İnceleme BN43 Orijinal Olmayan Batarya Performansı

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Cihazımda BN43 batarya var ve durumu çok kötü. 1500 1600 mAh gibi değerler ölçüyorum tam kapasitesini. Deji batarya almak istiyordum ama bn43 ellerinde yokmuş. BN41 alsam takamaz mıyım telefona, lehim vs yapsam soketler arasında olmaz mı? Ya da kaliteli güvenilir bir bn43 nereden bulabilirim?

Edit: Ekranı değiştirirken batarya yere düştü, ondan sonra bir anda bu hale geldi, normalde yüzde 90 üstündeydi sağlığı. Eğer telefonu sökecek olursanız aklınızda olsun bataryaya nazik davranın :D

Edit 2: 87 liraya orijinal diye satılan bir batarya aldım, birkaç gündür kullanıyorum. Accu Battery programının verilerine göre 2500 2600 mAh arası bir değerde performansı var. Pek memnun kaldım diyemem ama batarya stabil, yani ani düşüş ya da yüzde 1 olmadan kapanma gibi bir şey yaşamadım. Programın verileri de aşağıya ekleyeceğim resimlerde mevcut. Şarj aletim orijinal, kablo da çok yeni ve kaliteli bir kablo. Aşağıdaki verilerin tamamı bu bataryaya ait. Pixel Experience Q Plus Edition romdayım. Telefonum sürekli en yüksek parlaklıktaydı. Günde yarım saati geçmez ama her gün bluetooth kullandım. Mobil veri ve WiFi sürekli açık. Genel senaryo internetten video, film izlemek ve sosyal medya kullanımı. Hiçbir şekilde güç tasarruf modunu açmadım, batarya yüzde 10 civarına düşünce kendi kendine açılıyor, ben hemen kapatıyorum kendim. Ekran süresi 4 saatin altına düşmedi 5 saatin de üstüne çıkmadı. Genelde 5 saate yakın oluyor ama. Bir defa 5 saati geçecek gibi oldu ama yüzde 30larda şarja taktım deneyemedim, 4 saat 30 dakika ekran süresiyle yüzde 30 kalmıştı.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
196
Güzel soru.
Pil bulmak sıkıntı.

hamzasoph

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hamza
Cihazım
redmi note 3
Konular
4
Deji nin sitesine bakın, orada da bn41 var

hamzasoph

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hamza
Cihazım
redmi note 3
Konular
4
Hocam bn41 zaten var deji sitesinde ama benim telefonun bataryası bn43.
Burda var ama kalitesi nasıldır bilmiyorum. Orijinal bulmak zor. Bunların hepsi aynı kalitede

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Burda var ama kalitesi nasıldır bilmiyorum. Orijinal bulmak zor. Bunların hepsi aynı kalitede
Sağ olun hocam. Zaten anladığım kadarıyla başka çarem yok, teknik servisler bile orijinal batarya takmıyormuş bazı yorumlarda bahsedilene göre.

hamzasoph

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hamza
Cihazım
redmi note 3
Konular
4
Sağ olun hocam. Zaten anladığım kadarıyla başka çarem yok, teknik servisler bile orijinal batarya takmıyormuş bazı yorumlarda bahsedilene göre.
Hocam nereden alırsanız alın hiçbiri telefonun kendi pili gibi, üzerindeki orijinali gibi olmayacak. Farklı telefonlar için bugüne kadar ne aldıysan hiçbiri orijinali gibi performans vermiyor

Kürşat Can

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kürşat
Cihazım
Redmi note 4
Konular
2
Bn41 takınca sıkıntı olur mu

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Bn41 takınca sıkıntı olur mu
Hocam BN41 takamazsınız. Soketleri farklı bildiğim kadarıyla. Ben 87 liraya orijinal diye satılan ama yan sanayi olan bataryalardan birini sipariş etmiştim, bugün geldi taktım. Bir iki tam şarj döngüsü gerçekleşince buraya detaylı bilgi eklerim batarya istatistikleriyle ilgili. Öğleden sonra 4'e doğru taktım hiç şarj etmedim yüzde 43 dolu olarak gelmişti, 2 dakika önce bitti. Bakmadım ama tahminen 2 - 3 saat kadar ekran süresi verdi full parlaklık ve ağırlıklı olarak sosyal medya kullanımıyla. İlk şarjdan sonra daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Yarın bu saatlerde güncellerim konuyu. Benim kullanım senaryomda orijinal bataryası 7 saat ekran süresi veriyordu genelde, nadiren 8 saati geçiyordu, kıyaslama yaparken bunu da hesaba katın. Dolu dolu kullanıyorum telefonu ,güç tüketen birçok şey açık genelde.

Kürşat Can

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kürşat
Cihazım
Redmi note 4
Konular
2
Hocam BN41 takamazsınız. Soketleri farklı bildiğim kadarıyla. Ben 87 liraya orijinal diye satılan ama yan sanayi olan bataryalardan birini sipariş etmiştim, bugün geldi taktım. Bir iki tam şarj döngüsü gerçekleşince buraya detaylı bilgi eklerim batarya istatistikleriyle ilgili. Öğleden sonra 4'e doğru taktım hiç şarj etmedim yüzde 43 dolu olarak gelmişti, 2 dakika önce bitti. Bakmadım ama tahminen 2 - 3 saat kadar ekran süresi verdi full parlaklık ve ağırlıklı olarak sosyal medya kullanımıyla. İlk şarjdan sonra daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Yarın bu saatlerde güncellerim konuyu. Benim kullanım senaryomda orijinal bataryası 7 saat ekran süresi veriyordu genelde, nadiren 8 saati geçiyordu, kıyaslama yaparken bunu da hesaba katın. Dolu dolu kullanıyorum telefonu ,güç tüketen birçok şey açık genelde.
BN43 orjinal bulamadım bende bilmediğim için BN41 sipariş etmiştim iade edicem belli oldu:))
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Soketlerinin farklı olduğuna emin misiniz ona gore siparişi iptal edeceğim

Son düzenleme:
Üst Alt