Yardım BOOTLOOP! ''Redmi'' Ekranında Kaldı :(

blueshepherd

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YAHYA
Cihazım
s4
Konular
1
Selam dostlarım. 6/128 Redmi Note 8 Pro cihazına root atmak istedim. Forumda okuduğum bir konuda önce TWRP yüklemem gerektiğini gördüm. Tüm talimatları doğru yaptığımdan emindim. İşlem bittiğinde cihaz ''Redmi'' ekranında kalıyor, kapınıyor ve tekrar ''Redmi'' Yazısı çıkıyor. Tabi bootloader açık olduğu için de unlocked yazıyor. Lütfen yardımcı olur musunuz? Şimdiden çok teşekkür ederim.

EDİT 30.04.2020
Ben telefonu @Zenex abimizden yaklaşık 200 tl ye Çanakkaleye göndererek yaptırdım. Kargo da bana ait olunca 250 yi buldu diyebilirim. Telefon yaklaşık 1 hafta içinde elime ulaştı. TWRP ve rootu kendisi yapmıştı sağ olsun.

Daha sonra Youtubeda şu videoyu gördüm. Uygulayıp işe yaradığını söyleyenler oldu. Eleman biraz tuhaf ama yapacak bir şey yok :D
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Birde şunlar var. Denemenizi tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Merhaba hocam. Çözümü var tamirini gerçekleştiriyorum. Özel mesaj ile ulaşabilirsiniz

Oyla:

emre4244

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 8 pr
Konular
0
Mi flash ile fastboot global rom yükleyin clean all seçeneği seçili olsun sadece tüm veriler silinicektir ve note 8 pro için root rom işlerinden vazgeçin bunun bi tık üstü hard brick custom rom desteği kesildi cihazın işlemcisi yüzünden root atarken bootloopa düşüyor custom romlardada cihaz tuğla oluyor.
Bendede 2 kez brick bir kez de recovery brick oldu bataryayı çıkardım sp flash tool ile fastboot dosyasını flashladım hepsinde işe yaradı ve çok fazla rom atıyorum eğer mi flash tooldan clean all and lock yapmazsanız herhangi birşey olacağını sanmıyorum artık rom atmaya ara verdim çünkü 68 kuruş kesinti yapıyor cihazı bul xiaomi romunda bende brick oldu brick olayını da anlatayım.1.Brick(lineage os a merak sardım diye hatırlıyorum bende o zamanlar telefon bozulmaz diye güveniyordum falan garip bir recovery attım ve twrp içerisinden recovery ile reboot ettim ve ne yaptıysam açılmadı sonra telefonun bataryasını çıkarıp taktım düzeldi.)2. Olay(O zamanlar diyordum telefona ne olsa olsun bataryasını çıkarır düzeltirim falan sonra corvus romu kurdum preloader attım brick olmaması için falan sonra hatırladığım kadarıyla telefon twrp attığımda 2.de bağlantısı kesilmiş gibi birşey yazıyordu aha gitti falan dedim akşam telefonu android 10 un twrp sinide atmaya denedim aynıydı yanlış hatırlamıyorsam ve mi flash tool dan android 9 ile flashladım (sadece clean all yaptım)ve telefona gene recovery atmaya çalıştım ve telefon tekrardan atmadı bende çok yanlış birşey yapıp android 9 preloader üzerine android 10 kurunca (bilmiyordum android 9 preloaderı olduğunu) ve android 10 kurdum ve açılmadı ve bende akşam sp flash tool ile yapabilirmiyim acaba dedim flashladım ve bataryayı çıkar ses kapama tuşuna basılı tutarak kabloyu tak dedi taktım flashladı falan ve açıldı telefon recvery attım ve hala kullanmaya devam ediyorum(3.dede aynı hatanın benzerini yaşadım boşverin) şu mi cloud 68 kuruş galiba tam hatırlamıyorum yanlış da olabilir ama kesinti yapıyor ve bundan dolayı artık rom atmıyordum ve gaza geldim şuan 30gb yedeğimi silip custom rom atacam hadi sağlıcakla kalın

Oyla:

Serkanz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serqan
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
0
Bendede 2 kez brick bir kez de recovery brick oldu bataryayı çıkardım sp flash tool ile fastboot dosyasını flashladım hepsinde işe yaradı ve çok fazla rom atıyorum eğer mi flash tooldan clean all and lock yapmazsanız herhangi birşey olacağını sanmıyorum artık rom atmaya ara verdim çünkü 68 kuruş kesinti yapıyor cihazı bul xiaomi romunda bende brick oldu brick olayını da anlatayım.1.Brick(lineage os a merak sardım diye hatırlıyorum bende o zamanlar telefon bozulmaz diye güveniyordum falan garip bir recovery attım ve twrp içerisinden recovery ile reboot ettim ve ne yaptıysam açılmadı sonra telefonun bataryasını çıkarıp taktım düzeldi.)2. Olay(O zamanlar diyordum telefona ne olsa olsun bataryasını çıkarır düzeltirim falan sonra corvus romu kurdum preloader attım brick olmaması için falan sonra hatırladığım kadarıyla telefon twrp attığımda 2.de bağlantısı kesilmiş gibi birşey yazıyordu aha gitti falan dedim akşam telefonu android 10 un twrp sinide atmaya denedim aynıydı yanlış hatırlamıyorsam ve mi flash tool dan android 9 ile flashladım (sadece clean all yaptım)ve telefona gene recovery atmaya çalıştım ve telefon tekrardan atmadı bende çok yanlış birşey yapıp android 9 preloader üzerine android 10 kurunca (bilmiyordum android 9 preloaderı olduğunu) ve android 10 kurdum ve açılmadı ve bende akşam sp flash tool ile yapabilirmiyim acaba dedim flashladım ve bataryayı çıkar ses kapama tuşuna basılı tutarak kabloyu tak dedi taktım flashladı falan ve açıldı telefon recvery attım ve hala kullanmaya devam ediyorum(3.dede aynı hatanın benzerini yaşadım boşverin) şu mi cloud 68 kuruş galiba tam hatırlamıyorum yanlış da olabilir ama kesinti yapıyor ve bundan dolayı artık rom atmıyordum ve gaza geldim şuan 30gb yedeğimi silip custom rom atacam hadi sağlıcakla kalın
android 10 varken twrpden 9 flashla bakayım :) bataryayı değil anakartı söksen boş.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bu cihaz acemi adama gelmez.

Oyla:

emre4244

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 8 pr
Konular
0
android 10 varken twrpden 9 flashla bakayım :) bataryayı değil anakartı söksen boş.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bu cihaz acemi adama gelmez.
Pardon biraz gaz verdim denemeyin günahı bana giriyor sonra beddua edersiniz falan

Oyla:
Üst Alt