Soru Bootloader açılırsa garanti biter mi?

de68

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
De
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
5
Cihazımın garantisi bitmedi. Bootloader kilidini açarsam garanti sona erer mi? Sonra bootloader kilidini kapatırsam garanti devam eder mi?

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.180
Evet, Xiaomi cihazınızın garanti koşulları, bootloader kilidinin açılması ile ilgili bir kısım içerir ve bu nedenle bootloader kilidini açmanız garanti sürecinin sona ermesine neden olabilir.

Bootloader kilidini açmanın, cihazın orijinal yazılımında değişiklik yapmanızı ve özelleştirmeler yapmanızı sağladığı için, cihazın normal işleyişi ile ilgili olası sorunlarda Xiaomi teknik servisinin yardımını almanız zorlaşabilir. Bu nedenle, Xiaomi, bootloader kilidinin açılması sonrası cihazınıza yönelik herhangi bir garanti hizmeti sunmayabilir.

Bununla birlikte, Xiaomi cihazlarında bootloader kilidini tekrar kapatmak mümkündür. Eğer bootloader kilidini açtıktan sonra cihazınıza özgün yazılımı geri yüklerseniz ve bootloader kilidini tekrar kapatırsanız, cihazınızın garanti koşulları yeniden geçerli olabilir. Ancak, bu durumda bile Xiaomi cihazınızın yazılımında yapılan değişikliklerin olası sonuçlarından sorumlu olmayabilir.

Sonuç olarak, bootloader kilidini açmadan önce, cihazınızın garanti koşullarını dikkatlice okumanızı ve riskleri dikkate alarak karar vermenizi öneririm. Ayrıca, cihazınızın garanti koşullarının neleri kapsadığı ve ne kapsamadığı konusunda Xiaomi teknik servisinden de ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Montague1

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Redmi Note10Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Cihazımın garantisi bitmedi. Bootloader kilidini açarsam garanti sona erer mi? Sonra bootloader kilidini kapatırsam garanti devam eder mi?
Kilidi tekrar kapatıp stock Roma dönerseniz sorun olmaz. Bu şekilde kilidi kapayıp servise gönderirseniz bir problem teşkil etmeyecektir, bizzat yaşadım servise gönderdim sorun olmadı.

raifcevherliol

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
raif
Cihazım
12T
Konular
18
acabilirsin ben 2017den beri xiaomi kullaniyorum surekli bootloader acarim suan 12tye gectim 7gun dolmasini bekliyorum bugune kadar kac kez bootloader acik garantiye gonderdim hic bir zaman bunu sorun yapmadilar hatta en son cc9pro ekran degisimi yapildi garanti kapsaminda son 2 ay kala ghosting kaynakli

Üst Alt