Yardım Bluetooth

serdar.54

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Pro note 12 5G
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 14.0.3.2 Smomıxn global
Telefon Modeli
Redmi Note 12 Pro 5G
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba
Redmi Note 12 Pro 5G 14.0.3.2global kullanıcısıyım.
Daha önce iOS kullanıyordum araca Bluetooth ile bağlandığımda müzik ses seviyesi oldukça iyiydi. Şimdi bunla bağlandığımda ses seviyesi oldukça düşük. Bağlandığımda yanlış hatırlamıyorsam scb yazıyor. Aynı şekilde Bluetooth kulaklık ile bağlandığımda da seviye çok düşük kulaklık markası anker r50i bunda da acc yazıyor. Başka telefona bağlanınca ses fark edilir düzeyde yükseliyor.

YouTube dan *# li bir kod girip ses seviyesini 160 yaptım ama hiç bir fark olmadı kaydettimi diye tekrar baktım kaydetmiş.

Uygulama yükleyip denedim ses yükseliyor ama çok çok kötü oluyor.

Sizden ricam Bluetooth ses seviyesini kalitesi bozulmadan nasıl yükseltirim.
Teşekkürler.

serdar.54

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Pro note 12 5G
Konular
1
Ada
Mutlak ses ayarı artık Bluetooth menüsünde bağlanan her kulaklık için ayrı olarak yapılıyor. Geliştirici seçeneklerinde yapılsa da geçerli olmaz. Bluetooth bağlı cihaz menüsünden yapmanız lazım.
Ayrıca mutlak sesi kapattıktan sonra kulaklık sesini elle en yükseğe ayarlamak da gerekir.
Bağlı cihazların hiç birinde böyle bir ayar yok. Kulaklık uygulama destekli uygulamada öyle bir seçenek yok. Araçta zaten seçenek hiç yok açıyorsun bağlanıyorsun.

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
Ada

Bağlı cihazların hiç birinde böyle bir ayar yok. Kulaklık uygulama destekli uygulamada öyle bir seçenek yok. Araçta zaten seçenek hiç yok açıyorsun bağlanıyorsun.
Bak mesela ben HyperOS kullandığım için bende "ses seviyesini tutarlı tutun" yazıyor. Cihazlar menüsünden cihaza dokununca açılan menüde mutlak ses veya tutarlı seçeneği olmalı. Yoksa cihazı kulaklık olarak görmüyordur. Android 11 ve üstü sürümlerde mutlak ses ayarı bu menüden her cihaza ayrı yapılıyor geliştirici seçenekleri işi Android 10 ile bitti.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

serdar.54

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Pro note 12 5G
Konular
1
Sbc yi kalıcı olarak acc yapamıyor muyuz? Kulaklığımda denediğimde mutlak ses Bluetooth un içinde gördüm acc olarak görüyor ve müzik çalarken müdahale edilemiyor. Arkada çalan şarkıyı durdurunca ve cihaz bağlıyken kapatıp açabiliyorsunuz seste bir artış olmadı ama en azından menüyü bulduk 🙂
Araç içşn denediğimde sbc olarak görüyor ve dediğiniz gibi geliştiriciden acc seçmeme rağram hala sbc görüyor. Geliştirici ekranını tekrar açtığımda benim seçtiğim değil kendi belirlediği seçeneklerle devam ediyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

HyperOS a geçsem bir fark olur mu sizce?

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
Sbc yi kalıcı olarak acc yapamıyor muyuz? Kulaklığımda denediğimde mutlak ses Bluetooth un içinde gördüm acc olarak görüyor ve müzik çalarken müdahale edilemiyor. Arkada çalan şarkıyı durdurunca ve cihaz bağlıyken kapatıp açabiliyorsunuz seste bir artış olmadı ama en azından menüyü bulduk 🙂
Araç içşn denediğimde sbc olarak görüyor ve dediğiniz gibi geliştiriciden acc seçmeme rağram hala sbc görüyor. Geliştirici ekranını tekrar açtığımda benim seçtiğim değil kendi belirlediği seçeneklerle devam ediyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

HyperOS a geçsem bir fark olur mu sizce?
Hayır bir farkı olmaz codec seçeneği bağlı cihazın desteğine göre belirleniyor. Bağlanan cihaz SBC destekliyse farklı bir seçim yapamazsınız yapsanız da hemen eskiye döner çalışmaz. Bazı cihazlar birden fazla codec destekler. Android cihazlarda ek iyisi aptX olanlar o yoksa AAC kullanılır.

Oyla:

serdar.54

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Pro note 12 5G
Konular
1
Yapacak bi şey yok o zaman.

Oyla:

serdar.54

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Pro note 12 5G
Konular
1
Geliştirici modunda böyle seçenekler var ama kalıcı olarak kaydedemiyorum. Seçip çıkıyorum tekrar geldiğimde yine kafasına göre bi seçenek seçili.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-01-31-11-08-15-457_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-01-31-11-08-15-457_com.android.settings.jpg
    162,8 KB · Görüntüleme: 8
Oyla:

serdar.54

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Pro note 12 5G
Konular
1
Arkadaşlar şunun bi çözümü yok mu? Yardım edin edin lütfen.

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
Geliştirici modunda böyle seçenekler var ama kalıcı olarak kaydedemiyorum. Seçip çıkıyorum tekrar geldiğimde yine kafasına göre bi seçenek seçili.
Dostum bunu sana anlattım.
Bu menüden yalnızca kulaklık veya ses cihazının desteğine göre seçim yapabilirsin. Cihaz sadece SBC destekliyorsa ne seçersen seç menüden çıktığın an eskiye döner.

Oyla:

serdar.54

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Pro note 12 5G
Konular
1
Dostum bunu sana anlattım.
Bu menüden yalnızca kulaklık veya ses cihazının desteğine göre seçim yapabilirsin. Cihaz sadece SBC destekliyorsa ne seçersen seç menüden çıktığın an eskiye döner.
Tamam da bunun bir çözüm yolu olmalı. İOS ta canavar gibi çalan cihazlar. Android te %50 performansla çalışıyor. Biri 6.7 senelik telefon, biri 2 aylık telefon. Android pişmanlıktır. 🤬
KOCA SİTE DE ÇÖZEBİLECEK BİRİ YOK MU YANİ?

Oyla:
Üst Alt