[Bootloader] Mİ4C Ve Mİ Note Pro Cihazların Bootloader Kilidini Kaldırma(6.1.7 Fastboot)

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

arkadaşlar bu hatayı alıyorum yardım eder mi siniz
Browse butonuna tıkladıktan sonra images klasörünü değil bir üst klasörü/dizini gösterin hocam.

turugsan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
images klasörünü biz mi oluşturacaz
dediğiniz gibi denedim yine olmuyor

turugsan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
indirdiğim dosya hatalı mı acaba diye düşünmeye başladım klasöre çıkart diyorum

içi de

böyle

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Evet hocam dosyada sıkıntı var. İçerisinde farklı dosyalar olması gerekli. (diğer fastboot anlatımlarından dosya içeriklerine bakabilirsiniz) Orada klasör içinde görünen dosyanın uzantısı ne? Tekrar arşivden çıkartmanız gerekiyor olabilir.

turugsan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
uzantısı bu 1_cn_b09dac70a0) daha böyle uzantı görmedim
doğru dosyayı nereden bulabilirim link verir misiniz
ben biraz araştırdım fakat bulamadım

RepairM@n

Hak ismi okunmalı dillerde !
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RepairM@n
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
O içindeki dosyayı 7-zip ya da Winrar ile açın tekrar. Açınca klasörü göreceksiniz. Onu çıkarıp MiFlashtan o klasörü gösterin.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bilgisayarınızın dosya yöneticisinde dosya klasör seçeneklerinden bilinen dosya uzantılarını gizle seçeneğini iptal ederseniz uzantısını görebilirsiniz.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

47ULTRA07

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
maşuk
Cihazım
REDMİ NOTE 3
Konular
0
Herkese merhabalar,

Mi4C ve MiNote Pro gibi cihazlara bilindiği üzere 6.1.7 developer romdan sonra bootloader kilidi geldi. Bootloader kilidi olan cihazlarda 6.1.7 china developer roma dönülürse kilit ortadan kalkmış oluyor haliyle.

Mi4C için :
MiNote Pro için :

Gelelim nasıl yapılacağına:

-DİKKAT!!! Öncelikle kullanıcı dosyalarınıza kadar her şeyi yedek alın. Telefon komple sıfırlanacak.

-Yukarıdaki (telefonunuza uygun olan) dosya indikten sonra winrar ya da hangi sıkıştırma aracınız varsa onla açabilirsiniz. Açıp içindeki dosyayı daha sonra tekrar klasöre çıkartın. (bilenler için normal fastboot rom dosyaları)

- MiFlash
son sürümü indirip kurun. Sorunsuz kurulum için olan versiyon kullanınız. Bunun için bilgisayar da 64 bit olmalıdır. (Windows 8, 8.1 veya 10 kullanıcıları öncelikle sürücü imza denetlemesini devre dışı bırakmalıdır. Google'da arayıp bulabilirsiniz.)

- Şimdi telefonu download moda almamız gerekiyor. Bunu iki şekilde de yapabilirsiniz.

İlk seçenek: Telefonu kapatın ve kapalı haldeyken ses açma(+) ile ses kısma(-) tuşuna birlikte basılı tutarken usb ile pc ye bağlayın. Aygıt yöneticisinde Qualcomm 9008 portu açılmış olacak. İlk etapta açılmadıysa bile biraz bekleyin kısa sürede açılır.

Diğer Seçenek: Telefon açıkken usb ile pc ye bağlayın. Adb üzerinden 'adb reboot edl' komutuyla telefonu download moda alabilirsiniz. Komutu verdiğinizde telefon kapanıp tepkisiz hale geçecek panik yapmayın. Aygıt yöneticisinde Qualcomm 9008 portu açılmış olacak. İlk etapta açılmadıysa bile biraz bekleyin kısa sürede açılır.

- Şimdi MiFlash uygulamasını açın. Browse kısmından indirip çıkarttığınız rom klasörünün içindeki images klösürünü gösterin. Alt kısımda Flash All seçili olsun. Refresh tuşuna basın. COMX (X=sizdeki sayı) şeklinde görecektir. Şimdi Flash a basın ve bekleyin. İşlem tamamlandıktan sonra telefonu çıkarıp açabilirsiniz .
Ve artık telefonda bootloader kilidi yok. Twrp ve Xiaomi.eu romlarını kurabilirsiniz :)

EK BİLGİ: doktor 'un paylaştığı bir bilgidir. Sadece fastboot moda giren telefonlarda fastboot moddan doğrudan download moda geçebilmek için 'fastboot oem edl' komutu kullanılabilir.

yukarıda mi 4c için olan dev romunu belirtildiği şekilde yükledim ama malesef bootloader kilidi hala aktif gözüküyor. bunun dışında başka ne yapmam lazım?

edit: images klasörünü değil imagesin de içinde bulunduğu ana klasörü gösterdim miFlash a. kilidin kalkmaması bundan dolayı mıdır acaba?

RepairM@n

Hak ismi okunmalı dillerde !
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RepairM@n
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
yukarıda mi 4c için olan dev romunu belirtildiği şekilde yükledim ama malesef bootloader kilidi hala aktif gözüküyor. bunun dışında başka ne yapmam lazım?

edit: images klasörünü değil imagesin de içinde bulunduğu ana klasörü gösterdim miFlash a. kilidin kalkmaması bundan dolayı mıdır acaba?
Ayarlar hakkında kısmını kontrol edin hocam. Miui sürümü 6.1.7 ise kilit olma durumu yok. Fastboot modda fastboot oem unlock-go komutunu vermeyi deneyebilirsiniz.

47ULTRA07

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
maşuk
Cihazım
REDMİ NOTE 3
Konular
0
Ayarlar hakkında kısmını kontrol edin hocam. Miui sürümü 6.1.7 ise kilit olma durumu yok. Fastboot modda fastboot oem unlock-go komutunu vermeyi deneyebilirsiniz.

sürüm miui 7 6.1.7/beta yazıyor. yani rom sıkıntısız flash lanmış. ama adb üzerinden fastboot oem device-info komutu ile kontrol ettiğimde kilitli olduğu belli oluyor yani unlock kısmının karşısında false yazıyor.

bahsettiğiniz bu komutu (fastboot oem unlock-go) yine adb üzerinden mi yapacağız?

edit: ADB üzerinden bu komutla kilit kalktı: fastboot oem unlock-go
teşekkür ederim.
Peki miui 7 6.1.7/beta romu yüklemeden de bu komut ile kaldıramaz mıydık kilidi?

Son düzenleme:
Üst Alt