İnceleme BN43 Orijinal Olmayan Batarya Performansı

Kürşat Can

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kürşat
Cihazım
Redmi note 4
Konular
2
Olabilir hocam. Elinizle bastırıp kapattığınızda tekrar kalkıyorsa başka bir batarya almanızı öneririm zira önceki bataryam şiştiğinde aynı sorun meydana gelmişti aynen dediğiniz yerde.
Telefoncuya götürdüm telefonu açmadan normal dedi geri verdi

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Batarya 100 olmuyor 96'da kalıyor nedenleri nelerdir?

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam 96 olduğunda birkaç dakika bekleyip telefonu şarjdan çekin ve kapatın. Kapalıyken şarja takın, bir süre beklediğinizde artacaktır. Eğer bunu yapmanıza rağmen artmıyorsa telefonu şarjdan çekmeden açın, açılınca yeniden başlatın. Ben de aynı şeyi yaşıyordum farklı kaynaklarda bu iki çözümü görmüştüm fakat denemedim. Telefon şarjdayken temiz kurulum yapmıştım düzelmişti. Mümkünse orijinal şarj aleti ve sağlam bir kablo kullanın hocam. Bazı kullanıcılar şarj aleti veya kablo değiştirince sorunun düzeldiğini belirtmiş fakat ben pek inanmıyorum bu ikisine, öyle olsa 96'ya kadar da şarj olmazdı herhalde.

Kürşat Can

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kürşat
Cihazım
Redmi note 4
Konular
2
Hocam 96 olduğunda birkaç dakika bekleyip telefonu şarjdan çekin ve kapatın. Kapalıyken şarja takın, bir süre beklediğinizde artacaktır. Eğer bunu yapmanıza rağmen artmıyorsa telefonu şarjdan çekmeden açın, açılınca yeniden başlatın. Ben de aynı şeyi yaşıyordum farklı kaynaklarda bu iki çözümü görmüştüm fakat denemedim. Telefon şarjdayken temiz kurulum yapmıştım düzelmişti. Mümkünse orijinal şarj aleti ve sağlam bir kablo kullanın hocam. Bazı kullanıcılar şarj aleti veya kablo değiştirince sorunun düzeldiğini belirtmiş fakat ben pek inanmıyorum bu ikisine, öyle olsa 96'ya kadar da şarj olmazdı herhalde.
Yardımınız için eyvallah hocam

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Şarjdayken şarji bitmeye başladı açtım kapattım olmadı sıfırladım yine olmadı

Hocam ya şarj aletinizde ve kablonuzda sorun vardır ya da bataryanız çok kötüdür. Başka bir şarj aleti-kabloyla deneyin, olmazsa yeni batarya alın.

Üst Alt