Soru Bootlap Sonrası Twrp Atma sorunu

hpgdisco

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
okan
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
2
Merhabalar, cihaz Android 10 ,Hindistan modeli, Global versiyon yüklüydü.Cihaza kalıcı TWRP ve Root yaptım, ardından fazla olarak gördüğüm sistem uygulamalarını sildim.Büyük ihtimal bu sırada yanlış bir uygulamayı sildim.Cihaz açılıp ana ekrana geliyor 2 saniye sonra tekrar logo ekranına gelip tekrar ana ekrana gelip en sonda TWRP moda geçiyor.TWRP'den format yaptım bu seferde kurulum ekranında aynsını yapıp TWRP'ye atmakta,FASTBOOT moda geçirebiliyorum.Cihaza imei atılmış, imei silinmeden cihazı açabilecek yol bilen var mı ?

hpgdisco

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
okan
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
2
Cevaplar için teşekkürler SerseristyLe
olduğu linkleri indiriyorum,yükleme için gerekli talimatları bekliyorum.

Oyla:

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Dediğim gibi müsait olunca talimatları yazacağım bende aynı cihazı kullanıyorum cihazın içinden geçtim tavsiyem en son miu12 kurun kafanız rahat olsun stabil ayrıca
Custom rom tavsiyeniz nedir acaba stock sıkıcı olmaya başladı

Oyla:

hpgdisco

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
okan
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
2
Dediğim gibi müsait olunca talimatları yazacağım bende aynı cihazı kullanıyorum cihazın içinden geçtim tavsiyem en son miu12 kurun kafanız rahat olsun stabil ayrıca
Bekliyorum hocam Miu 12 için genel olarak pek memnun değiller gibi herkes çabuk şarjı bitirdiğinden yakınıyor.

Oyla:

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Custom rom tavsiyeniz nedir acaba stock sıkıcı olmaya başladı
Custom rom miu tabanlı yok doğru düzgün tavsiye edemiyorum ne yazık ki custom rom olarak pek developerin ilgisini çekmedi note 8 pro o yüzden aosp tabanlı kullanmadığım için cs rom tavsiye edemiyorum ama MIUI 12 güzel root atıp işe yaramaz uygulamaları dondurup xposed kurup greenify kullanınca batarya bayağı fark ediyor sabah 7de şarjdan çektim forumda gezin bugün ortalama 1 saat telefon konuşması Facebook izlediğim videoları vs saymıyorum şarj %71 tamam çok süper diyemem ama Bir çok stabili yani Kararlı firmware ile aynı seviyede hemen hemen miui12 benim düşüncem bu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cevaplar için teşekkürler SerseristyLe
olduğu linkleri indiriyorum,yükleme için gerekli talimatları bekliyorum.
Merak etmeyin ilerleyen saatlerde yazacağım

Dosyalar indiyse ikisinide ayrı yerel disk C içine klasör açıp rardan çıkarın
Örneğin birine
"Flashtool"
Diğerine
"Firmware" adında iki ayrı klasör açıp içine atın
Düşük boyutlu olanı flashtool klasörüne yüksek boyutlu olanı firmware klasörüne atın klasör adlarında kesinlikle boşluk olmasın bu önemli ve C de olmasida önemli hata verebilir aksi takdirde

Yukarıda dediklerimi yaptınız diye düşünerek devam ediyorum
Flashtoolu çalıştırın size driver yukleme seçeneği olur kabul edin ve driver yuklenene kadar bekleyin sonrasında uygulama yani flash tool ekranında sol üstte select yazısını tıklayıp yerel disk C içine oluşturduğunuz firmware klasörünü seçiniz.
Telefonu kapatin ses kısmaya basılı tutarak açın ekrana fastboot ekranı gelir pcye bağlayın.
Flashtoolun sağ üstte "refresh" yazısı var onu tıklayın ekranda cihazı gösterir.
En önemlisi sag altta işaretli seçenekler var onu clean all yapın mutlaka size resim ekliyorum bendeki eski sürüm olabilir ama clean all seçeneği her sürümde var flashtool un onu mutlaka seçin sonrasında flash butonu var sağ üstte onu tıklayın kurulum başlar

Şunu eklemek istiyorum Windows 7de bu işlemler sorunsuz oluyor ama win 8 ve win10 da sorun yaşayan çok var varsa işlemleri Windows 7 pcye uygulayınız

Ekli dosyalar

• images (3).jpeg
    images (3).jpeg
    16,5 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:
Oyla:

hpgdisco

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
okan
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
2
Birazdan işlemlere başlıyorum.

Oyla:

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Custom rom miu tabanlı yok doğru düzgün tavsiye edemiyorum ne yazık ki custom rom olarak pek developerin ilgisini çekmedi note 8 pro o yüzden aosp tabanlı kullanmadığım için cs rom tavsiye edemiyorum ama MIUI 12 güzel root atıp işe yaramaz uygulamaları dondurup xposed kurup greenify kullanınca batarya bayağı fark ediyor sabah 7de şarjdan çektim forumda gezin bugün ortalama 1 saat telefon konuşması Facebook izlediğim videoları vs saymıyorum şarj %71 tamam çok süper diyemem ama Bir çok stabili yani Kararlı firmware ile aynı seviyede hemen hemen miui12 benim düşüncem bu

Merak etmeyin ilerleyen saatlerde yazacağım

Dosyalar indiyse ikisinide ayrı yerel disk C içine klasör açıp rardan çıkarın
Örneğin birine
"Flashtool"
Diğerine
"Firmware" adında iki ayrı klasör açıp içine atın
Düşük boyutlu olanı flashtool klasörüne yüksek boyutlu olanı firmware klasörüne atın klasör adlarında kesinlikle boşluk olmasın bu önemli ve C de olmasida önemli hata verebilir aksi takdirde

Yukarıda dediklerimi yaptınız diye düşünerek devam ediyorum
Flashtoolu çalıştırın size driver yukleme seçeneği olur kabul edin ve driver yuklenene kadar bekleyin sonrasında uygulama yani flash tool ekranında sol üstte select yazısını tıklayıp yerel disk C içine oluşturduğunuz firmware klasörünü seçiniz.
Telefonu kapatin ses kısmaya basılı tutarak açın ekrana fastboot ekranı gelir pcye bağlayın.
Flashtoolun sağ üstte "refresh" yazısı var onu tıklayın ekranda cihazı gösterir.
En önemlisi sag altta işaretli seçenekler var onu clean all yapın mutlaka size resim ekliyorum bendeki eski sürüm olabilir ama clean all seçeneği her sürümde var flashtool un onu mutlaka seçin sonrasında flash butonu var sağ üstte onu tıklayın kurulum başlar

Şunu eklemek istiyorum Windows 7de bu işlemler sorunsuz oluyor ama win 8 ve win10 da sorun yaşayan çok var varsa işlemleri Windows 7 pcye uygulayınız
Hangi uygulamaları kaldırmalıyım ve xposed ile hangi modülleri yüklemeliyim

Hangi uygulamaları kaldırmalıyım ve xposed ile hangi modülleri yüklemeliyim
Ve alttaki sanal tuşların şeklini nasıl değişebilirim samsung tarzı nasıl yapabilirim mesela

Oyla:

hpgdisco

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
okan
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
2
SerseristyLe verdiği linkten indirdim Romu fakat şuan hata almaktayım onları aşmaya çalışıyorum.Rom tek parça dosyamı olacak yoksa birden fazla mı olması lazım ? Bende rardan tek image dosyası olarak çıktı.

Yardım lazım Romu seçmek istediğimde "couldn't find script" hatası veriyor.Romu winrar ile çıkarınca tek image dosyası olarak geldi bende 7zip ile imageyi açıp içendikleri bir klasöre koydum.Ama her iki şekilde de hata vermekte.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    75,9 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:
Oyla:

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
SerseristyLe verdiği linkten indirdim Romu fakat şuan hata almaktayım onları aşmaya çalışıyorum.Rom tek parça dosyamı olacak yoksa birden fazla mı olması lazım ? Bende rardan tek image dosyası olarak çıktı.

Yardım lazım Romu seçmek istediğimde "couldn't find script" hatası veriyor.Romu winrar ile çıkarınca tek image dosyası olarak geldi bende 7zip ile imageyi açıp içendikleri bir klasöre koydum.Ama her iki şekilde de hata vermekte.
Windows 10 mu üstadım pc?

Hepsini dosyaya çıkarın z7 dosyasından bu şekilde firmware klasörüne çıkarın dedim resme bakın
Flashtoolda firmware klasörünü seçin klasör içine girmeden

Sorun hala devam ediyor ise kurulumda yani ya driver yada Windows 7 olmadığı için böyle yapıyor Windows 7de bu işlemi note 8 pro cihazıma defalarca yaptım firmware kurdum yani soft brick yaptıkça

Ekli dosyalar

• 1536339902112.png
    1536339902112.png
    56 KB · Görüntüleme: 5
Oyla:

hpgdisco

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
okan
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
2
Yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.Uğraştırsa da Flash'lamayı başardım,cihaz açıldı şuan.Fakat sizin verdiğiniz linkteki romdan Android 9 çıktı bir sorun olur mu ?

Android 10 sürümüne geçtim fakat şuan yalnız acil aramalarda telefon şebeke gelmiyor IMEI duruyor bir çözümü var mıdır ?

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt