İnceleme BN43 Orijinal Olmayan Batarya Performansı

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
BN43 orjinal bulamadım bende bilmediğim için BN41 sipariş etmiştim iade edicem belli oldu:))
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Soketlerinin farklı olduğuna emin misiniz ona gore siparişi iptal edeceğim
Hocam eminim. Soketler farklı. Bazı forumlarda bn41 bataryayı bn43 soketli telefona taktığını ve çalıştırdığını iddia edenler gördüm fakat kanıt yok. Ben de o yorumları görüp bu konuyu açmıştım başta fakat sonra anladım ki soket yapılarının kalınlığı farklı olduğu için tam oturmuyormuş yerine.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Kürşat Can

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kürşat
Cihazım
Redmi note 4
Konular
2
Hocam eminim. Soketler farklı. Bazı forumlarda bn41 bataryayı bn43 soketli telefona taktığını ve çalıştırdığını iddia edenler gördüm fakat kanıt yok. Ben de o yorumları görüp bu konuyu açmıştım başta fakat sonra anladım ki soket yapılarının kalınlığı farklı olduğu için tam oturmuyormuş yerine.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yardımınız için çok teşekkür ederim,iyi haftasonlari

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
İlk mesajı güncelledim. Eğer güzel bir performans alsaydım bataryadan, satıcı ve ürün linkini de ekleyecektim fakat piyasada nereden alırsanız alın bundan daha kötü olmayacaktır zaten, o yüzden eklemedim link.

Kürşat Can

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kürşat
Cihazım
Redmi note 4
Konular
2
İlk mesajı güncelledim. Eğer güzel bir performans alsaydım bataryadan, satıcı ve ürün linkini de ekleyecektim fakat piyasada nereden alırsanız alın bundan daha kötü olmayacaktır zaten, o yüzden eklemedim link.
BN43 soketini BN41 e lehimlettim performansı düşer mi

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
BN43 soketini BN41 e lehimlettim performansı düşer mi
Hocam bn43 mediatek işlemcili platform için bn41 ise snapdragon işlemcili platform için üretiliyor. İki modelin güç tüketimi ve verimliliği farklı olduğu için aralarında ufak da olsa güç kademesi farkı olabilir. Bu ne demek; telefon bataryadan her zaman aynı akımı çekmez, anlık olarak ne kadar ihtiyaç duyuyorsa o kadar çeker, bu durumda bataryaların çipleri de bu ihtiyaçlara göre belli kademede güç sağlar. Bn43 ve bn41 arasında bu konuda farklar olabilir. Bu tamamen benim düşüncem ve bir kanıtım ya da kaynağım yok haberiniz olsun. Performansa olumlu ya da olumsuz etki yapacağını ancak deneyerek görebilirsiniz ama orijinal batarya değilse her türlü performans kaybı olacaktır.

Kürşat Can

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kürşat
Cihazım
Redmi note 4
Konular
2
Hocam bn43 mediatek işlemcili platform için bn41 ise snapdragon işlemcili platform için üretiliyor. İki modelin güç tüketimi ve verimliliği farklı olduğu için aralarında ufak da olsa güç kademesi farkı olabilir. Bu ne demek; telefon bataryadan her zaman aynı akımı çekmez, anlık olarak ne kadar ihtiyaç duyuyorsa o kadar çeker, bu durumda bataryaların çipleri de bu ihtiyaçlara göre belli kademede güç sağlar. Bn43 ve bn41 arasında bu konuda farklar olabilir. Bu tamamen benim düşüncem ve bir kanıtım ya da kaynağım yok haberiniz olsun. Performansa olumlu ya da olumsuz etki yapacağını ancak deneyerek görebilirsiniz ama orijinal batarya değilse her türlü performans kaybı olacaktır.
Sol alt köşenin 3 cm üstünde kalkıklık oluştu batarya şişmesi olabilir mi?

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Olabilir hocam. Elinizle bastırıp kapattığınızda tekrar kalkıyorsa başka bir batarya almanızı öneririm zira önceki bataryam şiştiğinde aynı sorun meydana gelmişti aynen dediğiniz yerde.

Kürşat Can

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kürşat
Cihazım
Redmi note 4
Konular
2
Olabilir hocam. Elinizle bastırıp kapattığınızda tekrar kalkıyorsa başka bir batarya almanızı öneririm zira önceki bataryam şiştiğinde aynı sorun meydana gelmişti aynen dediğiniz yerde.
Aynen hocam ekran yerine oturmuyor

Üst Alt