Rehber Bootloader Kilidi Açarken Alınan Hatalar ve Çözümleri [Görsel Ekli]

wborland

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tobias
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Avukat
Konular
1
Bootloader açık olan Redmi Note 8 telefona fastboot tan miflash ile hindistan rom u kurdum.Yanlıslıkla "Clean and Lock" secenegi secili imiş rom u düzgün kurdu ancak bootloader tekrar kilitlendi. Mi Unlock Tool ile tekrar sorunsuzca açabilirmiyim aynı adımlarla ?

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Bootloader açık olan Redmi Note 8 telefona fastboot tan miflash ile hindistan rom u kurdum.Yanlıslıkla "Clean and Lock" secenegi secili imiş rom u düzgün kurdu ancak bootloader tekrar kilitlendi. Mi Unlock Tool ile tekrar sorunsuzca açabilirmiyim aynı adımlarla ?
Evet hocam, aynı Mi hesabı ile tekrardan Bootloader Kilidini açabilirsiniz.

brhtn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hhhhj
Cihazım
Note8 pro
Konular
0
daha yeni unlock işlemi yaptımda şimdi 168 saat yani 7 gün bekleyip tekrar mı bilgisayara bağlayıp kilidi açmam gerek? yoksa bana uyarı falan mı gelecek?Nasıl olcak?

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
daha yeni unlock işlemi yaptımda şimdi 168 saat yani 7 gün bekleyip tekrar mı bilgisayara bağlayıp kilidi açmam gerek? yoksa bana uyarı falan mı gelecek?Nasıl olcak?

Size bir uyarı gelmeyecek Hocam. Sürenin sonunda, giriş yaparak açacaksınız. Sabırsızlık yaparak sürekli denemeler yapmamaya çalışın, denemelerde yapılacak hatalar yüzünden süre uzayabilir. Bekleme sürecinde, güncelleme yapmayın, sim kartınızı çıkartmayın/farklı sim kartı takmayın. Mi hesabınızdan çıkış yapmayın. Mi hesabınızla yedek alın, senkronizasyon ve cihazı bul aktif kalsın.Geliştirici seçenekleri altından OEM kilidini açma ve USB hata ayıklama sekmesi açık kalsın. Kısacası bu süre zarfında sabırla beklemeniz, oluşabilecek sorunların önüne geçer.
Ayrıca bu rehberi inceleyerek bilgilerinizi tazeleyebilirsiniz.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hocam benim sıkıntımı yaşayan arkadaşlarda olabilir .Bazen Mi sunucularında yoğunluk olunca sistem %99 da kalıyor ve cihazda da uygulamada da tepki olmuyor bunun çözümü ise cihaz ile pc bağlantısını söküp kilit açılıp açılmadığını kontrol edip eğer açılmadıysa tekrar denemek birebir başıma gelen bir olay :) Bunu da ekleyebilirsiniz

Son düzenleme:

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hocam benim sıkıntımı yaşayan arkadaşlarda olabilir .Bazen Mi sunucularında yoğunluk olunca sistem %99 da kalıyor ve cihazda da uygulamada da tepki olmuyor bunun çözümü ise cihaz ile pc bağlantısını söküp kilit açılıp açılmadığını kontrol edip eğer açılmadıysa tekrar denemek birebir başıma gelen bir olay :) Bunu da ekleyebilirsiniz
Teşekkürler hocam, konuya ekledim hi~~

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Teşekkürler hocam, konuya ekledim hi~~
Rica ederim hocam başıma geldiğinde anlık bir kalp çarpıntısı geçirmiştim malum dışarı çıkamıyoruz telefon brick olacak korkusu ile ne yapacağım derdine düşmüştüm ancak çözümü çok basitmiş benimle aynı duruma düşen arkadaşlar hiç olmazsa hemen çözüm yolunu öğrenmiş olurlar :)

brhtn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hhhhj
Cihazım
Note8 pro
Konular
0
Size bir uyarı gelmeyecek Hocam. Sürenin sonunda, giriş yaparak açacaksınız. Sabırsızlık yaparak sürekli denemeler yapmamaya çalışın, denemelerde yapılacak hatalar yüzünden süre uzayabilir. Bekleme sürecinde, güncelleme yapmayın, sim kartınızı çıkartmayın/farklı sim kartı takmayın. Mi hesabınızdan çıkış yapmayın. Mi hesabınızla yedek alın, senkronizasyon ve cihazı bul aktif kalsın.Geliştirici seçenekleri altından OEM kilidini açma ve USB hata ayıklama sekmesi açık kalsın. Kısacası bu süre zarfında sabırla beklemeniz, oluşabilecek sorunların önüne geçer.
Ayrıca bu rehberi inceleyerek bilgilerinizi tazeleyebilirsiniz.
hocam peki sabırsızlık derken yani 7 günden öncede açılma ihtimali var mı kilidin?

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular