Rehber Brick Olan Mİ4 Kurtarma/ Remote Partition Doen't Exist Hatası

Kdrtrnc

Mak mek mok..
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdülkadir
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
17
HiddenKing hocam ben telefona fix atarken telefon bi daha açılmadı bende wipe data yaptım yine açılmadı. Sonra wipe datadan gelişmiş seçeneklerden bütün bölümleri sildim sanırım yanlışlıkla. Hiçbir sistem önyükleme vs yok hepsi silindi, freedos gibi birşey oldu sanırım. Şimdi benim telefonda com10 değil de dediğiniz gibi karışık şeyler yazıyor ilk yöntemi denedim. Buradaki MiFlash ile. Flash all diyorum ama time 8s gelince partition hatası verdi yine. Diğer iki adımda da com10 yazıyorsa yapılacak diye anladım ben. Direk üçüncü adımı mı deniyeyim sizce?

Son düzenleme:

juventus18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mi6 seramik
Meslek
isletme lisans
Konular
9
HiddenKing hocam ben telefona fix atarken telefon bi daha açılmadı bende wipe data yaptım yine açılmadı. Sonra wipe datadan gelişmiş seçeneklerden bütün bölümleri sildim sanırım yanlışlıkla. Hiçbir sistem önyükleme vs yok hepsi silindi, freedos gibi birşey oldu sanırım. Şimdi benim telefonda com10 değil de dediğiniz gibi karışık şeyler yazıyor ilk yöntemi denedim. Buradaki MiFlash ile. Flash all diyorum ama time 8s gelince partition hatası verdi yine. Diğer iki adımda da com10 yazıyorsa yapılacak diye anladım ben. Direk üçüncü adımı mı deniyeyim sizce?
Hocam ilk iki secenekte olmadiysa 3. Secenekte olmicak benimde o sekilde olmustu. Hiddenking hocamin paylasimlarinda tools isimli dosya var onu da indirmen lazim. Sonrasinda teli fastboot da acip adb devices komutu vericeksin, sonrasinda tools isimli dosyadan fastboota cift tiklicaksin o partitions lari yuklicek sonrasinda romu miflashla flashlicaksin ben yapmadim ama hiddenking hocam uzaktan bilgisayarima baglanip yapmisti ;) umarim yardimci olur saygilar

Kdrtrnc

Mak mek mok..
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdülkadir
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
17
Hocam ilk iki secenekte olmadiysa 3. Secenekte olmicak benimde o sekilde olmustu. Hiddenking hocamin paylasimlarinda tools isimli dosya var onu da indirmen lazim. Sonrasinda teli fastboot da acip adb devices komutu vericeksin, sonrasinda tools isimli dosyadan fastboota cift tiklicaksin o partitions lari yuklicek sonrasinda romu miflashla flashlicaksin ben yapmadim ama hiddenking hocam uzaktan bilgisayarima baglanip yapmisti ;) umarim yardimci olur saygilar
Çok teşekkürler kardeşim, bu yazıyı okumadan hemen önce yaptım dediğin gibi. İleride sorun yaşayacak arkadaşlar için dursun güzel anlatmışsın :)

fatih27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
fatih
Konular
6
Bende mi3 var.Denemediğim yöntem kalmadı.Marshmellow yüklerken hardbrick oldu.İnternette gezindim sim kart yuvası altında 2 tane padi lehim atın dediler attım.Batarya söküp sadece usb ile pcye bağladım hocam.COM10 olarak gördü.Daha sonra pcyi sürücü imzası devre dışı bırakıp açtım.Tekrar bağladım com10 olarak gördü.Bu defa flash diyorum com10 kullanımda diyor.Tekrar ayarlıyorum.Driver hatası verip bir türlü flashlayamıyorum.Sizce nedir çözümü hocam.

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.181
Bende mi3 var.Denemediğim yöntem kalmadı.Marshmellow yüklerken hardbrick oldu.İnternette gezindim sim kart yuvası altında 2 tane padi lehim atın dediler attım.Batarya söküp sadece usb ile pcye bağladım hocam.COM10 olarak gördü.Daha sonra pcyi sürücü imzası devre dışı bırakıp açtım.Tekrar bağladım com10 olarak gördü.Bu defa flash diyorum com10 kullanımda diyor.Tekrar ayarlıyorum.Driver hatası verip bir türlü flashlayamıyorum.Sizce nedir çözümü hocam.

Çözüm basit hocam driverları sil imza sürücüyü devre dışı bırak com olarka görsün driver yüklemez ise qualcom driverı yükle sonra tüm hafızayı erase yap yada partionları sil miflash ile yükle

fatih27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
fatih
Konular
6
Çok garip yemin ederim.Telin lehimini söktüm dedim olmazsan yarın otobanda parçalayacağım seni andım olsun.Teli toplarladım son olarak flash çaktım baktım oldu.Şuan yeni rom yükleyeceğim status 7 veriyor ayarlıyacağız.Cevap için teşekkürler.

Bu arada mi3'e marshmalow yüklenemiyor o zaman değil mi ?

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
teşekkür. glabol kararlı romu yükledim. tool klasöründeki bat dosyasının kullanıldığı yöntemle oldu.
Ben oto güncelleme ile yükledim, restart yaparken geç toparlanıyor yelefon, siz fastboot romu yüklemişsiniz, aynı durumlar oluyormu sizde, genel olarak izlenimleriniz nedir?

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Çok garip yemin ederim.Telin lehimini söktüm dedim olmazsan yarın otobanda parçalayacağım seni andım olsun.Teli toplarladım son olarak flash çaktım baktım oldu.Şuan yeni rom yükleyeceğim status 7 veriyor ayarlıyacağız.Cevap için teşekkürler.

Bu arada mi3'e marshmalow yüklenemiyor o zaman değil mi ?
Ben mi3'e oto güncelleme ile kurdum, bilinen durumlar hariç sorunsuz çalışıyor, bilgilendirmek için yazdım.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

enasiyani

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ni hao
Cihazım
mi4
Konular
0
Sorunun kolay çözümü verdiğim linkte anlatılıyor.

İşte budur.
Cidden en basiti bu, adımlar basit, kısaltma yok.
Ölüyü diriltti çok şükür,
Allah senden razı olsun.

Üst Alt