Yardım Bluetooth - Wifi aynı anda açıldıktan sonra internette yavaşlık?!

brknesn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Birkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
2
Arkadaşlar Wifi açık iken bluetooth kulaklığımı da açınca internette dehşet bir yavaşlama oluyor. Görüntülü arama hiç yapılmıyor. Bu telefonlarda olan bir sorunmuş sanırım. Çözümü var mı acaba? Bu kadar övülen telefon için böyle saçma birşey olamaz heralde eğer donanımsal bir problem ise

muratgül16

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat gül
Cihazım
mi a1
Konular
1
Kardeş yaşadığın sorun çok ilginç ve bunu bir tek sen yaşıyosundur artık Bluetooth bile kullanılmazken sen wifi + Bluetootht kullanınca yavaşladı diyorsun bence bu sorunu bir tek sen yaşamışsındır buraya konu açınca herkesin telefonuna bildirim geliyor böyle boş bı sebepten buraları itibarsızlaştırmayın lütfen

Oyla:

brknesn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Birkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
2
Kardeş yaşadığın sorun çok ilginç ve bunu bir tek sen yaşıyosundur artık Bluetooth bile kullanılmazken sen wifi + Bluetootht kullanınca yavaşladı diyorsun bence bu sorunu bir tek sen yaşamışsındır buraya konu açınca herkesin telefonuna bildirim geliyor böyle boş bı sebepten buraları itibarsızlaştırmayın lütfen

Yabancı forumlarda da bu telefondaki problemi gördüm oldukça ama bazılarının çözümlerini deneyerek + bazılarını da anlamadığım için düzeltemedim.

Bluetooth artık kullanılmaz diye birşey olabilir mi? bu nasıl bir saçma cevap. Gayet bluetooth ve wifi birlikte açık iken internet kullanılamayacak derecede yavaş. Sebep ya da çözüm biliyosan yazarsın. Bilmiyosan susarsın

Oyla:

Memry

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi Note 3
Konular
4
Hayır hocam aynı problem bendede var ne yazık ki donanımsal olduğunu düşünüyorum, Bluetooth kulaklığı bağlayınca gerçekten çok dalgalanma oluyor wifi sinyalinde neden böyle oluyor anlamıyorum ve kulaklığın ses kalitesini de etkiliyor( takılmalar oluyor), mobil veride iken hiç bir problem olmuyor orası ayrı.

Oyla:

muratgül16

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat gül
Cihazım
mi a1
Konular
1
Yabancı forumlarda da bu telefondaki problemi gördüm oldukça ama bazılarının çözümlerini deneyerek + bazılarını da anlamadığım için düzeltemedim.

Bluetooth artık kullanılmaz diye birşey olabilir mi? bu nasıl bir saçma cevap. Gayet bluetooth ve wifi birlikte açık iken internet kullanılamayacak derecede yavaş. Sebep ya da çözüm biliyosan yazarsın. Bilmiyosan susarsın
Çözümü gayet basit daha pahalı bı xiaomi cihazı yada çok daha pahalı başka bı telefon alacaksın böyle donanımsal sır sen yazılımsal bisey arıyorsun

Oyla:

brknesn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Birkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
2
Hayır hocam aynı problem bendede var ne yazık ki donanımsal olduğunu düşünüyorum, Bluetooth kulaklığı bağlayınca gerçekten çok dalgalanma oluyor wifi sinyalinde neden böyle oluyor anlamıyorum ve kulaklığın ses kalitesini de etkiliyor( takılmalar oluyor), mobil veride iken hiç bir problem olmuyor orası ayrı.

Şuan tekrar speedtest yaptım bluetooth kapalı iken 24mbit; açık iken 3 mbit hız görünüyor.

Çözümü daha pahalı başka telefonsa madem bu telefonu alanlar da bunu bilerek alsın diyelim. Bu bir donanımsal "hata"dır diyebiliriz.

Çözüm varsa başka işler değişir.

++

Çoğu kişi Bluetooth ve Wifi 2.4ghz frekansını kullandığını söylüyor da bu zaten çoğu zaman böyle. Yani gidip 5 ghz modem alan kim var ki? Benim eski telefonlarım da aynıydı gayet sorunsuzdu.

Son düzenleme:
Oyla:

marbori

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tunç
Cihazım
Mi4
Konular
2
Redmi Note 4 kullanıyorum aynı sorun bende de mevcut. Mi Band kullandığım için sürekli bluetooth açık kullanıyorum.Ayrıca Mi 4 ve Mi 5 ile denedim.Sonuç aynı. Bluetooth açık olduğu zaman WIFI hızı inanılmaz düşüyor.

Oyla:

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Tüm telefonlarda aynı sıkıntı var. 3 ayrı telefondan denedim LG, Samsung ve Xiaomi hepsinde aynı sorun var. Sebebi 2.4Ghz olabilir.

Oyla:

sacred07

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yılmaz
Cihazım
mi 8 64 gb
Konular
7
sorun telefonda değil wifi ile bluetooth çakışmasından kaynaklanıyor bende mi 8 var aynı sorunu yaşıyorum

Oyla:

ialpin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
mi band
Konular
0
Bizzat bende yaşıyorum bu sorunu, bluetooth kulaklığımı kullanamıyorum bu yüzden.

Oyla:
Üst Alt