Yardım Bootloader Kilidi Şebekeyi Kapattı

Security

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Mi Note3
Konular
3
Merhaba iyi forumlar.
XiaomiTool programı ile daha önce açık olan Bootloaderi kilitledim. Ancak kilitlendikten sonra şebeke gitti.
Wi-fi ağına bağlanıp geliştirici seçeneklerinden kilidi de açamıyorum. ''Ağa bağlandıktan sonra tekrar deneyin.'' hatasını alıyorum. Bu kilidi tekrar nasıl açabilirim? headbang~~headbang~~headbang~~

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
cihazda şuanda mi hesabı var mı
hesaplar kısmında

Oyla:

w00t

Gusto XIII
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Yani bu durumda biz migrostan güya garantili olarak aldığımız telefonları bir şekilde kilitlersek tekrar açamayacak mıyız BL ı?

Oyla:

Pegasus__

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Yani bu durumda biz migrostan güya garantili olarak aldığımız telefonları bir şekilde kilitlersek tekrar açamayacak mıyız BL ı?
Hocam konunun tam ortasına alakasız bir girişle daldınız. Migrostan aldığınız cihazın bl kilidi açık olmamalıdır.

Oyla:

TigerKHaN

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
Redmi Note 3
Meslek
Engineering Elektronic
Konular
3
Şuan telefonunuz aktif dimi. Ayarlara falan giriyorsunuz. Sadece şebeke yok.dogru anlamismiyim.

Eğer ki telefon ile daha once kayit olduysaniz
Vpn ile Çin sunucularina baglanip shangai sececen.
Yukarida attugin resimdeki kilit acmaya tiklayacan farkli bir uyari verecekdir zaten.
Vpn nin ismi aklima gelmedi gelince buraya ekleyecem.

Plex Vpn

Daha once ben bu vpn ile yaptim.

Bu apk yi kur. Çin sunucusunu seç.
Programi kullanmak icin yalan dan kayit ol.
Daha sonra baglanti saglaninca kilit acmaya tikla yukarıda attigin resimdeki yere

Son düzenleme:
Oyla:

w00t

Gusto XIII
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Hocam konunun tam ortasına alakasız bir girişle daldınız. Migrostan aldığınız cihazın bl kilidi açık olmamalıdır.
Aslında alakalı. Şöyle ki mi8 aldım migrostan ve global rom yüklemek için bl kilidini açmışlar. Bildiğin kutuyu ben açmama rağmen bl kilidi açık geldi. Kilidi kapamayı düşünüyordum ama cihaz brick oluyormuş. Yeni konu açmak için burada yazdım. Şu an mi8 bl kapatmaya çalışınca brick oluyormuş. İlerde bu sorun düzelince ve ben bl kilitlemek istersem. İlk kez Kendi üyeliğim ile açmadığım için bir daha açamayacak mıyım? Bunu merak etmiştim.

Oyla:

Pegasus__

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Aslında alakalı. Şöyle ki mi8 aldım migrostan ve global rom yüklemek için bl kilidini açmışlar. Bildiğin kutuyu ben açmama rağmen bl kilidi açık geldi. Kilidi kapamayı düşünüyordum ama cihaz brick oluyormuş. Yeni konu açmak için burada yazdım. Şu an mi8 bl kapatmaya çalışınca brick oluyormuş. İlerde bu sorun düzelince ve ben bl kilitlemek istersem. İlk kez Kendi üyeliğim ile açmadığım için bir daha açamayacak mıyım? Bunu merak etmiştim.

Evet haklısınız mi 8 için böyle bir durum mevcut. bu konu henüz kesin bir sonuca bağlanmadı. Zenex Hocamızın bu konuda daha fazla bilgisi mevcut. görünce bilgi verecektir.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Bootloader kilidini kapatmanızı hiçbir zaman önermem. Çin cihazlarına global rom kurulması için bl açık olması şart, bu durumda eğer bl kapatırsanız ve cihazınız çin cihazıysa brick olacaktır. İlerde çözülecek bir sorun da değil bu, mi nin politikası böyle.

Oyla:
Üst Alt