Rehber Bonusflaş vb. Bankacılık Uygulamalarını ROOT'tan Gizleme (DİĞER TÜM YÖNTEMLER İŞE YARAMADIYSA - SON ÇARE!)

tct123_gs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahsin
Cihazım
Tissot & Tulip
Meslek
Öğrenci
Konular
24
Yöntem halen güncel mi bilmiyorum ancak hatasız uyguladım. Ardından bonus flash açılıyor evet ancak hesap hareketleri ekranında uygulama hata veriyor. Misal ticket kart uygulaması hiç açılmıyor. Sanırım paketlerin güncellenmesi gerekiyor ve güncelleme almamış.
Bunu yakın zamanda deneyeceğim.

yuemyaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yunus emre
Cihazım
mi 9t
Konular
1
Herhangi root uyarısı almamakla birlikte kısıtlamaya sebep olmayan aşağıdaki infoyu geçmekte BonusFlaş (Cihaz Mi9T-Android12), çok teşekkür ederim hocam ilaç gibi geldi vallahi.

Ekli dosyalar

• 1639002761815.png
    1639002761815.png
    101,3 KB · Görüntüleme: 70

sqypol

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
mi max 2
Konular
2
Dediğiniz şekilde yaptim, bonusFlash artik aktif sekilde uyarisiz çalıştı

ibere

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
5s plus
Konular
8
world mobilde artik ise yaramiyor

ukayl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9 Pro
Konular
10
Ben magisk i kaldırdım kurtuldum. İkide bir onunla uğraşacak değilim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben magisk i kaldırdım kurtuldum. İkide bir onunla uğraşacak değilim.

Virusman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Mi 10t
Konular
0
Merhabalar. Direkt konuya girmek istiyorum. Çünkü bu sorun ile baya bir uğraştım ve zaman kaybettim. Daha fazla zaman kaybetmeden sizlere de aktarmak istiyorum. Bunu Bonusflaş üzerinden anlatacağım. Çünkü sorun yaşadığım tek bankacılık uygulaması buydu. Her girişimde SMS geliyordu telefona ve ben bunu istemiyordum. Diğer uygulamalar üzerinde deneyebilirsiniz.

Öncelikle bu yöntemi eğer diğer yöntemleri deneyip olumsuz sonuç aldıysanız denemenizi öneririm. Ya da ilk olarak bunu deneyebilirsiniz. Herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Sadece ben bu yöntemle çözebildim. Tercih size kalmış. Başlıyoruz. :)

Safetynet'inizin geçtiğini, Magisk Hide kısmından Play Store, Play Hizmetleri ve Bonusflaş'ı gizlediğinizi, Magisk Manager uygulamasını gizleyerek başka bir uygulama olarak gösterdiğinizi varsayıyorum. Unutmayın Selinux ise Enforcing olmalı. En azından bende böyleydi. Eğer bütün bunlar tam değilse yorum olarak belirtin. Tam ise o halde başlayalım.

İlk olarak Magisk Reposu'ndan Riru'yu indirip kuruyoruz ve yeniden başlatıyoruz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu sefer Riru MomoHider'ı indiriyoruz ve dahili depolamadan modülümüzü ekleyip kuruyoruz. Tabiki yeniden başlatıyoruz.

Son olarak uygulamasını indiriyoruz. İndirdikten sonra terminale girip "su" komutu ile root izni veriyoruz. Ardından sırayla tek tek şu komutları veriyoruz.

touch /data/adb/modules/riru_momohider/config/isolated

touch /data/adb/modules/riru_momohider/config/setns

touch /data/adb/modules/riru_momohider/config/app_zygote_magic

touch /data/adb/modules/riru_momohider/config/initrc

Bütün komutları yazdıktan sonra yeniden başlatıyoruz. Hayırlı olsun. :)

NOT: Yeniden başlattıktan sonra banka uygulamasının verilerini temizlemeniz önerilir.

VİDEO

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Mİ10T için yaptım oldu, emeğiniz için teşekkür ederim.

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
tct123_gs işlemleri yaptım çözüm sağlayamadığım bonusflaş artık çalışıyor NFC ile ödemede de sorun olmadı emeğinize teşekkür ederim. Lakin bir sorunum var magisk manager 23 kullanıyorum ve masik app yi gizleme çalışmıyor sadece, yeni ikonu oluşturup kalıyor tıklanmıyor yeni ikon. Karşıdan apk yı indirip kuramıyor server erişimini kapamış olabilirler diye düşündüm. Buna bir çözüm arıyorum ama henüz bulamadım.

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
tct123_gs işlemleri yaptım çözüm sağlayamadığım bonusflaş artık çalışıyor NFC ile ödemede de sorun olmadı emeğinize teşekkür ederim. Lakin bir sorunum var magisk manager 23 kullanıyorum ve masik app yi gizleme çalışmıyor sadece, yeni ikonu oluşturup kalıyor tıklanmıyor yeni ikon. Karşıdan apk yı indirip kuramıyor server erişimini kapamış olabilirler diye düşündüm. Buna bir çözüm arıyorum ama henüz bulamadım.
Magisk 24.1 güncellemesi geldikten sonra başladı bu sorun. Uygulamayı 24.1'e güncelleyip sonrasında magisk'i de 24.1'e güncelleyin, magisk app gizleme sorunu çözülüyor. Magiskhide yerine denylist var, uygulamaları oradan seçiyorsunuz.

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Magisk 24.1 güncellemesi geldikten sonra başladı bu sorun. Uygulamayı 24.1'e güncelleyip sonrasında magisk'i de 24.1'e güncelleyin, magisk app gizleme sorunu çözülüyor. Magiskhide yerine denylist var, uygulamaları oradan seçiyorsunuz.
Konun amacıda 24 ile çözülemeyen bonusflaş sıkıntısını çözmek ve çözülüyor da ama manager gizlemede patladık bu sefer. 24 deki deny list bonusflaş için çare olmuyor. Şöyle bir şey yaptım 23 manager uygulamasını kaldırıp 24 kurduğumda manager gizleme çözülüyor ve eskiden kalan magis hide aktif kalıyor ama o liste yenisinde olmadığından bir şey ekleyip çıkarılamıyor.

Gözlemlediğim şu; Bonusflaş manager app kontrolü yapmıyor aynı şekilde garanti bankası ve yapıkredi uygulamaları da yapmıyor ama edenred ticket uygulaması manager e bakıp root u anlıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam sizin yöntemle artık uygulamlar rootlu oldugunu anlayamıyor telefonun ve hiçbir uyarı ekranı gelmiyor banka uygulamalarını açınca.
axess, bonus vs..

Ama,

Hiçbiri için NFC çalışmıyor , pos cihaza okutunca dıt dıııt ses geliyor ve başka chip veya kart okutunuz gibi bir hata yazıyor cihazın ekranında.
sadece bir uygulama olsa ona yogunlaşırım ama bonus axess vakif 3ü de öyle yaptı.
NFC sorunu için banka uygulamasına girip mobil temazsız ödeme kısmında kullanacağınız kartı yeniden aktif etmeniz gerekebilir. Çünkü safetynet fix ile cihaz tanımı değişiyor ve uygulama bunu farkedip zaten size sms ile yeniden cihaz kaydı yapıyor bundan dolayı NFC kısmını da yeniden tanımlamanız gerekebiliyor.

Üst Alt