci
Gerçi 2 kişi 23 demişti. :D


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

hakantr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mesajlar
70
Beğeniler
14
Puanları
Adım
hakan
Cihazım
mi4 4g
Yaş
30
Katılım
16 Nisan 2016
#46


MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

Hot.Coffee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mesajlar
99
Beğeniler
21
Puanları
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Katılım
12 Ağustos 2016
#48
Emeği geçen herkese çoook teşekkür ederim. Demek ki bende bir şeyler kazanabiliyormuşum :)
İnşallah VR çıkar. O kadar merak ediyorum ki nasıl bir şey olduğu..
 
Üst Alt