Rehber Bootloader Unlock Redmi Note 3 Resimli Anlatım

arifakinti

Kıdemli Yarbay
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif
Cihazım
RedmiNot3Pro
Meslek
Bilgisayar Teknikeri
Konular
14
Hocam peki açılıp acilmadinigi nerden anlarım?

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Telefonu fastboot moduna Al bağla pc ye. Sonra komut ekranını açıp şu kodları yaz
1. Fastboot devices
2. Fastboot oem device-info
Şuan deneme imkanım yok aklımda kalan itibariyle boyleydi. Bu ikinci kodu yazdıktan sonra orda Bootloader unlock yazısı yanında true ifadesi varsa tamamdır :)

mayk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hanifi
Cihazım
mi 6x
Konular
13
Telefonu fastboot moduna Al bağla pc ye. Sonra komut ekranını açıp şu kodları yaz
1. Fastboot devices
2. Fastboot oem device-info
Şuan deneme imkanım yok aklımda kalan itibariyle boyleydi. Bu ikinci kodu yazdıktan sonra orda Bootloader unlock yazısı yanında true ifadesi varsa tamamdır :)
Hocam bunu daha deneyemedim ama cihaza twrp yükledim olduda ozman açılmıştır demi.

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
Hocam bunu daha deneyemedim ama cihaza twrp yükledim olduda ozman açılmıştır demi.

Benim bildiğim kilit acık cihazlara twrp kurulur yani açılmıştır arkadaşların dediği gibi emin olmak istiyorsan fastboot modda bilgisayara bagla
telefonu fastboot moduna alın sonra ;
# fastboot oem device-info
yazın .
cıkan mesajda ;
unlocked : true yazarsa bootloader kılıtlı degıldır.
unlocked : false yazarsa kılıtlıdır
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
Mesaj geldi ama kararsiz kaldim açmak için işlemlere başlasam mi faydasını gören arkadaslar nedersiniz..

ozozka_n

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
özgür
Cihazım
redmi note 3
Konular
2
uzunca bir aradan sonra bugun tekrar bootloader için deneme yapmaya karar verdim. loxar 7.1.6 kullandım aylardır stabillik ve ram yönetimi falan gayet basarılıydı ancak bootloader bu rom ile malesef acılamıyordu. verecegim linkteki romu flash tool ile yükledikten sonra daha önceden %50de kalan bootloader açma işlemi sorunsuzca tamamlandı. aynı sorunu yasayanlar bu romu yükleyip daha sonra istedikleri roma gecebilirler. bootloader kaldırdıktan sonra bircok yerde stabil oldugunu okudugum quakze 7.2.3 romunu kuruyorum suanda biraz kullandıktan sonra bununla ilgili de paylasım yapacagım.

bootlader kaldırmak için yükledigim rom linki:

quakze 7.2.3 rom linki

mayk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hanifi
Cihazım
mi 6x
Konular
13
uzunca bir aradan sonra bugun tekrar bootloader için deneme yapmaya karar verdim. loxar 7.1.6 kullandım aylardır stabillik ve ram yönetimi falan gayet basarılıydı ancak bootloader bu rom ile malesef acılamıyordu. verecegim linkteki romu flash tool ile yükledikten sonra daha önceden %50de kalan bootloader açma işlemi sorunsuzca tamamlandı. aynı sorunu yasayanlar bu romu yükleyip daha sonra istedikleri roma gecebilirler. bootloader kaldırdıktan sonra bircok yerde stabil oldugunu okudugum quakze 7.2.3 romunu kuruyorum suanda biraz kullandıktan sonra bununla ilgili de paylasım yapacagım.

bootlader kaldırmak için yükledigim rom linki:

quakze 7.2.3 rom linki
7.2.3 romunu kullanıyorum ve gerçekten ram kullanımı güzel pil tüketimi stabil.

"sürat kargo" karşı ödeme ile gönderildi :)

reflex

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
özhan
Cihazım
redmi note 3
Konular
2
bir sorunum var bana yardım edebilecek birisi varmı acaba , bana redmi note 3 cihazım için xiaomi den mesaj geldi ve bende cihazın kilidini açtım fakat ben halen güncellemeleri alamıyorum, şuan 6.1.21 geliştirici sürümündeyim fakat 6.4.7 sürümü telefona geldi fakat güncelleme başarısız oldu diyiyor konuyu bilen arkadaşlar , yardımcı olurmusunuz lütfen

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.171
bir sorunum var bana yardım edebilecek birisi varmı acaba , bana redmi note 3 cihazım için xiaomi den mesaj geldi ve bende cihazın kilidini açtım fakat ben halen güncellemeleri alamıyorum, şuan 6.1.21 geliştirici sürümündeyim fakat 6.4.7 sürümü telefona geldi fakat güncelleme başarısız oldu diyiyor konuyu bilen arkadaşlar , yardımcı olurmusunuz lütfen

Hocam bunun için yeni bir konu başlığı açıp oradan sormanız daha hızlı cevap almanızı sağlayacaktır.

reflex

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
özhan
Cihazım
redmi note 3
Konular
2
TSK ederim hocam