Soru Brick olmadan güncelleme yapma

Mental04

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi note 9S
Konular
25
Merhaba cihazım mi 11 ultra root için global 12.5 romu yüklenmiştim fakat cihazi güncellemek istiyorum 14 güncellemesi yakında gelecek onu da yapmak için çünkü daha önce başıma geldi cihaz rootlu olduğunu için güncelleme yaptığım da mi ekranında kalıyor du brick olmuştu işte bende telefon çökmeden nasıl oto güncelleme falan yaparım bilgisayarım yok tel yurt dışı onun için bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi önce rootumu kaldırmam gerek napmam gerek cihaz brick olmasını istemiyorum daha önce başıma geldi 200 tl falan verip yaptırmıştım

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Merhaba cihazım mi 11 ultra root için global 12.5 romu yüklenmiştim fakat cihazi güncellemek istiyorum 14 güncellemesi yakında gelecek onu da yapmak için çünkü daha önce başıma geldi cihaz rootlu olduğunu için güncelleme yaptığım da mi ekranında kalıyor du brick olmuştu işte bende telefon çökmeden nasıl oto güncelleme falan yaparım bilgisayarım yok tel yurt dışı onun için bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi önce rootumu kaldırmam gerek napmam gerek cihaz brick olmasını istemiyorum daha önce başıma geldi 200 tl falan verip yaptırmıştım
Root olsa bile normalde otomatik güncelleme yapması lazım. Bazı durumlarda otomatik güncelleme brick yapabiliyor ama genelde yapmıyor.

Mental04

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi note 9S
Konular
25
Root olsa bile normalde otomatik güncelleme yapması lazım. Bazı durumlarda otomatik güncelleme brick yapabiliyor ama genelde yapmıyor.
Pek bilmiyorum valla ama önceki cihazım redmi note 9sti rootluydu oda sürekli güncelleme uyarısı veriyordu bende güncelledim telefon redmi ekranında kaldı sürekli açılmadı telwfoncuya gittim yazılım atılması gerek diyip yazılım attı 200 tl almıştı sonra mi 11 ultra aldım bunuda rootladim sonra 13 güncellemesi yapayım dedim yaptım tel gene brick oldu gene para verip yaptım şimdi ise root pek işime yaramıyor artık ama telefonu güncellemek istiyorum tekrar brick olacak diye de korkuyorum sizlere sorayim dedim

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Pek bilmiyorum valla ama önceki cihazım redmi note 9sti rootluydu oda sürekli güncelleme uyarısı veriyordu bende güncelledim telefon redmi ekranında kaldı sürekli açılmadı telwfoncuya gittim yazılım atılması gerek diyip yazılım attı 200 tl almıştı sonra mi 11 ultra aldım bunuda rootladim sonra 13 güncellemesi yapayım dedim yaptım tel gene brick oldu gene para verip yaptım şimdi ise root pek işime yaramıyor artık ama telefonu güncellemek istiyorum tekrar brick olacak diye de korkuyorum sizlere sorayim dedim
Peki gelen güncellemeyi nasıl kuruyordunuz

Nurulika

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mikail
Cihazım
Redmi Pro
Konular
51
root varken güncleleme yapamazsınız
orjinal haline getirip güncelleme yapıp tekrar rootlayabilirsiniz

Proloader

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Promechanic
Cihazım
mi 10t
Konular
4
rootu magisk uninstaller ile kaldırabilirsiniz

Mental04

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi note 9S
Konular
25
Peki gelen güncellemeyi nasıl kuruyordunuz
Normal bildirim panelinde uyarı veriyor güncelleme hazır falan diye öyle indirip kuruyordum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

root varken güncleleme yapamazsınız
orjinal haline getirip güncelleme yapıp tekrar rootlayabilirsiniz
Denedim onu da 13 güncellemesi ile root atmaya çalıştım hata veriyordu sürekli olmadı Bi türlü mecbur 12.5 romunu yükleyip rootladim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

rootu magisk uninstaller ile kaldırabilirsiniz
Kaldırsam sonra güncellemeyi yapsam sıkıntı çıkmaz dimi brick olmaz tel yani dimi

Proloader

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Promechanic
Cihazım
mi 10t
Konular
4
hayır çıkmaz hocam Siz her halükarda cihazınızın yazılım sürümündeki kodlara dikkat edin indirmiş olduğunuz güncelleme ve sizin yazılım numaraları aynıysa güncelleyebilirsiniz bir sorun çıkmaz

Mental04

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi note 9S
Konular
25
hayır çıkmaz hocam Siz her halükarda cihazınızın yazılım sürümündeki kodlara dikkat edin indirmiş olduğunuz güncelleme ve sizin yazılım numaraları aynıysa güncelleyebilirsiniz bir sorun çıkmaz
Peki bu dediğiniz yazılım ve güncelleme numaraları nerde yazıyor cihaz hakkindaya girdim de bulamadım bahsettiğiniz kod numara falan

Proloader

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Promechanic
Cihazım
mi 10t
Konular
4
ekran resmi atın