Yardım Bootloader Kilidi Açma MIUI Unlock Status 10008 Hatası ve Çözümü

ticgiahboi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AHMET
Cihazım
mi note 3
Konular
6
iyi günler arkadaşlar ben blootloader ediyorum şimdi mi note 3 ancak 5 dk geçti %99 da kaldı bu işlem ne kadar sürer beklemelimiyim ? teşekkür şimdiden

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
çin dev romuna zaten geçtim üstat... daha sonra hesabımı aktif ettim... cihaz hesabımda bağlı görünmekte... ama geliştirici seçeneklerinden hesap ekle dedim zaman 2 dk. bekleyin hatası veriyor... vpn'lerin hepsini denedim olmadı... en son cihaz üzerindeki tarayıcıdan vpn ile mi Unlock sitesine başvurdum 10 gün dedi... daha sonra gece onay verilmiştir diye izin mesajı geldi ama... Unlock tool'dan yapınca başvuru yapın hatası vermekte...
Geçici bir sorun olabilir hocam daha önce bu sizin almış olduğunuz hata ile hiç karşılaşmadım bu sorunla bilgisi olan arkadaşlar varsa mesajını görüp cevap verecektir.

Oyla:

mknci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Samsung
Konular
0
bende 1 aydır uğraşıyorum mi note 2 ile ama hem hesap eklemede 2dk bekleyin uyarısı veriyor. hemde mi unlock üzerinde telefonu görmüyor. resimler aşağıda. çin developer romu güncelleyici üzerinden kurmayı denedim ama hata verdi. ne yapabilirim?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

thspeed

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgay Haluk
Cihazım
MI 5
Konular
2
ben bile 97'den beri bu işin içindeyim kaç tane mi'yi Unlock ettim bu yeni sistemde ne yaptımsa 2dk. hatasını geçemedim... geçmiş olsun... sakın xiatool ile çin rom'una geçipte benim gibi türkçeden olma :)

Oyla:

mknci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Samsung
Konular
0
bilgisayarı şimdi açtım son çare olarak xiamitool ile çin rom'una geçiş yapayım diyordum :) . ne yapmalı peki sence telefonun şarjından falan memnun değilim. lineage os rom yada başka bir rom a geçiş yapmak root etmek istiyorum. önceki telefonum olan samsung s4 ile ne kadar kolaydı bu işler günde 2 kez rom değiştiriyordum bazen :)

ben bile 97'den beri bu işin içindeyim kaç tane mi'yi Unlock ettim bu yeni sistemde ne yaptımsa 2dk. hatasını geçemedim... geçmiş olsun... sakın xiatool ile çin rom'una geçipte benim gibi türkçeden olma :)

Telefonun geliştici seçeneklerinden MI hesap'ınızı cihazla eşleştirmeniz lazım,xiaomi tool ile developer rom kurup MI hesap'ını cihazla eşleştirmeyi deneyin.
[doublepost=1518105652,1518105467][/doublepost]vpn ile çin bağlantısı yaparak çözeyim dedim ancak bölge seçeneklerinde çin yok bu arada. buda ayrı bir problem.

bilgisayarı şimdi açtım son çare olarak xiamitool ile çin rom'una geçiş yapayım diyordum :) . ne yapmalı peki sence telefonun şarjından falan memnun değilim. lineage os rom yada başka bir rom a geçiş yapmak root etmek istiyorum. önceki telefonum olan samsung s4 ile ne kadar kolaydı bu işler günde 2 kez rom değiştiriyordum bazen :)

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-02-08-08-52-44-239_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-02-08-08-52-44-239_com.android.settings.png
    62,9 KB · Görüntüleme: 44
Oyla:

thspeed

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgay Haluk
Cihazım
MI 5
Konular
2
ben hatta pc'den vpn ile Xiaomi Unlock sitesi girip başvuru yazdım... 10 gün süre verdi... daha sonra o gece izin verilmiştir diye mesaj geldi... ama nafile.. mi forumunda sordum... 10 gün sonra direk Unlock et dediler... cihazı ekleme yapmana gerek yok dediler... 10 günde ...10 gün... işte... 10 gün sonra olmaz ise o aradaki 1 hafta araştırmadan çabalamadan boşa geçmiş olacak... :(

Oyla:

mknci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Samsung
Konular
0
az önce xiaomitool u kurup nasıl birşey ona karıştırayım dedim. unlock butonu vardı tıkladım. klasik mi unlock programını açtı daha önce aktif değildi unlock butonu ilk kez aktif olduğunu gördüm tıkladım ancak resimdeki hatayı aldım.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    58,5 KB · Görüntüleme: 46
  • Ekran Alıntısı2.JPG
    Ekran Alıntısı2.JPG
    74,8 KB · Görüntüleme: 46
Oyla:

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
Bu 1008 için
Bende yaradı.

You can download the file here:
vpn_for_xiaomi_unlock.apk

Oyla:

thspeed

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgay Haluk
Cihazım
MI 5
Konular
2
1008 hatası için herhangi çin'e bağlanan vpn uygulaması yarıyor arkadaşlarımda test ettim... ama 2dk bekleyin hatası için bir yol bulamadım maalesef...

Oyla:

yasircpkn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yasir
Cihazım
Mİ9T
Konular
6
arkadaşlar bende minote 2 global beta 8.2.1 kullanıyorum. çin geliştirici romunuda denedim ama. geliştirici seçenekelerinden hesap eklemeye çalıştığımda doğrulanamadı 2 dakika bekleyin hatası alıyorum.sürekli yabancı forumlarıda dolaşıyorum ama önerdiklerim çözüm 1 hafta bekleyin tekrara deneyin. günde 1 defa hesap eklemeyi deneyin. bu hatanın şuanlık çözümü yok galiba. bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olabilirse memnun oluruz
[doublepost=1519029646,1518986061][/doublepost]Önyükleyici açma işlemi için Ultimate Solutions, % 50 oranında sıkıştı . Çoğu Xiaomi telefonunun Xiaomi Telefonları'nda " Aygıt Cari Hesapları Aygıttaki Hesap Bilgisinden Farklı Olarak Doğrulanamadı " hatası ile karşı karşıya . Burada, bu hataları atlayabilmeniz için bazı çözümlerimiz bulunmaktadır.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Hiçbir Xiaomi Akıllı Telefonu kilitli bootloader ile gelmediğinden, bazı telefonlar beklemektedir. Bunu yapmak için Xiaomi'den izin almalısınız ve ardından açılış yükleyicisinin kilidini açmak için Mi Unlock Tool'u kullanmanız gerekiyor. Aşağıda için uygun adım adım rehberini zaten paylaştık .

Şimdi, izin aldıktan sonra bootloader'ın kilidini açmaya çalışan en Xiaomi Phones kullanıcıları bununla yüzleşiyor Cihazın doğrulanamıyor veya işlem % 50 oranında sıkıştı . Hatanın çoğunlukla Redmi Not 4 , Redmi Not 3 kullanıcıları çoğunlukla karşı karşıya . Her ikisi de bu aygıtları sahibiyim, Redmi Not 3'de herhangi bir sorun olmadan bootloader'ın kilidini açtım ancak Redmi not 4 ile bu sorunu çözdüm.

Bu hatanın çözümümü için çabucak Googled ve bunun için az çözüm buldum. Forumlara ve geliştiricilere göz attığım zaman, bu sorundan kurtulmak için birçok farklı yöntem toplardım. Dolayısıyla, onlardan her yöntemi deneyin, biri sizin için% 100 emin çalışacaktır.

Post, Xiaomi aygıtlarının Bootloader'ın Kilidini Açma işlemi sırasında karşılaşılan Hata için aşağıdaki çözümleri içerir:

• Bootloader Kilidini Açma% 50 oranında sıkışmış.
  • Aygıt hatasını doğrulayamadı.
  • Cari Hesap, Aygıtta Hesap Bilgisi Hatasından farklı.
İpucu: Mi Flash Kilit Açma Aracı üzerinden kilidini açma sırasında sorunla karşı karşıya kaldıysanız onay aldıktan sonra lütfen 3-4 gün bekleyip tekrar deneyin. Hâlâ işe yaramazsa, tarafımızca verilen aşağıdaki yöntemi deneyin.Kişisel Danışma
İçindekiler [ ]

Xiaomi Telefonlarının Bootloader'ın Kilidini Açma Gerekliliği
  • Buraya bootloader'ın kilidini açmak için başvurun. ( Bağlantı )
  • ve Windows'unuza kurun.
  • Cihazınızı yeterince şarj edin.
  • ve OEM Kilidini . [ Zorunlu ]
Telefonunuzda USB Hata Ayıklama ve OEM Kilidini Açma Nasıl Etkinleştirilir?
Çoğu kullanıcı bootloader'ın kilidini açma işlemi sırasında bu sorunla karşı karşıya. USB Hata Ayıklamasını etkinleştirirler, ancak OEM Unlock (OEM Kilit Açma) düğmesini etkinleştirmeyi unuttular. Bu nedenle telefonunuzda Hem USB Hata Ayıklama hem de OEM Kilidi Açma özelliğini etkinleştirdiğinizden emin olun.

1. Gidin Ayarlar > Telefon Hakkında dokunun> MIUI Versiyon 7-8 kere. Bu, mobil cihaz üzerinde geliştirici seçeneğinin kilidini açacaktır.
  2. Tekrar Ayarlar'a dönün ve Ayarlar > Ek Ayarlar > Geliştiriciler seçenekleri'ne gidin .
  3. Şimdi, Seçeneklerden USB Hata Ayıklama ve OEM Kilit Açmayı Etkinleştirin.
"Aygıt Hatasını Doğrulayamıyor" veya Bootloader'ın Kilidini Açma Konusundaki Aşamaların% 50'sinde Sıkışması
Google'a girdiğinizde, bu hatayı atlamak için çeşitli yollar bulacaksınız. Aşağıda, bazı yöntemlerden bahsettik. Onları teker teker deneyin ve bunlardan birinin sizin için% 100 çalışacağından çok eminim.

Yöntem 1: Artık "Aygıt Onaylanamadı" Hatası Yok
Bu, çoğu kullanıcı için ve benim için de ilk yöntem ve bu iştir. Bu nedenle, ilk önce bu yöntemi deneyin ve çalışmazsa başka bir yöntemle gidin.

1) bootloader kilidini açma izinlerine başvurun . (Kilit açma için uygun bir neden belirlediyseniz, 2-3 gün içinde izin alacaksınız.)

2) Mi Flash Unlock Tool'u indirin ve bilgisayarınıza yükleyin. (Yukarıdaki Download Link yukarıda)

3) Kilit açma iznini vermek için kullandığınız hesapla oturum açtı. Ayrıca, e-posta yerine oturum açmak için cep telefonu numarasını kullandığınızdan emin olun .

4) Bilgisayardan En sevdiğiniz tarayıcıyı açın ve gidin . Cep telefonunuzla oturum açın. Cep telefonunuzda bir OTP gönderecektir. OTP'yi girin & Hesabınızı doğrulayın.

5) Başarılı bir oturum açtıktan sonra Bağlı cihazlar üzerine tıklayın. Aşağıdaki anlık görüntüye göz atabilirsiniz. Merak etmeyin, az Xiaomi cihazım var, dolayısıyla 4 Bağlı cihazları gösteriyor.

6) Şimdi, diğer tüm cihazları ve cep telefonlarını bu hesaptan kaldırın. Ayrıca, cihazınızın çevrimiçi gösterilip gösterilmediğini kontrol edin. Cihazınız çevrimiçi göstermiyorsa, Ayarlar > Senkronizasyon > Kapalı'ya gidin ve Senkronizasyonu etkinleştirin.

7) Ana Sayfadan " Cihaz bul" seçeneğini seçin & Cihazınızı bulun. Bu zorunlu bir adım değildir, ancak bu Mi Hesabınızın telefonla etkinleştirilmesinde size yardımcı olacaktır.

8) Şimdi, Arkanıza yaslanın ve 1-2 gün dinlenin. Mi Flash Unlock Tool'u açın ve aynı hesapla giriş yapın. Telefonunuzu Fastboot Moduna bağlayın ve kilit açma düğmesine basın.

Yureka! Xiaomi aygıtınızın önyükleyicisini başarıyla açtınız. Bu yöntem benim için geçerli. Eğer sizin için işe yaramazsa, aşağıda verilen başka bir yöntemi deneyebilirsiniz.

Yöntem 2 - Fabrika Sıfırlamasını Deneyin
Bu sefer Xiaomi Smartphone'unuzdaki verileri silmeyi deneyin ve ardından aşağıdaki numarayı kullanarak cihazınızın kilidini açmayı deneyin.

1) Önce, önemli dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun. Dahili depolama verilerini fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde kaybedeceksiniz. Bu nedenle, cihazınızı yedekleyin.

2) Fabrika Telefonunuzu sıfırlayın. Gidin Ayarlar > Ek Ayarlar > Yedekleme ve sıfırlama > Fabrika Verilerine Sıfırlama . Son olarak, fabrika verilerine sıfırlamak için " Telefonu Sıfırla " yı tıklayın .

3) İlk açılışta herhangi bir WiFi (Kablosuz ağ) ve Mi Hesabı kurmayın.

4) Kurulumdan sonra, şimdi Telefonunuzda USB Hata Ayıklama ve OEM Unlock özelliğini etkinleştirin.

5) Telefonu yeniden başlatın.

6) Kablosuz ağı kurun.

7) Geliştirici seçenekleri > Mi Kilidi aç durumuna gidin ve Hesap ekle'yi ve cihazı seçin, ardından mevcut Mi Hesabınızı ayarlayın. Her açılır pencereyi kabul etmek için sizden bazı izin isteyebilir.

8) Basitçe, hızlı açılış modunda cihazınızı yeniden başlatın ve cihazınızın kilidini açmayı deneyin.

Hesabınızı doğrulamanız gerekir . Bu yöntem bazı kullanıcılar için geçerlidir. Deneyin.

Yöntem 3 - Fastboot ROM'u Yavaşlatmayı Dene
Hala iki metodun üstünde başarılı olamadınız mı? Bu çözümü deneyin ve işinize yarayacaktır.

1) İlk olarak, cihaz dosyalarınızı yedekleyin.

2) Bu kullanarak cihazınızın Fastboot ROM'larını hızlıca uygulayın. Global Beta, Geliştiriciler veya Global Stable, Çin ROM'u.

3) ROM'u başarılı bir şekilde yanıp sönmeye başladıktan sonra ilk açılışta herhangi bir şey yapılandırmayın. Sadece dili seçin ve telefonunuzu kapatın.

Şimdi, Açma / Kapama düğmesini basılı tutarak Hızlı açılış moduna geçin.

4) Şimdi, Mi Flash Aracı Uygulamasını açın. Uygulamada Mi Hesabı ile oturum açın (Cep numarası ve şifresi ile oturum açmanız önerilir).

Bu çözüm çoğu kullanıcı için geçerlidir.

xiaomigeek sitesinden alıntıdır.

Oyla:
Üst Alt