Yardım Bootloader kilitlendi telefon açılmıyor.

Sametkilic61

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Samet
Cihazım
Red mi 5 plus
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Bozuk
Telefon Modeli
Red Mi 5 Plus
Bootloader Kilidi
Kapalı
Öncelikle çözmeye çalışıp çözüm bulamadığım için konuyu açıyorum. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir belki.

Redmi 5 Plus telefonum var. Yeni bir heyecana atılmak için bootloader kilidini kaldırtıp eu roma geçiş yaptım. Bir iki gün kullandıktan sonra telefonda donmalar olmaya başladı. Global sürümde böyle sıkıntılar yaşamadığım için orjinal roma dönmek istedim. MiFlash uygulamasını indirip orjinal rom dosyasının flash versiyonunu indirdim. Hala doğru sürümü indirdiğimi düşünüyorum fakat yaşadıklarım böyle görünmüyor. Orjinal roma dönmek için kaynak olarak kullandığım forum sayfasında öyle bir not olmadığı için ben de dikkat etmeden MiFlash ekranında sağ altta bulunan yükle ve kilitle seçeneği işaretliymiş. Yüklemeyi başlattım ve hiç hata almadan yükleme ekranı bitti. Fakat telefonu açmaya çalıştığımda telefon Mi Recovery 3.0 ekranı karşılıyor beni. En altta ise Bu Miui sürümü yüklemeye uygun değildir tarzında bir ibare var. Belki wipe yapmak gerekiyordur diye o ekrandan wipe işlemi yaptım fakat fayda etmedi. Telefon açılırken altta çıkan unlock yazısı artık yok bootloader kilitlendiği için. İnternette China romunu bootloader kilidi kapalıyken de kurulup sorunun ile düzelebileceğini okudum. onu indirip MiFlash ile tekrar yüklemeye çalıştığımda Flash modem error hatası veriyor. Mi Pc Suite ile çözebilirmiyim diye düşündüm. Uygulama telefonu görmüyor. Daha önce unlock işlemi yapanlar bekleme süresi olmadan tekrar telefonu unlock edebiliyor diye bir yazı okudum. Miunlock indirip telefonu fastbootta bağladım. İlk adımda telefon doğrulaması tik alıyor, fakat ikinci adımda unlock işlemine geldiğinde geliştirici seçeneklerinden mi unlocku aktif edin diyor. Telefon açılmadığı için bu işlemi de yapamıyorum. Daha sonra yeni bir konu gördüm. Mitools uygulamasını kurup fastbootta bağladığımızda otomatik olarak sürümü tespit edip, indirip kurduğunu söylüyordu. Aynı işlemi yaptım. Telefonu görüyor uygun romu indiriyor uygulama. İndirme sonrası kurulum ekranına geçiyor telefon ekranında bu arada bir yükleme barı çıkıyor yükleme bittiğinde ise sonuç yine aynı. Telefon yeniden başlıyor ve Mi Recovery 3.0 ekranı beni karşılıyor. Alt kısımda ise bu versiyon yüklemeye uygun değildir.

Denediklerim çözüm yolları bunlar. Bunların dışında telefona donanımsal olarak müdehale etmeden çözüm önerisi olan varsa çok sevinirim.

omertrans505

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
GM 5 plus d
Konular
42
Hocam bu romu hangi uygulamadan telefona yükleyebilirim bir de herhangi bir video varsa atarmasınız yardımcı olması için
her video ingilizce olabilir Türkçe olmadığı için video atmadım. Eğer ingilizce biliyorsan sana atıyorum
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:

omertrans505

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
GM 5 plus d
Konular
42
Hocam bu romu hangi uygulamadan telefona yükleyebilirim bir de herhangi bir video varsa atarmasınız yardımcı olması için
Türkçe buldum buyrun:

Oyla:
Üst Alt