Yardım Bluetooth kulaklık performansı

ganjair

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
baran deniz
Cihazım
mi8
Konular
33
Merhabalar. Bu gün kendime bluetooth bir kulaklık aldım ama performansı beni hiç memnun etmedi. Kardeşimin s7 edge telefonunda deniyorum canavar gibi ses veriyor ama benim mi 8 telefonumda istediğim verimi alamıyorum. Bu konuyla ilgili ne yapabilirim. Telefonum rootlu değil fikirleriniz bekliyorum.

ganjair

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
baran deniz
Cihazım
mi8
Konular
33
mi rooma geçtim dolby ve viper yükledim ama kulaklığı kardeşime verdiğim için deneyemiyorum

Oyla:

Cengo1995

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Mi Max 3
Konular
0
Bende aynı konudan muzdaribim. Airpods 2 kulaklığımı kullanamıyorum. Ses çok az geliyor. Başka telefonlarda canavar gibi mi8 de çok kötü. Yok mu bir çözümü bunun?
bunun herhangi bir çözümü yok ben dört ay uğraştım airpods 2 ile telefonum mi max 3 denemediğim rom program kalmadı sonunda airpodsu sattım huwai frebuds 3 aldım problem bitti iki seçeneğin var ya kulaklığı değiştirecen yada telefonu.

Oyla:

ganjair

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
baran deniz
Cihazım
mi8
Konular
33
bunun herhangi bir çözümü yok ben dört ay uğraştım airpods 2 ile telefonum mi max 3 denemediğim rom program kalmadı sonunda airpodsu sattım huwai frebuds 3 aldım problem bitti iki seçeneğin var ya kulaklığı değiştirecen yada telefonu.
tam olarak airpods 2 ve freebuds arasında kalmışken ilaç gibi geldi hocam bu. freebudstan memnun musunuz biraz anlatabilir misiniz müsaitseniz

Oyla:

Cengo1995

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Mi Max 3
Konular
0
tam olarak airpods 2 ve freebuds arasında kalmışken ilaç gibi geldi hocam bu. freebudstan memnun musunuz biraz anlatabilir misiniz müsaitseniz
evet memnunum iki ay oldu alalı ses olarak bas tiz dengesi çok iyi pil airpods 2 den daha iyi baslar daha iyi bugüne kadar kopma yaşamadım airpods 2 manyetik ortamlarda kopma yapıyordu bunda öyle birşey yaşamadım karşı taraf telefon görüşmelerimde kulaklıktan konuştuğumu anlamıyor gürültü engelleme kullak kanalına girmeyen bir kullajlık için çok iyi dış sesleri tamamen kesmesede%70 civarı kesiyor ben mi max 3 ile kullanıyorum tek kullanamıdığım özeliği kulsktan çıkarınca müzik durmuyor oda huwai telefonlarda çaloşıyormuş ama huwainin bunu güncellemede düzelteceğini umarım yani güzel bir kullaklık çoğu 1000 tl ve üstü kullaklıkları kullanmış biri olarak diyeceğim rakibi airpods pro oda kulak içi bence alabilirsin hafta sonu vatan bilgisayarda 890 tl kadar düşüyor umarım yardımcı olmuşumdur.

Oyla:

ganjair

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
baran deniz
Cihazım
mi8
Konular
33
evet memnunum iki ay oldu alalı ses olarak bas tiz dengesi çok iyi pil airpods 2 den daha iyi baslar daha iyi bugüne kadar kopma yaşamadım airpods 2 manyetik ortamlarda kopma yapıyordu bunda öyle birşey yaşamadım karşı taraf telefon görüşmelerimde kulaklıktan konuştuğumu anlamıyor gürültü engelleme kullak kanalına girmeyen bir kullajlık için çok iyi dış sesleri tamamen kesmesede%70 civarı kesiyor ben mi max 3 ile kullanıyorum tek kullanamıdığım özeliği kulsktan çıkarınca müzik durmuyor oda huwai telefonlarda çaloşıyormuş ama huwainin bunu güncellemede düzelteceğini umarım yani güzel bir kullaklık çoğu 1000 tl ve üstü kullaklıkları kullanmış biri olarak diyeceğim rakibi airpods pro oda kulak içi bence alabilirsin hafta sonu vatan bilgisayarda 890 tl kadar düşüyor umarım yardımcı olmuşumdur.
çok sağolun hocam aktardığınız bilgiler için cok faydalı oldu

Oyla:

ankylosauria

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali rıza
Cihazım
Mi 8
Meslek
Vergi Denetçisi
Konular
1
Konusunu da açmıştım; Bende de Airpods 2 var, ben kulaklığın ses performansından memnunum ama rüzgarlı havada karşı tarafa inanılmaz rahatsız edici sesler gidiyor. Kendimde denedim, gerçekten çok rahatsız edici. İlginç bir şekilde sadece rüzgarda oluşan bir durum. Kulaklığı iphone'a bağlayıp denedim bi sorun çıkmadı. Kahretsin ki sorun kulaklıkta değil ve apple'a bu konuda çatamıyorum. Telefonla alakasını da çözemedim. Rüzgarlı havada bildiğin telefonla konuşamıyorum çok sinir bozucu bir durum. Çözümü de bulabilmiş değilim :'(

Oyla:

Cengo1995

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Mi Max 3
Konular
0
Konusunu da açmıştım; Bende de Airpods 2 var, ben kulaklığın ses performansından memnunum ama rüzgarlı havada karşı tarafa inanılmaz rahatsız edici sesler gidiyor. Kendimde denedim, gerçekten çok rahatsız edici. İlginç bir şekilde sadece rüzgarda oluşan bir durum. Kulaklığı iphone'a bağlayıp denedim bi sorun çıkmadı. Kahretsin ki sorun kulaklıkta değil ve apple'a bu konuda çatamıyorum. Telefonla alakasını da çözemedim. Rüzgarlı havada bildiğin telefonla konuşamıyorum çok sinir bozucu bir durum. Çözümü de bulabilmiş değilim :'(
evet haklısın doğru tespit yapmışsın sorun airpods 2 de değil eğer apple kulaklık kulanacaksan apple telefonla kullanacaksın buda apple politikası ben airpods 2 ile bayağ uğraştım xiaomi mi max 3 telefonda ne yaptıysam yeterli ses yani gerçek sesi alamadım sonunda telefonumu sevdiğim için kulaklığı değiştirdim şimdş frebuds 3 kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yok .

Oyla:

ganjair

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
baran deniz
Cihazım
mi8
Konular
33
evet haklısın doğru tespit yapmışsın sorun airpods 2 de değil eğer apple kulaklık kulanacaksan apple telefonla kullanacaksın buda apple politikası ben airpods 2 ile bayağ uğraştım xiaomi mi max 3 telefonda ne yaptıysam yeterli ses yani gerçek sesi alamadım sonunda telefonumu sevdiğim için kulaklığı değiştirdim şimdş frebuds 3 kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yok .
freebuds3 ten memnun musunuz peki

Oyla:

Cengo1995

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Mi Max 3
Konular
0
evet memnunum zaten airpods2 rakibi olamaz rakibi airpods pro oda kulak içi kulak içi kulaklıklar bir müddet sonra rahatsız etmeye başlıyorlar tabii bu tercih meselesi 1000 tl ve üstü kulaklıkların çoğunu kullanmış birisi olarak frebuds 3 ü tavsiye ederim özelikle telefon görüşmesi için müzik ses seviyesi ve kaliteside gayet iyi baslar tizler dengeli fiyatı uygun umarım yardımcı olmuşumdur.

Oyla:

ankylosauria

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali rıza
Cihazım
Mi 8
Meslek
Vergi Denetçisi
Konular
1

Ben de airpods2'yi baldıza verdim, Arçelikten online alışverişle 869 liraya Freebuds3 aldım. 2 haftalık deneyimim şu şekilde:

-Rüzgarlı havada karşı tarafa giden garip rahatsız edici ses artık yok. Karşı taraf sesleri daha net aldığını söyledi.

-Ses kalitesi bana göre aynı (mi8 kullanıcısıyım) Freebuds bir tık daha fazla ses veriyor. Son ses açınca inanılmaz yüksek ses veriyor ama sıfır cızırtı. (aynı durum airpods2'de de geçerli, sadece ses bir tık daha düşük)

-Airpods2'ye göre kapağı açtığımda 1 saniye daha hızlı bağlanıyor. Telefonla konuşurken kutunun kapağını açtığınzda en geç 1 veya 1.5 saniyede kulaklığa geçiyor. Airpods2'de senkronizasyon sıkıntıları yaşamıştım.

-Kendi uygulaması sayesinde nihayet kalan şarjını görebiliyorum. Ayrıca Airpods2'de yapamadığım kısayol atama ayarlarını yapabiliyorum. (bu ikisini airpods'ta yapamıyordum) Kısayol atamaları şu şekilde :

*Oynat/sonraki şarkı
*Oynat/duraklat
*Sesli asistanı uyandır
*Aktif gürültü engellemeyi aç/kapat

Default olarak sol kulaklıkta aktif gürültü engelleme, sağ kulaklıkta oynat/sonraki şarkı olarak geliyor. Telefonları çift tıkla açıp/sonlandırabiliyorsunuz.

-Airpods2 nin şarjı daha fazla dayanıyor. Ancak bunu sadece 4 saat boyunca kullanırsanız fark edebilirsiniz. Kutu olarak ikisinin de şarj etme süresi çok hızlı. Ölçmedim ama Kulaklıklar sıfırdan yüze maximum 15-17 dakikada dolar. Freebuds3 ün şarj girişi TYPE C olduğu için kablo konusunda daha bulunur durumda diye düşünüyorum. Bilmeyenler için ekleyeyim: Kutunun ayrı, kulaklıkların ayrı pilleri var. Freebuds3'ün kutusunu şarj ettiniz, yanınıza aldınız, hiç kablo olmadan kutusuna koyarak şarj edebilrisiniz. Kutusu 20 saat vaat ediyor, bu da demektir ki dörder saatten 5 kere tam şarj edebilirsiniz. Ek olarak Freebuds3'te kablosuz şarj var. Airpods2'nin kablosuz şarj modeli sanırım 1300 liraydı.

-Airpods2 nin malzeme kalitesi bence daha iyi. Freebuds3'ü elinize aldığımda o plastik hissini acı bir şekilde hissettim. Ama alışıyorsunuz öyle aman aman bir parametre değil benim için.

-Airpods2 nin ergonomisi, Freebuds3'e göre bence açık ara daha iyi. Airpods2'nin kulaklığı ve kulaklık sapı bir bütünken, Freebuds3'ün sapıyla kulaklığı daha ayrık duruyor. Bu da aynaya baktığınızda (frebuds3 için konuşuyorum) kulaklık çıkıtısını daha fazla görmenize neden oluyor. Airpods2'de bu çok daha yakışıklı duruyor. (Tabi kulak şeklinin kişiden kişiye göre değiştiğini hesaba katın lütfen) Son olarak 5-6 saat aralıksız kullanımda (arada 15 dk lık şarj etme süresiyle birlikte) bende hiçbir şekilde ağrı sızı yapmadı. Airpods2 yi bir kere 150 cm yükseklikten asfalta düşürmüştüm. Mikro seviyede Darbeye bağlı ezilmeler, tırtıklar oluşmuştu. Freebuds3'ü henüz düşürmedim ama Airpods'ta bu oluşuyosa Freebuds3'te hayli hayli olur diye düşünüyorum.

-Freebuds3'te 2 tane yuvarlak delik varmış gibi duruyor ama onlardan biri delik değil, sensör. Kulaklığı çıkardığınızda şarkının veya videonun durması için tasarlanmış fakat bende çalışmıyor ya da ben çözemedim. Sadece kulaktan çıkarıp tekrar taktığımda, takıldığında gelen bildirim sesi geliyor o kadar. Ha benim için önemli değil, zaten çıft tıkla şarkıyı durdurabiliyorum.

-Telefonumda sadece bir tane oyun var o da Alto's Adventure; bu oyunda yaklaşık 0.2 - 0.4 saniye aralığında bir ses gecikmesi aldım. Ancak Youtube veya Netflixteki gecikme sıfır. Airpods2'de de durum aynıydı. Ürünün kendi marka telefonunda değişim gösterebilir.

-Bilgisayara bağladığımda duymada problem yaşamıyorsunuz ama hem mikrofon hem kulaklık şeklinde kullanamadım. Mikrofon olayını çözemedim o yüzden PUBG gibi interaktif oyunlarda kullanamıyorum. Airpods2'de de birebir aynı durum söz konusu. Bunu çözebilen varsa bir kahve ısmarlayabilirim :)

-Gelelim aktif gürültü engelleyiciye: Şöyle anlatayım, ofistesiniz, bir uğultu var, modu aktifleştirince uğultu neredeyse tamamen gidiyor. Konuşmaları duyuyorsunuz ama daha tiz ve düşük tonda. Kulakiçi kulaklıktaki gibi kendi sesinizi kafanızın içinde duymaya başlıyorsunuz ama kulakiçi kulaklığın yarı şiddetinde. Ama en kötüsü (belki ben alışamadığım içindir bilemiyorum) uçakta gidiyormuşsunuz ya da trenle tünele girmişsiniz gibi kulağınız doluyormuş hissi veriyor, sürekli kulak patlatma ihtiyacı duyuyorum. Sözün özü bu aktif gürültü engelleme kişiden kişiye, kulak hassasiyetine göre değişen bir şey bence.

Genel yorumumu söyleyeyim: Benim kız arkadaşım Iphone 7 kullanıyor. Kız kulaklıktan aşırı memnun, kendi gözlerimle gördüm ve denedim; airpods2 iphone'lar için yaratılmış diyebilirim. Bir iphone kullanıcısı için kesinlikle airpods2 önerirdim. Ancak android kullanıcıları için de tartışmasız Freebuds3 almanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt