Rom [By Greeshan] [ Mi 9T/Redmi K20] MIUI 12 Global Stabil 12.0.5.0 V2 [Android 10]

Synx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi9t
Konular
74
Bildirim sıkıntısı yaşadık biz bu romda hocam kimi arkadaş bir sorun yaşamıyor yoksa stabilliği konusunda bizde memnunduk. Bizim şansımıza oda..
İşte hocam romlarında en can sıkıcı kısmı bu oluyor. Her cihazda aynı şekilde çalışmıyor. Ben RevOs yüzünden mesela persist değiştirmek zorunda kaldım onun yüzünden netflix de HD ve üstü yayın izleyemiyorum artık.

UtkuYunus1997

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Oneplus 7T Pro
Konular
4
İşte hocam romlarında en can sıkıcı kısmı bu oluyor. Her cihazda aynı şekilde çalışmıyor. Ben RevOs yüzünden mesela persist değiştirmek zorunda kaldım onun yüzünden netflix de HD ve üstü yayın izleyemiyorum artık.

Aynen aynı model cihazlar olsada kimi cihazda ne aynı performansı gösteriyor nede aynı stabileteyi bende çözemedim şuanda Eu stabil hem ekran süresi hemde bildirimler konusundaki sıkıntımı çözdü. Greeshanda iken 3-4 dakika sonra ya geliyordu yada anca uygulamaya girdiğimde bildirim düşüyordu buda her açıdan sıkıntı yaratıyordu onun dışında Greeshanın verdiği ekran süresi ve ek özellikler çok iyi.

Synx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi9t
Konular
74
Aynen aynı model cihazlar olsada kimi cihazda ne aynı performansı gösteriyor nede aynı stabileteyi bende çözemedim şuanda Eu stabil hem ekran süresi hemde bildirimler konusundaki sıkıntımı çözdü. Greeshanda iken 3-4 dakika sonra ya geliyordu yada anca uygulamaya girdiğimde bildirim düşüyordu buda her açıdan sıkıntı yaratıyordu onun dışında Greeshanın verdiği ekran süresi ve ek özellikler çok iyi.
Bende de öyle bir sorun olursa eğer RR'yi deniycem zaten AOSP romlar da fazla duramıyorum. Eğer ki RR'de farklılık olmazsa zaten EuStabil'e geçicem

UtkuYunus1997

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Oneplus 7T Pro
Konular
4
Bende de öyle bir sorun olursa eğer RR'yi deniycem zaten AOSP romlar da fazla duramıyorum. Eğer ki RR'de farklılık olmazsa zaten EuStabil'e geçicem

Ben RR'yi bir kurdum ama sudan çıkmış balığa döndüm herkes Aosp da duramaz pek ya hele ki MIUI ye alışmışsa baktım olmuyor geri Eu stabil kurdum ancak Aosp severler için bayağı özelleştirme içeren bir rom.

Synx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi9t
Konular
74
Ben RR'yi bir kurdum ama sudan çıkmış balığa döndüm herkes Aosp da duramaz pek ya hele ki MIUI ye alışmışsa baktım olmuyor geri Eu stabil kurdum ancak Aosp severler için bayağı özelleştirme içeren bir rom.

LG G2 - Samsung S3/4/5 - GM Discovery bu tür cihazlarda genelde hep AOSP kullandım ve kullanımı zevklide oluyordu. Özellikle de o cihazlara güncelleme gelmiyordu stock olarak o yüzden AOSP 'leri velinimetti. Ama dediğiniz gibi Miui'dan sonra AOSP çok tuhaf geliyor

Kontrol

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kontrol
Cihazım
Mi 9T 128GB
Konular
34
Eu Stabil'den ziyada bu romu öneririm. Bütün romları deneyimlemiş birisi olarak uzun zamandır durduğum tek rom. Gerek özellikleri gerekse pil performansı çok iyi diğer romlara göre

Bildirim sorunu yaşamasaydım kesinlikle kullanırdım, Eu roma geçtim ama aralarında fark var. Şuan eu romda bildirim sorunu yaşamıyorum. Sonraki güncellemede bildirim sorunu olmaz umarım.

UtkuYunus1997

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Oneplus 7T Pro
Konular
4
Bildirim sorunu yaşamasaydım kesinlikle kullanırdım, Eu roma geçtim ama aralarında fark var. Şuan eu romda bildirim sorunu yaşamıyorum. Sonraki güncellemede bildirim sorunu olmaz umarım.

Begendinizmi hocam genel olarak fena degil gibi ama greeshan daha ek ozellikler iceriyor. Bildirim sorunu yasamamaniza sevindim umarim uzun surectede sorun yasamayiz dediginiz gibi.

Kontrol

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kontrol
Cihazım
Mi 9T 128GB
Konular
34
Begendinizmi hocam genel olarak fena degil gibi ama greeshan daha ek ozellikler iceriyor. Bildirim sorunu yasamamaniza sevindim umarim uzun surectede sorun yasamayiz dediginiz gibi.

Memnunum ama diğer romda özelleştirme daha fazlaydı. Bilidirm sorunu yok şuan çok memnunum :) Sadece bluetooth kendi kendine açılıyor nedenini bulamadım :)

Synx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi9t
Konular
74
Aslında bildirim sorununun çözümü var ama değer mi orasını bilmem. Aynı sorun çok zaman önce başıma gelmişti flashtool ile stock roma geri döndüm ardından romu kurdum bildirim sorunu yaşamadım. Yani sorun yaşadığım romu tekrar kurduğumda bildirim sorunu olmamştı

UtkuYunus1997

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Oneplus 7T Pro
Konular
4
Memnunum ama diğer romda özelleştirme daha fazlaydı. Bilidirm sorunu yok şuan çok memnunum :) Sadece bluetooth kendi kendine açılıyor nedenini bulamadım :)

Tabi hocam greeshan da öyle. Eu stabil için konuşur isek Bluetooth olayı yaşamadım hiç aktif ettikten sonra mı kendi kendine açılıp kapanıyor yoksa aktif etmesekte bu durum yaşanıyormu hiç dikkatimi çekmedi o durum.

Aslında bildirim sorununun çözümü var ama değer mi orasını bilmem. Aynı sorun çok zaman önce başıma gelmişti flashtool ile stock roma geri döndüm ardından romu kurdum bildirim sorunu yaşamadım. Yani sorun yaşadığım romu tekrar kurduğumda bildirim sorunu olmamştı

Aklımızda bulunsun hocam, teşekkürler.

Üst Alt