Yardım Bootloader kilitlendi telefon açılmıyor.

Sametkilic61

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Samet
Cihazım
Red mi 5 plus
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Bozuk
Telefon Modeli
Red Mi 5 Plus
Bootloader Kilidi
Kapalı
Öncelikle çözmeye çalışıp çözüm bulamadığım için konuyu açıyorum. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir belki.

Redmi 5 Plus telefonum var. Yeni bir heyecana atılmak için bootloader kilidini kaldırtıp eu roma geçiş yaptım. Bir iki gün kullandıktan sonra telefonda donmalar olmaya başladı. Global sürümde böyle sıkıntılar yaşamadığım için orjinal roma dönmek istedim. MiFlash uygulamasını indirip orjinal rom dosyasının flash versiyonunu indirdim. Hala doğru sürümü indirdiğimi düşünüyorum fakat yaşadıklarım böyle görünmüyor. Orjinal roma dönmek için kaynak olarak kullandığım forum sayfasında öyle bir not olmadığı için ben de dikkat etmeden MiFlash ekranında sağ altta bulunan yükle ve kilitle seçeneği işaretliymiş. Yüklemeyi başlattım ve hiç hata almadan yükleme ekranı bitti. Fakat telefonu açmaya çalıştığımda telefon Mi Recovery 3.0 ekranı karşılıyor beni. En altta ise Bu Miui sürümü yüklemeye uygun değildir tarzında bir ibare var. Belki wipe yapmak gerekiyordur diye o ekrandan wipe işlemi yaptım fakat fayda etmedi. Telefon açılırken altta çıkan unlock yazısı artık yok bootloader kilitlendiği için. İnternette China romunu bootloader kilidi kapalıyken de kurulup sorunun ile düzelebileceğini okudum. onu indirip MiFlash ile tekrar yüklemeye çalıştığımda Flash modem error hatası veriyor. Mi Pc Suite ile çözebilirmiyim diye düşündüm. Uygulama telefonu görmüyor. Daha önce unlock işlemi yapanlar bekleme süresi olmadan tekrar telefonu unlock edebiliyor diye bir yazı okudum. Miunlock indirip telefonu fastbootta bağladım. İlk adımda telefon doğrulaması tik alıyor, fakat ikinci adımda unlock işlemine geldiğinde geliştirici seçeneklerinden mi unlocku aktif edin diyor. Telefon açılmadığı için bu işlemi de yapamıyorum. Daha sonra yeni bir konu gördüm. Mitools uygulamasını kurup fastbootta bağladığımızda otomatik olarak sürümü tespit edip, indirip kurduğunu söylüyordu. Aynı işlemi yaptım. Telefonu görüyor uygun romu indiriyor uygulama. İndirme sonrası kurulum ekranına geçiyor telefon ekranında bu arada bir yükleme barı çıkıyor yükleme bittiğinde ise sonuç yine aynı. Telefon yeniden başlıyor ve Mi Recovery 3.0 ekranı beni karşılıyor. Alt kısımda ise bu versiyon yüklemeye uygun değildir.

Denediklerim çözüm yolları bunlar. Bunların dışında telefona donanımsal olarak müdehale etmeden çözüm önerisi olan varsa çok sevinirim.

Erhankaan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
Mi 8
Konular
22
Bootloader kilitini açarsan tüm sorunlar cözülür kardesim bende senin gectiğin yoldan gectim youtubeden bootolader kilit açma videolarini izle ve uygulamayi indir. Hesapini ve şifreni gir daha sora cihazi videodaki gibi bağlayip unlocked yapimini sağla... Ardindan son surum global romunu kur... İnsallah hesabin aklindadir kardesim yoksa sifirdan hesap acip 2 hafta beklemen lazim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Biraz uzun lutfen okuyun!!!

Evvelki gün twrp atiym dedim yaptiğima yapicağima pişman oldum ama sans eseri kendi cihazimi kurtardim arkadaslar... Oncelikle mi 8 cihazima tarifinizdeki twrp kurdum sora install kiskindan magisk seçerek swep yani kaydirarak yükledim buraya kadar hersey tamam sora cihazi yeniden baslattim sürekli twrp kismina geri geldi (not : miui 10 global surum kullaniyordum) sora panikleyip pcde onceden kalma miui 9 gobal stock romu tekrar telefona mi flash tool ile yükledim... Sorasinda cihaz bu sürümün eski olduğunu ingilizce cümle ile belirtip açmadi... sorasinda miui 10 global rom indirdim onu kurayim derken yanlislikla bl kilitini sildim... (Beni bi göt korkusu sardi tabi bu olay basladiğindan telefonu geri kurtarana kadar 5 saat sürdü) sora her turlu siteleri arastirdim... Taa çinlilerin kendi sayfalarindaki yorumlara kadar herseyi arastirdim... Bitanesi şunu yazmis telefonda china rom olan cihazlari gobal romla acamazsiniz... fabrika çikisi Global olan cihazlarida china rom ile acamazsiniz... Benim telefon yurt disindan geldiği icin bu kez china stabile rom indirmeye basladim mk saatte gece 2 oldu artik sabah 6da işe gidecem mk bende de bi huy var bozuk birseyim varsa yapmasan duzeltmeden uyuyamam... Neyse sorasinda şuna dikkat ettim telefonun bl kilitini sildiğini anladim cunku stock rom yukleyecem pc programinda released rom yaziyodu sorasinda pcde kurulu olan bootloader lock yani şu bl kilitini açipta 15 gun beklediğimiz program varya arkadaslar telefonu fastboot modundayken pcye baglayip ordan accound hesabimi ve şifremi girdim %100 oldu sora kiliti telefona aktardim... Sora miui 10 golbal stock romu tekrar ayarlayip telefona kurdum ve telefon duzeldi arkadaslar tabi gece 2 bucuk oldu rahatladim kurulumu bitirdim herseyi duzelttim sabaha kadar telefondaki uygulamalari guncellemeye biraktim... Tövbe ettim mk ama bi tecrube kazandim bl kiliti silinince artik ne yapicağimi biliyorum not: bl kilitinizi her zaman bi yere not edin saklayin lazim olucak kesinlikle... Ayrica cihazi baskasina satarsaniz bl kilitinide o şahisa verin nolur ne olmaz...

Bu başimdan geçen olay kardeşim

Son düzenleme:
Oyla:

Sametkilic61

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Samet
Cihazım
Red mi 5 plus
Konular
1
Bootloader kilitini açarsan tüm sorunlar cözülür kardesim bende senin gectiğin yoldan gectim youtubeden bootolader kilit açma videolarini izle ve uygulamayi indir. Hesapini ve şifreni gir daha sora cihazi videodaki gibi bağlayip unlocked yapimini sağla... Ardindan son surum global romunu kur... İnsallah hesabin aklindadir kardesim yoksa sifirdan hesap acip 2 hafta beklemen lazim

Bu başimdan geçen olay kardeşim
Öncelikle teşekkürler hocam. Üstte bunu denediğimi belirtmiştim. Ama siz söyleyince tekrar deneyeyim dedim. Kullanıcı adı ve şifremi biliyorum. Fakat unlock yapabilmek için ikinci aşamada telefonun ayarlar kısmından Mi Unlock kısmını aktif etmemi istiyor benden. Telefon mevcut durumda açılmadığı için bu ayarı yapamıyorum doğal olarak. Bahsettiğim ekran aşağıda mevcut.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

bagimsizadam

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Not2
Konular
0
Öncelikle teşekkürler hocam. Üstte bunu denediğimi belirtmiştim. Ama siz söyleyince tekrar deneyeyim dedim. Kullanıcı adı ve şifremi biliyorum. Fakat unlock yapabilmek için ikinci aşamada telefonun ayarlar kısmından Mi Unlock kısmını aktif etmemi istiyor benden. Telefon mevcut durumda açılmadığı için bu ayarı yapamıyorum doğal olarak. Bahsettiğim ekran aşağıda mevcut.
aynı sorundan ben de muzdaribim. Telefon note 8. ne yapacağımı şaşırdım

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Arkadaşlar herhangi bir çözüm bulabileniniz var mı? ya da bu soruna çözüm olabilecek bir durum varsa yardımcı olabilecek birileri? aynı sorunu yaşıyorum

Konu sahibine özelden ulaşın...

Oyla:

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Bazı kişiler Xiaomitool un ilk versiyonundan bahsediyorlardı.Onu deneyebilirsiniz.

Oyla:

uaydogan06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ümit
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
0
Arkadaşlar herhangi bir çözüm bulabileniniz var mı? ya da bu soruna çözüm olabilecek bir durum varsa yardımcı olabilecek birileri? aynı sorunu yaşıyorum

Not: Çözümü box ile rom attırmakta buldum, telefon global olmasına rağmen çin romuyla açılabildi.
Hala çin romunda mı kullanıyorsunuz ?

Oyla:

bagimsizadam

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Not2
Konular
0
Hala çin romunda mı kullanıyorsunuz ?
Bende de Çin romu ile cihaz açıldı. Ama imeiler 0 olduğu için kilit açma başvurusunda bulunamıyorum. Board id 2.9.0. Yardımcı olabilecek var mı. Orjinal Qcn yedeğim var. Ayrıca Twrp ile alınmış Efs yedeklerimde var

BL kilidi açılsın bana yeter

Oyla:

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Hocam bootloader kilidiniz açık mı ?
Bende de Çin romu ile cihaz açıldı. Ama imeiler 0 olduğu için kilit açma başvurusunda bulunamıyorum. Board id 2.9.0. Yardımcı olabilecek var mı. Orjinal Qcn yedeğim var. Ayrıca Twrp ile alınmış Efs yedeklerimde var

BL kilidi açılsın bana yeter

Oyla:
Üst Alt