Rom Bootloader süresi neyi amaçlamaktadır?

• Konbuyu başlatan rukA
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 22
  • Görüntüleme 6K

rukA

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Ziraat Mühendisi
Konular
19
Telefonumun bootloader kilidini açıp Eu rom flashlamak istiyorum.

Bootloader kilidini ilk açmaya çalıştığımızda 360 saat gibi bir süre sonra açılacağını belirtiyorlar. Bu süre ne içindir, bu süre içerisinde telefonu kullanabilir miyiz?

Bootloader kilidi açılırken tüm verilerin silineceğini biliyorum peki ilk Unlock butonuna basmadan mı yedek almamız lazım yoksa 360 saat dolmadan mı?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

Bootloader kilidini ilk açmaya çalıştığımızda 360 saat gibi bir süre sonra açılacağını belirtiyorlar. Bu süre ne içindir, bu süre içerisinde telefonu kullanabilir miyiz?

Bootloader kilidi açılırken tüm verilerin silineceğini biliyorum peki ilk Unlock butonuna basmadan mı yedek almamız lazım yoksa 360 saat dolmadan mı?

Bu bölümü okuyun hocam. Unlock işlemine başlamadan (360 saat olduğunda) önce yedek alın.

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Belki de acele karar vermenizi önleyerek düşünme zamanı vermek istiyor.

kemaldeniz1996

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
kemal
Cihazım
mi 6
Konular
0

HOCAM ŞÖYLE BİR DURUM VAR BEN BOOTLOADER KİLİDİ İÇİN BAŞVURDUĞUMDA İLKİN 160 SAAT SÜRE VERDİLER O SÜRE GECTİKTEN SONRA TEKRAR BAŞVURU YAPTIM 240 SAAT VERDİLER 10 GÜN SONRA TEKRAR BAŞVURU YAPTIM BU SEFER 216 SAAT VERDİLER. ARAŞTIRDIĞIMDA FAZLA KURCALAMA SÜRESİZ KİTLENEBİLİR DEDİLER. SONRA AYNI GÜN İÇERİSİNDE BOOTLOADER ARACININ BİR ÖNCEKİ VERSİYONUNU YÜKLEDİM TEKRAR BAŞVURU YAPTIM ANINDA AÇILDI.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco X6Pro
Meslek
Mod
Konular
315
HOCAM ŞÖYLE BİR DURUM VAR BEN BOOTLOADER KİLİDİ İÇİN BAŞVURDUĞUMDA İLKİN 160 SAAT SÜRE VERDİLER O SÜRE GECTİKTEN SONRA TEKRAR BAŞVURU YAPTIM 240 SAAT VERDİLER 10 GÜN SONRA TEKRAR BAŞVURU YAPTIM BU SEFER 216 SAAT VERDİLER. ARAŞTIRDIĞIMDA FAZLA KURCALAMA SÜRESİZ KİTLENEBİLİR DEDİLER. SONRA AYNI GÜN İÇERİSİNDE BOOTLOADER ARACININ BİR ÖNCEKİ VERSİYONUNU YÜKLEDİM TEKRAR BAŞVURU YAPTIM ANINDA AÇILDI.

Lütfen tüm karakterleri büyük harfle yazmayalım. Forum kurallarımız gereği yasak, mesajınızı düzenlemenizi rica edeceğim.

Forum Kuralları
3. Site Düzeni
3.7. Mesajların ve konu başlıklarının tümü büyük ve/veya renkli harfler ile yazılamaz.

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Düşünmemizi istiyorlarsa 3 gün filan süre koysunlar. 15-30 gün nedir :D
Hiç bir ticari şirket boş yere bindiği dalı kesmez, müşterilerinin memnuniyetsizliğine yol açacak işler yapmaz.
Mutlaka onların böyle yapmasının bir nedeni vardır.

Kimbilebilir ki, belki de sizin gibi çabucak BL kilidinin açılmasını isteyenler olduğu gibi, bazıları da neden bu kadar çabuk açıpta başımı belaya soktunuz diyorlardır.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Hiç bir ticari şirket boş yere bindiği dalı kesmez, müşterilerinin memnuniyetsizliğine yol açacak işler yapmaz.
Mutlaka onların böyle yapmasının bir nedeni vardır.

Kimbilebilir ki, belki de sizin gibi çabucak BL kilidinin açılmasını isteyenler olduğu gibi, bazıları da neden bu kadar çabuk açıpta başımı belaya soktunuz diyorlardır.
Sonuçta tek dokunuşla açılmıyor bu BL kilidi. Hatta açması zahmetli bir iş. Bu yüzden kimse "neden bu kadar çabuk açıpta başımı belaya soktunuz" diyemez :D ama dediğiniz gibi elbet vardır bir açıklaması.

Sneijder

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
51

Hocam bu bekleme süresi bir kereliğine mahsus bir durum.
Sonrasında canınız istediği zaman BL kilit anında açıp kapama işlemlerini yapabilirsiniz.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Sonuçta tek dokunuşla açılmıyor bu BL kilidi. Hatta açması zahmetli bir iş. Bu yüzden kimse "neden bu kadar çabuk açıpta başımı belaya soktunuz" diyemez :D ama dediğiniz gibi elbet vardır bir açıklaması.

2.mesajda var açıklaması hocam Yes~~

Üst Alt