Yardım Bluetooth - Wifi aynı anda açıldıktan sonra internette yavaşlık?!

brknesn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Birkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
2
Arkadaşlar Wifi açık iken bluetooth kulaklığımı da açınca internette dehşet bir yavaşlama oluyor. Görüntülü arama hiç yapılmıyor. Bu telefonlarda olan bir sorunmuş sanırım. Çözümü var mı acaba? Bu kadar övülen telefon için böyle saçma birşey olamaz heralde eğer donanımsal bir problem ise

renovatio033

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
Xiaomi A1
Konular
1
Benim modem 5ghz, ama ne yazik ki 5ghz de hic baglanmiyor. modemi bile bu yuzden 2.4ghz ye cektim..

Oyla:

Erayflr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eray Filar
Cihazım
Redmi note 9 pr
Konular
27
Arkadaşlar bunun çözümü yine bir forumda paylaşılmışti çok basit bir çözümü vardı her cihazda oluyor bu yavaşlama bazı arkadaşlar doğru yanlış şeyler yazmış bilmeden yazanlar olmuş kesinlikle yazılımsal veya donanımsal bir şey değil her cihazda oluyor formları araştırırsanız çözümünü bulacağınıza inanıyorum

Oyla:

Canx_sean

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sancar
Cihazım
Mi a1
Konular
0
Kardesim Bluetooth versiyonunu degistir bende ayni sorunu yasadim kablosuz ekran ayni anda kablosu baglanti ve Bluetooth kulakligi actimmi baglanti zayifliyordu bende wireles modemi 13 u kanaldan ve Bluetooth versiyonunu 1.5 e aldim duzeldi gelismis seceneklerde var ordan degistir İmşallah yardımcı olabilmişimdir

Oyla:

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
31
hocam ne yaparsanız yapın yavaşlamayı çözemezsiniz isterseniz modemde 1. kanalı kullanın isterseniz 13. kanalı hiçbirşey farketmez çünkü bluetooth ve wifi ikiside 2.4GHz de çalışır ve çakışır. modemden kanal ayarı yapmanın neden işe yaramadığı konusuna gelirsek, bluetooth 2402-2480Hz arasında 79 kanal bulunur ve bir kulaklığa bağlandığınızda veya dosya aktarımı yaptığınızda bu saniyede 1600kere bu kanallar arasında frekans atlaması yapar ve bu yüzden modeminiz hangi kanalda olursa olsun 2.4GHz olduğu sürece bluetooth ile çakışır ve internet yavaşlamasına sebep olur. Bunun tek çözümü 5GHz wifi yayını yapabilen modem kullanmak. veya bir şekilde bluetooth frekansını 2402-2422 aralığına sabitlemek ve modemi 13 kanala çekmek ancak bildiğim kadarıyla android cihazlarımızda bu şekilde bluetooth frekansını sabitleme özelliği yok

Oyla:

Canx_sean

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sancar
Cihazım
Mi a1
Konular
0
Kardeşim mevzu kanal degil ben 13 cu kanali modeme ayarladim az kullanildivi icin hizli ama Bluetooth karisma olayima gelirsek sadece Bluetooth avrcp surumunu degistir varsiyilam 1.4 du bende 1.5 yaptim ve sorun ciddi miktarda azaldi ben ayni anda hem kablosuz ekran yansitiyorum ve kablosuzdan modeme baglaniyoru. Ustunede Bluetooth kulakligini dinliyorum daha once yapamiyordu. Ekde gonderdigim resime bak

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210122-043608.png
    Screenshot_20210122-043608.png
    138 KB · Görüntüleme: 8
Oyla:

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
31
Avrcp (Audio/Video Remote Control Profile) uzaktan ses video kontrolü yapmaya yarar. Kullandığımız bluetooth kulaklardaki ses kısma ses açma müziği durdurma başlatma gibi özellikleri kullanabilmemize yarar. avrcp sürümü değiştirmek bağlantı frekansını etkilemez o yüzden çakışma sorununuda çözmez.

Oyla:

Rebel20

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
redmi note 8
Konular
0
Arkadaşlar sırf sizlere yardımcı olabilmek için üye oldum.20 yıldır bu sektördeyim ve bir telefonu satın aldığımda basit kullanıcılar gibi değilde geniş kapsamlı incelerim.Kronik sorunları ilede çok fazla inceleme yaparım.Xioaminin bu sorununu bir uzman olarak size basit şekilde anlatacağım.Xioami nin neredeyse tüm telefonlarında bu sorun mevcut.Note 7, A2 , redmi 8 ler 9 lar.Şimdi buradaki yorumların hepsini okudum.Basitce çözmeye çalışmış arkadaşlar.Fakat size iki şey söyleyeceğim.Birincisi burada herkes 5 ghz modeme geçin sorun düzelir demiş ama kimse sonuçtan bahsetmemiş.Ben size söyleyeyim 5 ghz modem ve access pointlerde note 8 note 9 telefonlar ile deneme yaptığımda aynı sorun devam ediyor.Yine kopmalar yine yavaşlama görülüyor.Bunuda speed test ile bariz bir şekilde görebiliyorsunuz zaten.Yani bu bir çözüm değil.Bir ikinciside hadi diyelim 5 ghz modem eve aldık ve çözdük,ee arkadaşım şimdi evde tamamız diyelim iş yerinde 2,4 modem var,gittiğimiz misafirliklerde 2,4 modem var,gittiğimiz kafelerde restourantlarda 2,4 modem var.Bunu ne yapacağız.Her gittiğimiz yere modemmi alacağız.Neyse bu işin espirisi.Zaten 5 ghz inde çözüm olmadığını söylemiştim.Buradaki asıl sorun bağlanılan wifi ağına telefonun hangi teknoloji ile bağlandığı.Yani bu telefon wifi 5 desteklemesine rağmen 5 ghz ve 2.4 ghz ye bağlandığında ikisindede wifi 4 teknolojisi ile bağlandığı görülüyor.Bunuda wifi ağına bağlandıktan sonra telefon ayarlarından wifi kısmındaki bağlandığınız ağın üzerine basınca sağ tarafta wifi tipi wifi 4 olarak yazdığını görürsünüz.Yani burada 5 ghz olan modemlere wifi 5 ile bağlansa bu sorun kalmayacak.Ama o teknolojiyi kullanmıyor.Bu hatayı giderirlerse belki 5ghz modemler ile sorun çözülebilir.Ancak tabi bu da dediğim gibi bir çözüm değil.Her yerde 5 ghz yok.Şimdi şunuda söyleyeyim, bir sürü arkadaş burada yorum yapmış.Bluetooth ve wifi 2.4 bandını kullanır diye.Doğrudur 2.4 bandını kullanır.Ancak bu bluetooth denen aygıt her telefonda var.Örneğin samsunglar ile testlerimizde ne 2,4 de nede 5 ghz da böyle bir sorun yok.Denediğimiz telefonlar (A71,M51,M50,J7 pro,S9,S7). Demekki bir teknolojisi var ve bunu xioami yapamamış.Oppo reno 4 ile denediğimizdede bir sorun göremedik.İphone 7 plus ve 8 plus tada böyle bir sorun yok.Ama xioaminin neredeyse tüm serilerinde bu sorun mevcut.Xioami soruna kulaklarını kapamış bir vaziyette.Zaten herhangi bir müşteri hizmetleride türkiyede bulunmuyor.Genpa ya garanti için yollasan telefonu fabrika ayarlarına çevirip gönderiyorlar.Kısacası bir çözüm yok arkadaşlar.Bu telefonları elinizden çıkarın ve uzak durun.Bluetooth kullanmayayım ne olacakda diyemiyor insan.Kulaklık kullanmak istiyorsun veya evde bluetoouth hoparlöre ses aktarmak istiyorsun.Yani illaki kullanacaksın.Umarım biraz bilinçlendirebilmişimdir sizleri.

Oyla:

ByMuro

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
muharrem
Cihazım
Mı note 3
Konular
0
Kardeş yaşadığın sorun çok ilginç ve bunu bir tek sen yaşıyosundur artık Bluetooth bile kullanılmazken sen wifi + Bluetootht kullanınca yavaşladı diyorsun bence bu sorunu bir tek sen yaşamışsındır buraya konu açınca herkesin telefonuna bildirim geliyor böyle boş bı sebepten buraları itibarsızlaştırmayıniz
ilk öncelikle şuna deyinim Bluetootht dönemi bitmedi bitmezde hiç bir zaman bluetooth kullanmazken derken ben gayet sık ve yogun kullanıyorum buna bir çok örnek verebilirim kablosuz kulaklır kablosuz akılıllı kol saati mi band3 ve serisi gibi bir çok sayabilirim bunun gibi ve bu sorunun aynısını ben yaşıyorum eminim yaşan bir çok kullanıcıda vardır forma katılmayan bilmeyenler ws onun için bu soruna bir çözüm aramak lazım 1 kişi bile olsa sonuca olaşmak lazım

Oyla:

bayramavci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
Pocophone F1
Konular
32
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu şekilde yaptım telefondan düzeldi.

Oyla:
Üst Alt