Rehber Bootloader Kilidi Açarken Alınan Hatalar ve Çözümleri [Görsel Ekli]

rednexi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İskender
Cihazım
Xiaomi Mi10
Konular
0
Selamlar, bendeki sıkıntı mi unlock programında değil. Telefonda kilidi açarken ağa bağlanıp tekrar deneyin şeklinde uyarı veriyor. Tel de sim kart takılı ve internet bağlantısı da var.

Erhankarakus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erhan karaku
Cihazım
Mi 10 T
Konular
1
Abiler Mi hesap iliskilendirmeye calistigimda bu hatayi aliyorum aga baglanin ve tekrar deneyin cihaz 12 t pro miu 14 var resimde hatada gorunuyor.

Baska mi hesab denedim
Kapattim actim
Cihazi bul kapali
Sim kart takili ve diger tum internetteki islemlerimi yapabiliyorum video izleme vs
Sim kart cikarip taktim olmadi
Sorun basina gelen bilen varmı?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Selamlar, bendeki sıkıntı mi unlock programında değil. Telefonda kilidi açarken ağa bağlanıp tekrar deneyin şeklinde uyarı veriyor. Tel de sim kart takılı ve internet bağlantısı da var.
Benimde ayni çözebildinizmi?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-06-23-00-35-39-688_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-06-23-00-35-39-688_com.android.settings.jpg
    511,1 KB · Görüntüleme: 7

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
hattında internet varmı veya başka bir hat takıp dene cihazda vpn varsa o da sorun cıkarabilir aklıma bunlar geliyor

Erhankarakus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erhan karaku
Cihazım
Mi 10 T
Konular
1
Abiler Mi hesap iliskilendirmeye calistigimda bu hatayi aliyorum aga baglanin ve tekrar deneyin cihaz 12 t pro miu 14 var resimde hatada gorunuyor.

Baska mi hesab denedim
Kapattim actim
Cihazi bul kapali
Sim kart takili ve diger tum internetteki islemlerimi yapabiliyorum video izleme vs
Sim kart cikarip taktim olmadi
Sorun basina gelen bilen varmı?

Benimde ayni çözebildinizmi?
Sorun kendi kendine bugun duzeldi xiaomi kendisinden kaynakli sanirim

mhmtkrknn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
mi 11 lite
Konular
0
Bootloader kilidi açılırken çoğu kez hata alınabiliyor :) Son zamanlarda ise bu sorunla ilgili oldukça fazla konu açılmaya başladı. Faydalı olması adına bende bu konuyu açma gereksimi duydum :)
Bootloader kilidininin nasıl açılacağı hakkında bilgi için bu konuyu inceleyebilirsiniz. Bütün Xiaomi cihazlarda Bootloader Kilidi açma işlemi aynıdır.
Bootloader kilidini açık veya kapalı olduğunu kontrol etmek için bu konuyu inceleyebilirsiniz.

Önemli İpuçları
Bootloader kilidini açılırken bütün verileriniz silinecektir. Verilerinizi yedekleyi unutmayınız.
Bootloader kilidini için başvurudan süre aldıktan sonra Mi Hesabınızdan çıkış yapmamalısınız. Belirtilen süre sıfırlanabilir.
Delta servis dışında garantiniz devre dışı kalacaktır.

-------------------------------------------------------------

Bootloader kilidini açarken Unlock butonu gelmiyor ise gerekli Driverleri yüklediğinizden ve USB Hata ayıklama açık olduğundan emin olunuz. Telefonu USB 2.0 portuna takmayı deneyin. Bu işlemelere rağmen Mi Unlock telefonu görmüyorsa farklı bir Mi Unlock sürümünü deneyebilirsiniz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu bir hata değildir. Xiaomi güvenlik amaçlı ilk defa kilidi açarken 72,180 veya 720 saat beklemeniz gerektiği belirtiliyor. Bu süreyi beklemekten başka bir çözüm yok maalesef.Beklemeniz gerektiğini bildiren uyarı mesajını aldıktan sonra cihazınızı bilgisayarınızda ayırıp, açabilir, normal şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bu hata ise Amd işlemcili bilgisayarlarda yaşanabiliyor. Farklı bilgisayar ile denemelisiniz.

Mi Hesabından çıkış yapıp tekrardan girmelisiniz.

Sunucularda yoğunluktan dolayı kilit açma işlemi %99'da kalabiliyor.
Cihazın bilgisayar ile bağlantısını kesip kilit açılıp açılmadığını kontrol edip eğer açılmadıysa tekrardan Bootloader Kilidini denemelisiniz.

Bu hatada telefonu yeterli süre kullanmadığınızı yazıyor. Farklı Mi Unlock sürümü ile sorunu çözebilirsiniz.

Hesabınız bir telefon numarası ile ilişklili değil hatası alıyorsunuz. Aşağıdaki bağlantıdan Mi hesabınıza giriş yapın ve hesabınızın ayarlarından telefon numarası ekleyiniz.

Kilidini açmaya çalıştığınız cihazın 627****463 numaralı Mi Hesabına ait olduğu ve cihazın sahibi olan bu hesap tarafından kapatıldığı belirtilmiş. Cihazı yeni satın aldıysanız derhal iade etmenizi ve bulunduğunuz şehirdeki güvenlik güçlerine haber vermenizi tavsiye ederim. Cihaz bir başkasına ait görünüyor ve bu kişi cihazı uzaktan kapatmış muhtemelen çalıntı bildiriminde de bulunmuştur. @cantara hocamdan alıntıdır.

Bu hatada ise Mi Hesabınızdan çıkış yapıp tekrardan giriniz. Ek olarak farklı Mi Unlock sürümünü deneyebilirsiniz.

Mutlu Son :)

miu hesaptan çıkış yapıp nasıl deniycem anlamadım

Üst Alt