Rehber Bonusflaş vb. Bankacılık Uygulamalarını ROOT'tan Gizleme (DİĞER TÜM YÖNTEMLER İŞE YARAMADIYSA - SON ÇARE!)

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

tct123_gs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahsin
Cihazım
Tissot & Tulip
Meslek
Öğrenci
Konular
24

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
Magiskhide'dan banka uygulamalarını gizlediniz değil mi?
Bu konu nasıl arkalarda kalır Hayret ettim sonunda çözüm oldu sayenizde, amaa

Termux komutlarından sonra yeniden başlattığımda Telefon açıldı ama dokunmatik kendi kendine bir yerlere tıklıyor du Çok ilginçti, zorla telefonu kapatabildim, yenidrn açılınca sorun düzrlmişti.

ne alakalıdır ilginç

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
Merhabalar. Direkt konuya girmek istiyorum. Çünkü bu sorun ile baya bir uğraştım ve zaman kaybettim. Daha fazla zaman kaybetmeden sizlere de aktarmak istiyorum. Bunu Bonusflaş üzerinden anlatacağım. Çünkü sorun yaşadığım tek bankacılık uygulaması buydu. Her girişimde SMS geliyordu telefona ve ben bunu istemiyordum. Diğer uygulamalar üzerinde deneyebilirsiniz.

Öncelikle bu yöntemi eğer diğer yöntemleri deneyip olumsuz sonuç aldıysanız denemenizi öneririm. Ya da ilk olarak bunu deneyebilirsiniz. Herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Sadece ben bu yöntemle çözebildim. Tercih size kalmış. Başlıyoruz. :)

Safetynet'inizin geçtiğini, Magisk Hide kısmından Play Store, Play Hizmetleri ve Bonusflaş'ı gizlediğinizi, Magisk Manager uygulamasını gizleyerek başka bir uygulama olarak gösterdiğinizi varsayıyorum. Unutmayın Selinux ise Enforcing olmalı. En azından bende böyleydi. Eğer bütün bunlar tam değilse yorum olarak belirtin. Tam ise o halde başlayalım.

İlk olarak Magisk Reposu'ndan Riru'yu indirip kuruyoruz ve yeniden başlatıyoruz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu sefer Riru MomoHider'ı indiriyoruz ve dahili depolamadan modülümüzü ekleyip kuruyoruz. Tabiki yeniden başlatıyoruz.

Son olarak uygulamasını indiriyoruz. İndirdikten sonra terminale girip "su" komutu ile root izni veriyoruz. Ardından sırayla tek tek şu komutları veriyoruz.

touch /data/adb/modules/riru_momohider/config/isolated

touch /data/adb/modules/riru_momohider/config/setns

touch /data/adb/modules/riru_momohider/config/app_zygote_magic

touch /data/adb/modules/riru_momohider/config/initrc

Bütün komutları yazdıktan sonra yeniden başlatıyoruz. Hayırlı olsun. :)

NOT: Yeniden başlattıktan sonra banka uygulamasının verilerini temizlemeniz önerilir.

VİDEO

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

hocam sizin yöntemle artık uygulamlar rootlu oldugunu anlayamıyor telefonun ve hiçbir uyarı ekranı gelmiyor banka uygulamalarını açınca.
axess, bonus vs..

Ama,

Hiçbiri için NFC çalışmıyor , pos cihaza okutunca dıt dıııt ses geliyor ve başka chip veya kart okutunuz gibi bir hata yazıyor cihazın ekranında.
sadece bir uygulama olsa ona yogunlaşırım ama bonus axess vakif 3ü de öyle yaptı.

ibere

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
5s plus
Konular
8
Allah razı olsun dostum

tct123_gs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahsin
Cihazım
Tissot & Tulip
Meslek
Öğrenci
Konular
24
hocam sizin yöntemle artık uygulamlar rootlu oldugunu anlayamıyor telefonun ve hiçbir uyarı ekranı gelmiyor banka uygulamalarını açınca.
axess, bonus vs..

Ama,

Hiçbiri için NFC çalışmıyor , pos cihaza okutunca dıt dıııt ses geliyor ve başka chip veya kart okutunuz gibi bir hata yazıyor cihazın ekranında.
sadece bir uygulama olsa ona yogunlaşırım ama bonus axess vakif 3ü de öyle yaptı.
Teşekkür ederim bilgi için. En kısa zamanda test edip yazacağım.

FurkanKose

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
7
Eyvallah hocam işe yaradı teşekkürler

tct123_gs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahsin
Cihazım
Tissot & Tulip
Meslek
Öğrenci
Konular
24
Arkadaşlar benim deneme fırsatım olmadı. NFC ile ilgili sorun yaşayan var mı?

tct123_gs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahsin
Cihazım
Tissot & Tulip
Meslek
Öğrenci
Konular
24
axess, bonus vs..

Ama,

Merhaba dostum. Bugün deneme fırsatı yakaladım. Bende herhangi bir sorun olmadı. Yani NFC çalışıyor.

agritux

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
6.0.1
Cihazım
g3
Konular
3
Yöntem halen güncel mi bilmiyorum ancak hatasız uyguladım. Ardından bonus flash açılıyor evet ancak hesap hareketleri ekranında uygulama hata veriyor. Misal ticket kart uygulaması hiç açılmıyor. Sanırım paketlerin güncellenmesi gerekiyor ve güncelleme almamış.

Üst Alt