Rom [By Greeshan] [Android 10] MIUI 12 Endonezya Stabil 12.0.3.0 (JOYEUSE)

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
romda yerleşik magisk var. bu da safetynet sorunu demek. google play sertifikası yok, safetynet hata veriyor. misal netflix yüklenmiyor. play storeda göremeyeceksiniz.

xiaomi.eu rom arasındaki en temel fark: magisk'in yüklü gelmesi. rootlu geliyor telefon. bilgisiz kullanıcılar root isteyen zararlı programlara istemsizce evet diyebilirler(evet de geç mantığı). Bu güvenlik açığı oluşturuyor. Ben sevmiyorum root'u. Magiski kaldırmadım şimdilik, sadece ayarlarından root istemini kapattırdım. Ne olur ne olmaz. Onun dışında istediğim her şey bu romda mevcut. Eu rom beklemeyeceğim artık. Uzun bir süre götürecektir beni bu.

Kurulumdan sonra google ve xiaomi cloud bütün uygulamalarımı ve ayarlarımı geri getirdi. Tek tek program kurmakla, yapılandırmakla uğraşmadım. Pil performansı 2 dolumdan sonra kendini belli edecektir. Bir de ben spotifiy, facebook messenger ve whatsapp hariç bütün uygulamaları pil performansını düşürmemesi için arkaplanda uyutma seçeceğini aktif ediyorum. Bu sayede 2 dk içinde rom kapatılan uygulamayı otomatik kapatıp bellekten siliyor. Telefonu aldığımdan bu yana bunu yapıyorum ve ortalama 2.5 - 3 gün pil performansı alıyorum. Köye gittiğimde çift hat ve 4g yüzünden ortalama 2 güne düşüyor pil süresi ama evdeyken wifi sayesinde rahat 2.5 gün görüyordu. Youtube üzerinden video ve facebooktan video izlemesem sanırım 3 günü de aşacak.

Şimdi şu netflix problemini çözmem lazım. Safetynet için magisk eklentisi bulmam gerekiyor. Onun dışında rom gayet güzel ve çok fazla değişiklik yapılmamış. Gelende custom roma sıcak bakmam ama bu rom eu romdan sonra çok hoşuma gitti. Gereksiz uygulamaları ve sistem uygulamalarını devre dışı bırakmak şahane. Stock romda ne hikmetse bunu yapamıyorduk. Adblock yüklü geliyor bu da güzel. ha custom dns ile de reklamları engelleyebilirsiniz. dns.adblock.com dnsini custom dns ekleyerek de programa pek gerek kalmadan reklam sorununu çözebiliyorsunuz. Eşimin oppo reno 3 de bu dnsi kullanıyorum.

Biraz daha kurcalamak lazım.
Bu konulara göz atabilirsiniz.

emretwolf

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
9 pro
Konular
2
arka planda uyutma seçeneği nerede bulamadım? mesela whatsapp spotify hariç dicez*

asgtr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Asg
Cihazım
Resmi Note 9 Pr
Konular
0
arka planda uyutma seçeneği nerede bulamadım? mesela whatsapp spotify hariç dicez*
Ayarlar -> pil-> yukarıdaki ayarlar ikonu-> Uygulama pil tasarrufu.

İstediğin uygulamaya tıkla. Seçeneklerden arkaplan kısıtlamayı seç en aşağıdan. Artık uygulama uyutulcak.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

saracx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
faruk
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
0
Eu miui 12 de cikti sonunda. Sizin yorumlariniz nedir bu konuda. Eu Rom mu yoksa greeshan repack rom mu?? Note 9 pro icin tabiki. EU rom konusunda greeshanin daha kotu oldugu seklinde yorumlar var.

Ayhanab27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Redmi 9
Konular
2
Eu miui 12 de cikti sonunda. Sizin yorumlariniz nedir bu konuda. Eu Rom mu yoksa greeshan repack rom mu?? Note 9 pro icin tabiki. EU rom konusunda greeshanin daha kotu oldugu seklinde yorumlar var.
Aynen bende note 9 için hangisini kullanmalıyım şarj hızlı bitiyor

Doğukan.unalan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Redmi Note 9PRO
Konular
5
12 eu denedim ram tuketimi çok fazla şarj konusunda ise aşırı bir şarj düşmesi yaşamadım

saracx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
faruk
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
0
12 eu denedim ram tuketimi çok fazla şarj konusunda ise aşırı bir şarj düşmesi yaşamadım
Acikcasi ben greeshan dan simdilik memnunum performansi guzel akiciligi guzel stock globalde olan takilmalardan bikan birisi olarak beni cok rahatlatti. Pil performansini henuz test edemedim test edene kadar v2 guncellemesi geldigi icin :). Onun disinda boot animation daki greeshan repack yazisi rahatsiz ediyordu magisk modulu kurarak degistirdim. Temalar uygulamasi rahatsiz ediyordu stok temalar uygulamsini kurdum onun disinda bir sorun yok benim acimdan. Bakalim eu kuranlarinda yorumlari onemli sizler gibi yorum icin ayrica tesekkur ederim hocam.

Doğukan.unalan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Redmi Note 9PRO
Konular
5
Acikcasi ben greeshan dan simdilik memnunum performansi guzel akiciligi guzel stock globalde olan takilmalardan bikan birisi olarak beni cok rahatlatti. Pil performansini henuz test edemedim test edene kadar v2 guncellemesi geldigi icin :). Onun disinda boot animation daki greeshan repack yazisi rahatsiz ediyordu magisk modulu kurarak degistirdim. Temalar uygulamasi rahatsiz ediyordu stok temalar uygulamsini kurdum onun disinda bir sorun yok benim acimdan. Bakalim eu kuranlarinda yorumlari onemli sizler gibi yorum icin ayrica tesekkur ederim hocam.
Uygulama calismayinca veya çalışınca boş ram miktariniz nedir aceba bu rom da ?

Üst Alt