Rehber Bootloader Unlock Redmi Note 3 Resimli Anlatım

sutlucorek

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ekrem
Cihazım
RedMi Note 3
Konular
0
verifying device information bölümü kırmızı oluyor %50 ye geldikten sonra lütfen yardım edin...

ilyasgor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İlyas
Cihazım
Redmi note 3
Konular
0
Redmi note 3 pro telefonumun kilidini sms ile izin aldıktan sonra basitçe açtım fakat şuan cihazımı mi5s ile değiştirdim. Onunda bootloader kilidini açmak istiyorum. Mi unlock tool uygulamasıyla açmayı denediğimde ise resimdeki hatayı veriyor.
Tekrar sms başvuru işlemleri yapmak istiyorum bu seferde telefon numaranı yanlış girdin diye sürekli hata almaktayım. Çözümü varmıdır acaba?

Ekli dosyalar

• mi unlock.JPG
    mi unlock.JPG
    26,1 KB · Görüntüleme: 38

Setry

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berat
Cihazım
Mi 6
Konular
59
bu yöntem mi5 ve mi 6 için geçerli mi
Arkadaşlar resimli olarak size anlatım yapmaya çalışacğım. Bu anlatım yabancı ve türkçe kaynaklardan derlenmiştir.

Bu yöntemlerin hem stabil hemde geliştirici romda işe yaradığı belirtilmiştir.

Bu işlemleri yapmak için öncelikle bir adet Xiaomi hesabını açmanız gerekmektedir. Eğer Xiaomi hesabınız varsa bu aşamayı atlayabilirsiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üye olduktan sonra aşağıda ekteki dosyaları indiriniz.
MI Flash Unlock Tool Aracı

Öncelikle bu işlem için farklı iki durum bulunmakta.

1. Durum : Şimdilik zor ama direk olarak işlemler sonucu bootloader kilidinin açılması
2. Durum : Bootloader kilidinin açılması için Xiaomi tarafından onaylanması gerektiği ile karşılacağınız bir ekran. Bootloader kilidi açıldığında size SMS ile bilgi verileceğini anlatan bir açıklama

Şimdi durumları anladı isek anlatıma devam edelim.

- Öncelikle bilgisayarınıza Minimal AdB Tool aracını indirip kurunuz.

- Xiaomi hesabınıza üsteki anlatımda olduğu gibi giriş yapın.
- İndirdiğimiz Mi Flash unlock programını kurun ve çalıştırın karşıma aşağıda ki resmide ki gibi ekran gelecek

- Bu ekran Agree diyip devam edin ve aşağıda ki ekran olduğu ekrana ulaşın ve bu ekran telefonunuzda açmış oldğumunuz Xiaomi hesabı ile giriş yapın..

- Aşağıda ki gibi bir ekran gelecek ve bu ekranda cihazınızın Unlock için uygun olup olmadığını kontrol ettiğini belirtecek

Eğer bu işlem esnasında aşağıda ki ekran ile karşılaşırsanız bir kaç kez deneyin eğer yine olmazsa bir iki saat sonra tekrar deneyin bunun sebebi Xiaomi sunuclarında ki yoğunluk sebebi ile erişim sorunu yaşanması

Şimdi bu ekran eğer başarı ile geçerseniz karşınıza iki farklı ekran gelecek bu durumdan yazının başında belirmiştim şimdi gelelim bu ihtimallere

- Eğer aşağıda ki gibi bir ekran geldiyse Unlock işlemi için devam edebilirsiniz demektir.

Şimdi, anlatıma geçmeden önce yapmamız gereken son bir şey var telefonunuzu açın ve Location (Konum Servisleri) bölümünden Yüksek Doğruluk seçeneğini işaretleyin bununla birlikte telefonda aktif bir internet bağlantısının olduğundan emin olun (Wifi veya şebeke interneti farketmez)

Ardından Mi Cloud adresine giriş yapın ( ) Cihazımı bul yada İngilizce kullananlar içn Find Device seçeneğine gelin. Eğer cihazını sorunsuz bir şekilde konumu tespit edilirse bu cihazının konum ayarlarının sorunsuz çalıştığını gösterecek bu yöntem bir test aşamasıdır sadece

Şimdi işlemlere devam ediyoruz;

- MI Flash Unlock programını en son bıraktığımızda aşağıdaki ekrandaydı

- Telefonunuzu kapatın ve Ses kısma + Güç tuşu ile fastboot modda cihazınızı açın. Daha sonra USB ile bilgisayara bağlayın ve bir kaç saniye sonra bilgisayarınız telefonunuzu aşağıda ki resmide de olduğu gibi tespit edecek

- Programdaki Unlock butonuna tıklayın ve devamında herşeyi hatasız yaptıysanız işlem başlayacaktır

Ve eğer ekranınız üste ki resmide olduğu gibi ise cihazınınz kilidi açılmış demektir.

Eğer aşağıda ki gibi ekran ile karşılaştıysanız bu durumda Xiaomi size kilidi açmak için yetki vermemiş demektir. Bunun için yapmanız gereken adımlar için bu yöntemi sonuna kadar devam edin.

Ekranda çıkan GİT yani GO butonuna tıklayın ve aşağıda ki web sayfasına gidin.

Gelen ekranda Yeni Kilit Açma yani NEW UNOCK ekranına tıklayın.

Bu ekran ilk başta oluşturduğunuz Xiaomi hesabınız ile giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıda ki yeni ekran gelecek burada sağ bölümde telefonunuzun kilidi açmanız durumunda karşılaşacağınız durumlar hakkında bilgi verilmiştir. En önemli bölüm ise kilidi açılan cihazın garanti dışı kalacağı hakkındadır. Eğer bu şartları okuduysanız ve kabul ediyorsanız işleme devam edelim.

Aşağıda ki ekran bulunan boş bölümler doldurunuz.

İlk satır isminiz
İkinci satır ülke kodunuz yani Türkiye için +90
Üçüncü satır telefon numaranız
Dördüncü bölümünde neden cihazınızı unlock yapmak istediğiniz yazıyor bu bölüme ister ingilizce olarak

Please unlock my phone bootloader lock
yada çince olarak
请解开我的红米手机注3引导程序。

yazabilirsiniz. Tabi farklı birşey yazmak isterseniz bu durum size kalmış ben çince olanı yazmanızı öneririm :)

Bütün satırları doldurduktan sonra programdaki apply immediately butonuna tıklayın karşınıza aşağıdaki ekran gelecek ve verdiğiniz telefon numarasına gelen onay kodunu girmeniz gerekecek

Doğrulama kodunuda doğru olarak girdiyseniz karşınıza aşağıda ki ekran gelecektir.

Buraya kadar tüm işlemler başarılı ise Xiaomi tarafından ortalama 1-2 hafta içinde size bir bilgilendirme mesajı gelecektir. Eğer Xiaomi tarafından izni kaptıysanız 1.DURUM daki yöntemi uygulayarak telefonunuzun UNLOCK yapabilirsiniz.

Sargêras

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Deniz
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
0
Yüksek doğruluk açılmıyor lokasyon kısmında.Tıkladığım anda tik gidiyor.

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Arkadaşlar resimli olarak size anlatım yapmaya çalışacğım. Bu anlatım yabancı ve türkçe kaynaklardan derlenmiştir.

Bu yöntemlerin hem stabil hemde geliştirici romda işe yaradığı belirtilmiştir.

Bu işlemleri yapmak için öncelikle bir adet Xiaomi hesabını açmanız gerekmektedir. Eğer Xiaomi hesabınız varsa bu aşamayı atlayabilirsiniz.

Üye olduktan sonra aşağıda ekteki dosyaları indiriniz.

MI Flash Unlock Tool Aracı

Öncelikle bu işlem için farklı iki durum bulunmakta.

1. Durum : Şimdilik zor ama direk olarak işlemler sonucu bootloader kilidinin açılması
2. Durum : Bootloader kilidinin açılması için Xiaomi tarafından onaylanması gerektiği ile karşılacağınız bir ekran. Bootloader kilidi açıldığında size SMS ile bilgi verileceğini anlatan bir açıklama

Şimdi durumları anladı isek anlatıma devam edelim.

- Öncelikle bilgisayarınıza Minimal AdB Tool aracını indirip kurunuz.

- Xiaomi hesabınıza üsteki anlatımda olduğu gibi giriş yapın.
- İndirdiğimiz Mi Flash unlock programını kurun ve çalıştırın karşıma aşağıda ki resmide ki gibi ekran gelecek

- Bu ekran Agree diyip devam edin ve aşağıda ki ekran olduğu ekrana ulaşın ve bu ekran telefonunuzda açmış oldğumunuz Xiaomi hesabı ile giriş yapın..

- Aşağıda ki gibi bir ekran gelecek ve bu ekranda cihazınızın Unlock için uygun olup olmadığını kontrol ettiğini belirtecek

Eğer bu işlem esnasında aşağıda ki ekran ile karşılaşırsanız bir kaç kez deneyin eğer yine olmazsa bir iki saat sonra tekrar deneyin bunun sebebi Xiaomi sunuclarında ki yoğunluk sebebi ile erişim sorunu yaşanması

Şimdi bu ekran eğer başarı ile geçerseniz karşınıza iki farklı ekran gelecek bu durumdan yazının başında belirmiştim şimdi gelelim bu ihtimallere

- Eğer aşağıda ki gibi bir ekran geldiyse Unlock işlemi için devam edebilirsiniz demektir.

Şimdi, anlatıma geçmeden önce yapmamız gereken son bir şey var telefonunuzu açın ve Location (Konum Servisleri) bölümünden Yüksek Doğruluk seçeneğini işaretleyin bununla birlikte telefonda aktif bir internet bağlantısının olduğundan emin olun (Wifi veya şebeke interneti farketmez)

Ardından Mi Cloud adresine giriş yapın ( ) Cihazımı bul yada İngilizce kullananlar içn Find Device seçeneğine gelin. Eğer cihazını sorunsuz bir şekilde konumu tespit edilirse bu cihazının konum ayarlarının sorunsuz çalıştığını gösterecek bu yöntem bir test aşamasıdır sadece

Şimdi işlemlere devam ediyoruz;

- MI Flash Unlock programını en son bıraktığımızda aşağıdaki ekrandaydı

- Telefonunuzu kapatın ve Ses kısma + Güç tuşu ile fastboot modda cihazınızı açın. Daha sonra USB ile bilgisayara bağlayın ve bir kaç saniye sonra bilgisayarınız telefonunuzu aşağıda ki resmide de olduğu gibi tespit edecek

- Programdaki Unlock butonuna tıklayın ve devamında herşeyi hatasız yaptıysanız işlem başlayacaktır

Ve eğer ekranınız üste ki resmide olduğu gibi ise cihazınınz kilidi açılmış demektir.

Eğer aşağıda ki gibi ekran ile karşılaştıysanız bu durumda Xiaomi size kilidi açmak için yetki vermemiş demektir. Bunun için yapmanız gereken adımlar için bu yöntemi sonuna kadar devam edin.

Ekranda çıkan GİT yani GO butonuna tıklayın ve aşağıda ki web sayfasına gidin.

Gelen ekranda Yeni Kilit Açma yani NEW UNOCK ekranına tıklayın.

Bu ekran ilk başta oluşturduğunuz Xiaomi hesabınız ile giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıda ki yeni ekran gelecek burada sağ bölümde telefonunuzun kilidi açmanız durumunda karşılaşacağınız durumlar hakkında bilgi verilmiştir. En önemli bölüm ise kilidi açılan cihazın garanti dışı kalacağı hakkındadır. Eğer bu şartları okuduysanız ve kabul ediyorsanız işleme devam edelim.

Aşağıda ki ekran bulunan boş bölümler doldurunuz.

İlk satır isminiz
İkinci satır ülke kodunuz yani Türkiye için +90
Üçüncü satır telefon numaranız
Dördüncü bölümünde neden cihazınızı unlock yapmak istediğiniz yazıyor bu bölüme ister ingilizce olarak

Please unlock my phone bootloader lock
yada çince olarak
请解开我的红米手机注3引导程序。

yazabilirsiniz. Tabi farklı birşey yazmak isterseniz bu durum size kalmış ben çince olanı yazmanızı öneririm :)

Bütün satırları doldurduktan sonra programdaki apply immediately butonuna tıklayın karşınıza aşağıdaki ekran gelecek ve verdiğiniz telefon numarasına gelen onay kodunu girmeniz gerekecek

Doğrulama kodunuda doğru olarak girdiyseniz karşınıza aşağıda ki ekran gelecektir.

Buraya kadar tüm işlemler başarılı ise Xiaomi tarafından ortalama 1-2 hafta içinde size bir bilgilendirme mesajı gelecektir. Eğer Xiaomi tarafından izni kaptıysanız 1.DURUM daki yöntemi uygulayarak telefonunuzun UNLOCK yapabilirsiniz.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
üstad şu aşamalrın tamamı olumlu
this all ok.
Please follow the steps below:
Step 1. Download the Mi Unlock app to PC, and sign in with your Mi Account;
Step 2. Shut down your phone manually, and hold Volume down key and Power button to enter Fastboot mode;
Step 3. Connect your phone to PC using USB cable and click "Unlock". all of them ok.

why developers are not helping our kate devices

o yes I tried global developer v7.9.15 and v8.2.4 stabil but can not do it.
I give allready this message

and "current account is not bound to this device"

" mi unlock status - Can not verify unlock status Try again after one or two minutes on device

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

bu mesajı mi formlarına da yazdım cevap yok. kafayı bozduracak bana cihaz.
her yol tamam sms dahil ama hem sizin araçla hemde mi unlock.com daki aracı da kullandım sonuç yok. en son resimdeki gibi %99 dan sonra bu hatayı veriyor
nasıl yaparız bir çözüm varmı KATE cihazlara

denenen romlar

8 Global DEV 6.12.15 Beta
8 Global DEV 7. 9.15 Beta
8 Global 8.2.4.0 stabil

Son düzenleme:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
kaizen hocam sunucu sorunu gibi duruyor. Sunucu cevap vermiyor galiba. Yaptığınız işlem doğru (tabii ki cihazınızda mi hesabınızın tanımlı olduğunu var sayıyorum) tekrar tekrar denemeniz gerekli gibi...

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
kaizen hocam sunucu sorunu gibi duruyor. Sunucu cevap vermiyor galiba. Yaptığınız işlem doğru (tabii ki cihazınızda mi hesabınızın tanımlı olduğunu var sayıyorum) tekrar tekrar denemeniz gerekli gibi...

evet üstad
mi 5x içinde trojan89 yazmış
"Şuan olarak mi 5x için resmi duyuru yayınladı. Bootloader sunucu ile ilgili güvenlik çalışması yapılıyormuş. Kısa sürede biteceğini yazıyorlar dı."
ben bunu sadece Mi 5X & Redmi Note 5A için biliyordum çünkü burada öyle yazıyordu:

bizim redmi note3 pro kate içinde geçerli mi sunucular farklı farklı mıdır
eğer öyleyse bekleyeceğiz
teşekkürler

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
evet üstad
mi 5x içinde trojan89 yazmış
"Şuan olarak mi 5x için resmi duyuru yayınladı. Bootloader sunucu ile ilgili güvenlik çalışması yapılıyormuş. Kısa sürede biteceğini yazıyorlar dı."
ben bunu sadece Mi 5X & Redmi Note 5A için biliyordum çünkü burada öyle yazıyordu:

bizim redmi note3 pro kate içinde geçerli mi sunucular farklı farklı mıdır
eğer öyleyse bekleyeceğiz
teşekkürler

Olabilir hocam :)

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
cantara, zenex, skorpi ve vsm üstadlar BL unlock yapamayınca ben yeni Mi hesabı aldım pc den de eskiyi sildim.
ama bu hatalı bir işlemmiş. Ben bu işlemi yaparken cihazda bir kod vardı kendilerine iletmem istendi boot ekranı geçemeyince.
service.global@xiaomi.com dan cevaben yeni Mi hesabı almadan cihazdan çıkış yapmadığımdan cihaz güzenlik gereği oraya çakılıyor ve uyumsuz hatası veriyordu. ben onlardan cevap gelene kadar yeniden Mi falasla rom attım geçtim o badireyi ancak bu yeni. bunu da kendilerine yazdım bakalım ne diyecekler.
ez cümle yeni mi hesabı alacaklar önce cihazdan çıkmalı ve öyle hesabı silip yeni Mi hesabı almalı diye bir not düşeyim dedim. Tabi keşfetmeyi tekrarladıysam affola, dejavu olmasın kimseye.

<<<<<
Greetings from Xiaomi!

I understand your concern that your phone is locked due to the Mi Account as it has been deleted and would like to inform you that usually, we guide our customers to first sign out from the Mi Account from the device before deleting the Mi Account.
As you have already deleted it without signing it out, so would request you to help us with the below mentioned details.
  1. Deleted Mi Account ID
  2. IMEI Number
  3. Associated Phone Number along with the country code/ Email ID
  4. Snapshot of the locked screen

Please write us back in case you need any further assistance, we will be happy to help you.

Thank you for being a valued customer.

Regards,
Pragya

Xiaomi Customer Support

<<<<<<<

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Hocam global rom var şimdi açmak için başvuru yaptım fakat global rom da bootloader kilidini açabilecek miyim hata veriri mi ?

Birde şu kilidi açmassak ne olur bi öğrenebilir miyim ?

Başvuru yaprım 17 dk da kabul edildi sms geldi you have been granted the permission to unlock your device diye şaşırdım baya erken geldi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt