Rehber Bootloader Kilidi Kapalı Cihaza Rom Yükleme Rehberi [UNBRİCK]

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
merhabalar arkadaşlar telefonun adb ile bootloaderını kaldırmaya çalıştım ama telefon recovery modunda çalışıyor falan açılmıyor ve this miui is cant be installed this device tarzında mesaj alıyorum.

unlock yapmaya çalıştım olmuyor telefondan bir ayar yapmam gerekiyormuş fakat zaten telefonu açamıyorum.

ayrıca telefonun bootloaderını kaldırırken room yüklemedim. sadce adb ile direkt bootloader kaldırmaya çalıştım.
İlk mesajda önerilen yöntemi denediniz mi? Denediyseniz ve başarılı olmadıysa nasıl bir hata aldınız?

yunusdost34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Note 8
Konular
1
hayır
İlk mesajda önerilen yöntemi denediniz mi? Denediyseniz ve başarılı olmadıysa nasıl bir hata aldınız?

programları yükledim xiaomiadb programını açmaya çalıştığımda anında geri kapanıyor. ama rom indirmedim henüz, romu klasöre de atmadım. romsuz xiaomiadb programı açılmaz kapanıyor. romsuz yaptığım için mi?

2) bu arada bu işlemi yaparsam tamamen brick olabilir diye düşünüyorum.
3) bu arada ürün hakkında kısmında global yazıyordu ve telefon kaçak.

4) bu işlemleri stock rom ile yapabilir miyim?

5) global ve kaçak olan telefona global stock rom yüklersem sıkıntı olabilir mi? belki telefona gereken çin stock romu olabilir mi?

6) telefona uygun stock romu basıl bulabilirim? kaçak telefon ama global yazıyordu. çin stock rom mu yükleyeceğim yoksa global mi? ya da kaçak olup global görünüp çin olabilr mi telefon hakkında kısmında?

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
hayır

programları yükledim xiaomiadb programını açmaya çalıştığımda anında geri kapanıyor. ama rom indirmedim henüz, romu klasöre de atmadım. romsuz xiaomiadb programı açılmaz kapanıyor. romsuz yaptığım için mi?

2) bu arada bu işlemi yaparsam tamamen brick olabilir diye düşünüyorum.
3) bu arada ürün hakkında kısmında global yazıyordu ve telefon kaçak.

4) bu işlemleri stock rom ile yapabilir miyim?

5) global ve kaçak olan telefona global stock rom yüklersem sıkıntı olabilir mi? belki telefona gereken çin stock romu olabilir mi?

6) telefona uygun stock romu basıl bulabilirim? kaçak telefon ama global yazıyordu. çin stock rom mu yükleyeceğim yoksa global mi? ya da kaçak olup global görünüp çin olabilr mi telefon hakkında kısmında?

1) Hayır, xiaomiadb rom olmadan da açılmalı. Öncelikle bu sorunu çözmeniz gerekli. Cihazınızı recovery modunda bilgisayara bağladınız mı?

2) Evet olabilir kimse garanti veremez...

3) ?

4) Zaten stock romla yapmak zorundasınız.

5) Evet olabilir. Cihaz bilgisini vermemişsiniz.

6) Cihazınıza ait forum bölümünde mevcut. (Cihazınızı yazmadığınız için link veremiyorum)

Her şeyden de öte ADB ile bootloader kaldırmaya çalışmışsınız... En az bir gündür cihazınız bu halde, ilgili konuyu bulmuşsunuz fakat hala işlem yapmamış hatta tam olarak konuyu ve yorumları dahi okumamışsınız... Size verilen tavsiyeyi uygulamak yerine de daha fazla soru ile geliyorsunuz ancak hepsinin ve daha fazlasının cevabı hem konuda hem de forumda mevcut.

Belli ki araştırmayı ve uygulamayı pek sevmiyorsunuz. Araştırmadan işlem yapmanız halinde telefonunuza daha ciddi zararlar vermeniz çok daha büyük olasılık. Size daha büyük masraflar çıkartmadan bir telefoncuya götürün ve 10-15 dakikada ucuz bir şekilde cihazınızın problemi çözülsün, çok daha mantıklı olacaktır. Kendinize güveniyorsanız da öncelikle konuyu okuyun, işlemleri uygulayın ve sonuç alamazsanız destek talebinde bulunun.

saddasdasads

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adım
Cihazım
redmi note 9
Konular
0
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ERROR: Sideload error -> adb: failed to read command: No error

bazzrulz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mahir
Cihazım
xiaomi mi 9 se
Meslek
Broker/Owner
Konular
30
Bootloder kilidi kapali brick olmayan telefona yeni rom yuklemek mumkun mu ?

93589358

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehemet
Cihazım
mi10t
Konular
0
sürekli bu hatayı alıyorum miflash da hata veriyo buda telefon elimde kaldı resmen

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    985,2 KB · Görüntüleme: 63

Xxtens

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hamza
Cihazım
Note 9
Konular
7
ERROR: This rom cannot be installed, server code -> 2001, server message -> It's not allowed to upgrade to unofficial ROM package. hatası alıyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ERROR: This rom cannot be installed, server code -> 2001, server message -> It's not allowed to upgrade to unofficial ROM package. hatası alıyorum.
resmi rom istiyor sanırım ama resmi olanını nasıl bulacağım

Caine

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdulrezzak
Cihazım
samsung
Konular
0

10-12 dakikadır %68 de kaldı ve ilerlemiyor. Şu an telefonda MIUI yüklemesi 90.49% da kaldı. Bekliyorum, beklemeye devam mı etmeliyim?

ey.me1

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mehmet
Cihazım
Xiomi redmi 9t
Konular
7

10-12 dakikadır %68 de kaldı ve ilerlemiyor. Şu an telefonda MIUI yüklemesi 90.49% da kaldı. Bekliyorum, beklemeye devam mı etmeliyim?
Hallettiniz mi?
Merak ettim.

enes7ctn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
0
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

resmi rom istiyor sanırım ama resmi olanını nasıl bulacağım
Biraz zaman geçmiş, artık işine yarar mı bilmiyorum ama bağlatıdan resmi romlara ulaşabilirsin.

Üst Alt