Yardım Bootloader / Backup Sorunu

Ghost_Blue

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Blue
Cihazım
mi 8 lite
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 11.0.5 - Android 9
Telefon Modeli
XIAOMI MI 8 LITE
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhabalar, Xiaomi Mi 8 Lite telefonumda bootloader kilidini açmak istiyorum ama bunun için program tüm verilerin silineceğini yazıyor.

Telefondan backup almayı denedim ama 60 tane uygulamanın 17 tanesini ancak alıyor ayrıca resim müzik vs de almıyor.

PC suite ile de denedim ama o da düzgün çalışmadı.

Telefonun sistem imajını almanın bir yolu var mıdır Windows'da ki gibi ya da bootloader kilidini açmanın kolay bir yolu?

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Bazen alınan backupların gerek kullanıcı hatalarından gerekse proğram hatalarından dolayı yetersiz kaldığı, alının backupın kısmen de olsa işe yaramadığı olabiliyor.
Bu yüzden;
1- Rehber'in eğer senkronize şekilde gmail hesabına bağlı ise zaten sorun yok, değil ise kişi rehber listenizi dış ortama export etmenizde yarar var.
2- Telefondaki tüm medya ve diğer dosyalarınızı dış ortama kopyalayınız.
3- Telefonda kullandığınız uygulamaların kullanılan backup/restore uygulamalarından birisiyle yedeğini alınız.
Eğer telefonunuzun BL kilidi açık ise işe yarar, açık değil ise en azından kullandığın uygulamaların listesini almış olursunuz ve bunların yedek alınan apk uzantılarını telefonunuza geri yükleyebilirsiniz. Ancak ayarları olmayabilir.

Ayrıca, aşağıdaki konuyu incelemenizde de yarar var.
Muhtelif yedekleme metodları | MIUI Türkiye Forumu

Oyla:

Ghost_Blue

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Blue
Cihazım
mi 8 lite
Konular
1
Bazen alınan backupların gerek kullanıcı hatalarından gerekse proğram hatalarından dolayı yetersiz kaldığı, alının backupın kısmen de olsa işe yaramadığı olabiliyor.
Bu yüzden;
1- Rehber'in eğer senkronize şekilde gmail hesabına bağlı ise zaten sorun yok, değil ise kişi rehber listenizi dış ortama export etmenizde yarar var.
2- Telefondaki tüm medya ve diğer dosyalarınızı dış ortama kopyalayınız.
3- Telefonda kullandığınız uygulamaların kullanılan backup/restore uygulamalarından birisiyle yedeğini alınız.
Eğer telefonunuzun BL kilidi açık ise işe yarar, açık değil ise en azından kullandığın uygulamaların listesini almış olursunuz ve bunların yedek alınan apk uzantılarını telefonunuza geri yükleyebilirsiniz. Ancak ayarları olmayabilir.

Ayrıca, aşağıdaki konuyu incelemenizde de yarar var.
Muhtelif yedekleme metodları | MIUI Türkiye Forumu

Bu linkte bilgiler silinmeden bootloader açma yöntemleri var şöyle ki;
Mi uygulamasıyla kilit açın uygulamadaki reboot tuşuna basmadan
Fastboot uygulamasıyla loader yükleyin vs gibi adımlar var

Bir diğeri de kilit açıldıktan sonra telefonu elle kapatın demiş bu yöntemler işe yarar mı sizce?

Oyla:

Ghost_Blue

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Blue
Cihazım
mi 8 lite
Konular
1
Riske atmadım yedekledim zaten unlock yaptıktan sonra ben tuşa basmadan otomatik reboot attı linktekileri sakın denemeyin.

Oyla:

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Riske atmadım yedekledim zaten unlock yaptıktan sonra ben tuşa basmadan otomatik reboot attı linktekileri sakın denemeyin.
Kesinlikle bende de aynı olmuştu . Tuşa basmaya bile fırsat vermiyor

Oyla:
Üst Alt